וירוסים: האם חיטוי ידיים באמת עובד והאם עליך לחטא את הטלפון שלך?

יצרניות סמארטפונים גדולות הודיעו לאחרונה שזה בטוח לנקות את הטלפון שלך עם מגבונים המכילים 70% אלכוהול
יצרניות סמארטפונים גדולות הודיעו לאחרונה שזה בטוח לנקות את הטלפון שלך עם מגבונים המכילים 70% אלכוהול איזופרופיל או מגבונים מחטאים.

מהו המפתח למניעת קורונה? מצא כאן את התשובות שלנו למספר שאלות נפוצות, בהן אנו מבחינים בין עובדות לבדיון.

המפתח למניעת קורונה טמון בהכרת העובדות ובעקבות עצות טובות. בלבול ומידע שגוי עלולים להקשות לדעת מה לעשות. אנו בוחנים מספר שאלות נפוצות ומבחינים בין עובדות לבדיון.

האם עלי לחטא את הדואר שלי כמניעת קורונה?

האם אני צריך לחטא את הטלפון שלי?

אחת העצות החשובות ביותר של ארגון הבריאות העולמי (WHO) היא לנקות באופן קבוע משטחים שנוגעים בהם לעתים קרובות. אנו יודעים שטלפונים סלולריים אוספים כל מיני חיידקים משימוש יומיומי, כך שניקוי הטלפון שלך בהחלט צריך להתווסף לשגרת הניקיון שלך.

נגיעה בטלפון הסלולרי שלך אינה מהווה סיכון גבוה יותר מחפצים אחרים בהם נוגעים לעתים קרובות (כגון המפתחות או הארנק שלך), במיוחד אם אתה היחיד שמשתמש בו.

עם זאת, אם השאלת את הטלפון שלך למישהו אחר או השתמשת בו במקומות צפופים או בתחבורה ציבורית, אתה בהחלט צריך לנקות אותו. יצרניות סמארטפונים גדולות הודיעו לאחרונה שזה בטוח לנקות את הטלפון שלך עם מגבונים המכילים 70% אלכוהול איזופרופיל או מגבונים מחטאים. השתמש בהוראות השימוש על אריזת המגבונים.

הם מזהירים מפני שימוש בכימיקלים שוחקים או בג'ל ידיים אנטיבקטריאלי (שיכולים לפגוע בציפוי המגן של המסך) או לטבול את הטלפון שלך בחומרי ניקוי.

אין לכם מגבונים בהישג יד? השימוש בסבון ביתי ובמים עובד באותה מידה, כפי שמראה סרטון ההדרכה הזה מה-BBC. אבל היזהר עם יותר מדי מים כדי שזה לא יפגע בטלפון שלך.

הנה הדרך הטובה ביותר לנקות את הטלפון שלך כדי להפחית את התפשטות הווירוסים:

  • הרטיבו מטלית מיקרופייבר במים וסבון.

  • שפשפו בעדינות את המשטחים הקשים, הלא נקבוביים, של הטלפון שלכם, והיזהר לא לקבל לחות במרווחים.

  • יבש את הטלפון שלך עם מטלית מיקרופייבר נקייה.

חשוב לעשות זאת באופן קבוע, שכן מכשירים ניידים קולטים מיקרואורגניזמים ברגע שנוגעים בהם.

האם סבון או חיטוי ידיים פועלים בצורה הטובה ביותר נגד נגיף הקורונה?

כביסה במים חמים וסבון נותרה הדרך הטובה ביותר למנוע את התפשטות נגיף הקורונה.

האם אני צריך לחטא את הטלפון שלי
האם אני צריך לחטא את הטלפון שלי?

אם סבון ומים אינם זמינים, חומרי חיטוי ידיים המכילים לפחות 70% אלכוהול יכולים להיות חלופה מעשית. עם זאת, גם ארגון הבריאות העולמי וגם ה- RIVM ממליצים הכי הרבה על מים וסבון.

אם אתה משתמש בחיטוי ידיים, וודא שהג'ל מכסה את כל חלקי הידיים, כולל החלק העליון והתחתון, קצות האצבעות, בין האצבעות לפרקי הידיים. שפשפו אותו פנימה לפחות 20 שניות, ממש כמו שטיפת ידיים במים וסבון.

אם הידיים שלך מלוכלכות בעליל (זה יכול להיות המקרה עם ילדים במיוחד), הקפד לשטוף במים וסבון. זה הוכח כיעיל יותר - החיכוך של הכביסה מפחית את מספר המיקרואורגניזמים על הידיים שלך, יחד עם הלכלוך וחומרים אורגניים אחרים.

האם אני חייב ללבוש מסכת פנים?

בקיצור - כנראה שלא.

למרות שבתי מרקחת בהולנד נאבקים לעמוד בקצב הביקוש למסכות פנים, הנחיות RIVM מדגישות שאם אתה בריא, אינך צריך ללבוש מסכת פנים (אלא אם כן אתה מטפל במישהו שעלול להידבק בנגיף הקורונה).

ברוב המקרים, חבישת מסכה חד פעמית לא תעזור נגד הנגיף, מכיוון שהם לא נועדו לשמור על חלקיקי הנגיף.

אם אתה נגוע בנגיף הקורונה, מסכה יכולה למנוע מהחיידקים מהאף או מהפה להגיע לאנשים אחרים. חשוב לזכור כי אתה צריך במיוחד להישאר בבית אם אתה מראה סימפטומים של נגיף הקורונה.

האם עלי לחטא את הדואר שלי כמניעת קורונה?

מומחי בריאות אומרים כי אין זה סביר שתצליחו לחלות בנגיף הקורונה באמצעות חבילות או מכתבים, גם אם הם נשלחו מהאזורים הפגועים. אז אין צורך לחטא דואר.

אמנם וירוסים יכולים לשרוד מחוץ לגוף ועל משטחים מסוימים (לכן חשוב לנקות באופן קבוע משטחים שנוגעים בהם באופן קבוע), לא ייתכן שחלקיקי הנגיף יישארו כל כך הרבה זמן על חבילות הנוסעות מאיטליה או סין להולנד..