כיצד לנקות במהירות את הבית לאחר שיטפון

להלן הדרך הנכונה לנקות את הבית כך שהבית יהיה נקי מחיידקים וחיידקים לאחר שיטפון
להלן הדרך הנכונה לנקות את הבית כך שהבית יהיה נקי מחיידקים וחיידקים לאחר שיטפון.

ניקיון הבית לאחר ההצפה צריך להיעשות בזריזות תוך ניצול המומנטום של מי השיטפונות. עיין בטיפים המלאים במאמר זה.

בתים מוצפים הם בעיה מוכרת עבור חלק מהאינדונזים במהלך העונה הגשומה. למרבה הצער, הבעיה לא פסקה למרות שהשיטפון חלף במקום שבו מצב הבית היה מלוכלך ומבולגן. לא רק סחף נשאר, אלא גם חיידקים וחיידקים שנותרו על הרצפה והקירות עקב מי שיטפון מלוכלכים מעורבבים במי ביוב. זה כאשר אתה צריך דרך מהירה לנקות את הבית שלך לפני הלכלוך הופך יבש וקשה יותר להסיר. ניקיון הבית לאחר הצפה מצריך אסטרטגיה חכמה על מנת שזמןכם ינוצל ביעילות והבית יחזור להיות נקי במהירות האפשרית. להלן הדרך הנכונה לנקות את הבית כך שהבית יהיה נקי מחיידקים וחיידקים לאחר שיטפון.

אל תחכו עד שמי השיטפון בבית ייסוגו לחלוטין, התחילו בפינוי המשקעים כשעדיין נותרו שאריות של מי השיטפון. השתמשו בתכשיר ניקוי המכיל קוטל חיידקים, כמו וויפול, לניקוי רצפות לאחר שיטפון.
איך אתה יודע שמשטחי המטבח וחדר האמבטיה שלך עברו חיטוי?

טיפים לניקיון הבית במהירות לאחר שיטפון

אלא גם חיידקים וחיידקים שנותרו על הרצפה והקירות עקב מי שיטפון מלוכלכים מעורבבים במי ביוב
לא רק סחף נשאר, אלא גם חיידקים וחיידקים שנותרו על הרצפה והקירות עקב מי שיטפון מלוכלכים מעורבבים במי ביוב.

צריך לפעול מהר, אבל לא צריך להיכנס לפאניקה כשאתה רואה בית מלוכלך ומבולגן אחרי שיטפון, לקבוע סדרי עדיפויות ולנהל את הזמן בצורה הכי יעילה שאפשר. להלן השלבים לניקוי זריז:

 1. היו ערניים כאשר מי השיטפון בבית נסוגו לגובה של כ-5 ס"מ. בנקודה זו כדאי להתחיל להסיר את משקעי מי השיטפונות שכן יהיה קשה יותר להסיר את הבוץ ללא מים, אל תחכו עד שמי השיטפונות יתנקזו לחלוטין. שטפו את הלכלוך והבוץ החוצה מהבית באמצעות מטאטא סיבי דקל או חפירה גומי. גם להגיע מתחת לרהיטים.
 2. כך תצטרך רק מים נקיים לשטיפה. ברגע שהשטפון שוכך אך כשהרצפה עדיין רטובה, שטפו את הרצפה במים נקיים. השתמשו בצינור מים בלחץ גבוה מספיק כדי להגיע לכל פינה בבית ולהשיל את שאריות הלכלוך על הרהיט ששקוע במי הצפה. הסר את המים באמצעות מטאטא סיבי דקל או חפירה גומי וודא שלא נשארו שלוליות מים בבית.
 3. נקה וייבש כל רהיט שניתן להציל. יש לזרוק ולהחליף רהיטים שנרקבים עקב שקיעה במי שיטפון זמן רב מדי במקום להסתכן בבעיות אחרות.
 4. שטפו את השטיחים, הווילונות, המפות, המגבות וכל הפריטים העשויים מבד שקועים במי שיטפון. אם תווית הטיפול של כל פריט מאפשרת, השתמשו במחזור שטיפה במים חמים ובחומר ניקוי איכותי היעיל להרוג חיידקים וחיידקים. התאם את אורך מחזור הכביסה בהתאם לחומרת כתם מי השיטפון. בזמן ההמתנה לכביסה, אתה יכול לעשות את השלב הבא. שירותי כביסה יכולים להוות חלופה אם החשמל בביתכם מנותק עקב הצפה.
 5. השתמשו בחומר לניקוי רצפות המכיל חומר חיטוי, כמו וויפול, לניקוי הרצפה. ממיסים את המוצר בדלי מים חמימים במידת הצורך כדי לנגב את הרצפה הפעם כדי לוודא שגם החיידקים על הרצפה יפונו. עשה את אותו הדבר על רצפת האמבטיה. במידת הצורך יש לנגב את הרצפה מספר פעמים עד שלא יהיה ריח לא נעים מהמבול.
 6. נקו את הקירות עם נוזל ניקוי כלור למניעת טחב. תכולת הכלור תחסל נבגי פטריות וכן תחסל חיידקים וחיידקים. רססו את השואב על הקיר ונגבו עם מטלית נקייה לייבוש.
 7. פתח את כל הדלתות והחלונות כדי להאיץ את תהליך הייבוש של רצפות וקירות. אם אפשר, הפעל גם את המאוורר כדי לעזור לשפר את זרימת האוויר.
 8. נגב חלונות וחלונות בתמיסת חומץ או בתכשיר לניקוי זכוכית. שלב זה אינו בראש סדר העדיפויות, כך שתוכל לבצע אותו למחרת.

מספר ימים לאחר ייבוש הקירות, הרצפות והרהיטים, בדוק אם יש נזק או אובדן ופנה לאיש מקצוע לתיקון במידת הצורך.

 • קשה יותר להוציא בוץ מיובש מהבית
 • השתמש במים נקיים כדי לשטוף את כל פינות הרצפה והקירות המוצפים
 • לנעול מגפי הצפה בשלבים הראשונים של ניקוי פסולת הצפה
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להתקין וילונות לחלון לפי סוג
 2. איך להיפטר מפשפש המיטה על המזרון
 3. איך לנקות את השעון שלך
 4. איך מנקים מחשב
 5. כיצד לנקות מטבעות
 6. כיצד לתקן טלפון סלולרי חשוף למים