ניקיון לאחר המסיבה: כך החברים שלך אוהבים לעזור

זה היה יום ההולדת שלי בסוף השבוע שעבר ובהתאם לכך ערכתי מסיבה אליה הוזמנו החברים והמשפחה שלי
זה היה יום ההולדת שלי בסוף השבוע שעבר ובהתאם לכך ערכתי מסיבה אליה הוזמנו החברים והמשפחה שלי.

אלי אהרנדט יודע להניע את החברים שלך לנקות.

המסיבה שלכם אתמול הייתה הצלחה גמורה, אבל היום אתם יושבים בכאוס מוחלט - הנגאובר וכמובן בכלל לא במצב רוח לנקות. כולם יודעים את זה. אבל עם קצת תכנון זה לא חייב ללכת ככה. זה היה יום ההולדת שלי בסוף השבוע שעבר ובהתאם לכך ערכתי מסיבה אליה הוזמנו החברים והמשפחה שלי. בגלל שרציתי לצאת לחופשה יומיים אחר כך, הניקיון אחרי המסיבה היה צריך להיות מהיר. כפי שכולנו יודעים, יותר ידיים מהירות יותר, אז הכנתי מראש תוכנית כיצד אוכל לערב את האורחים שלי בסידור. כמובן שהעיקר במסיבה הוא שכולם נהנים. לעולם לא ארצה לקלקל את הכיף לאורחים שלי בכך שאבקש מהם לנקות. אבל: אם אתה מקל על האורחים, הם לעתים קרובות שמחים לעזור לעצמם. במקרה של ספק, גם קצת לחץ חברתי יכול לעזור. הנה אני'אראה לך כמה אסטרטגיות שיכולות לעזור לך לעשות זאת ללא לחץ.

כדי להקל על הניקיון גם אחרי מסיבה יש צורך בציוד טוב, למשל שואב אבק יעיל וחומרי ניקוי איכותיים שאינם מגרים את עור החברים. הדורות של שבעה, למשל, מתכלים ומורכבים עד 97% מרכיבים צמחיים.

לספק חומרי ניקוי

ראשית, האורחים חייבים לקבל גישה לכל הציוד הדרוש במהלך המסיבה. רוב האורחים לא באמת רוצים להשאיר את הדירה של חבר מלוכלכת, אבל הם מרגישים אחריות רק אם המסיבה מאורגנת בצורה סבירה. אז ודאו שיש פח אשפה בכל החדרים, קל למצוא את מברשת הידיים וגלילות מטבח זמינות כדי שניתן יהיה לנגב מיד כל משקאות שנשפכו.

נותן דוגמה טובה

האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

הדרך הקלה ביותר לגרום לאנשים לנקות היא לעשות זאת בעצמך. לרוב זה כמעט לא נוח כאשר מארחים, למשל, אוספים אשפה או מביאים כלים למטבח - הגינות מכתיבה לך לעזור לחברים שלך. אז אם אתם משיגים לעצמכם משהו חדש לשתות, נצלו את ההזדמנות לקחת איתכם כלים מלוכלכים למטבח ותתנו דוגמה טובה.

כדי לא להתבייש

כולם יודעים כמה זה מדכא כשצריך לסדר לבד אחרי מסיבה. לכן אורחים לרוב שמחים לעזור. אתה רק צריך לתת לה גם! חבר שלך רוצה לאסוף אשפה? תודה, זה נחמד. סבתא רוצה לערום את הצלחות? בשמחה! אחותך שמה שאריות במקרר? איזה יקירתי.

כמוך אני...

אז עדיף להזמין את אורחי המסיבה לארוחת בוקר לאחר המסיבה
אז עדיף להזמין את אורחי המסיבה לארוחת בוקר לאחר המסיבה.

כלל הזהב תקף גם כאן: אם אתה רוצה שאחרים ישמחו לעזור לך, ראשית עליך להראות את עצמך מועיל. כך שאם אתם נוהגים ללוות בחגיגות אחרות, אתם לא יכולים לצפות שכולם יבואו לעזרתכם במסיבה שלכם. אז: בפעם הבאה שאתם מוזמנים לבית של חבר, שימו לב להתנהגות המארחים שלכם והצעו עזרה אם זה נראה רצוי.

תן לחברים שלך סיבות להישאר

חברים יכולים לעזור לך רק אם הם עדיין בדירה שלך. אז עדיף להזמין את אורחי המסיבה לארוחת בוקר לאחר המסיבה. או אפילו יותר טוב: פשוט הציעו לחברים את הספה שלכם לישון עליה. לא רק שהם עדיין שם למחרת בבוקר, קל יותר לשאת את ההנגאובר עם ביקור.

המסיבה התחילה

ניקיון צריך להרגיש כמו הרחבה של המסיבה שלך, אז אתה צריך ליצור את האווירה הנכונה: הפעל מוזיקה, חלוקת משקאות, ושוחח בצ'אט בעבודה. ואז זה לוקח קצת יותר זמן, אבל זה כיף לכולם. הייתי גם במסיבות שבהן לנקות אחר כך היה כיף יותר מהמסיבה עצמה.

לנקות בצורה שובבה

מכיוון שחוג החברים שלי די שובב, פשוט הפכתי את הסידור למשחק במסיבה שלי. להלן שתי הצעות כיצד לעשות זאת:

  • ערכו רשימה של כל המשימות וחלקו נקודות בהתאם למאמץ. מי שאוסף הכי הרבה נקודות מנצח.

  • כל "שחקן" מציב מטרה (למשל ניקוי חדר האמבטיה ב-20 דקות). המהיר ביותר מנצח כאן.

כדי שזה באמת ירגיש כמו משחק, הזוכים צריכים לקבל פרס. רשימת דירוג מועילה גם לאורחים שאפתניים במיוחד.

וככה אתה מוציא את ריח העשן מהדירה שלך אחרי מסיבה.