חיטוי של טלפון נייד

יש להגדיל את מספר החיטוי של הטלפון הנייד
אבל מחוץ לדירה, יש להגדיל את מספר החיטוי של הטלפון הנייד.

טלפון נייד יכול לשאת חיידקים וזיהומים, כולל קוביד-19. אבל אם המגיפה לימדה את כולם לשטוף ידיים, אז גאדג'טים מעובדים על ידי כמה. מומחי גוגל יגידו לך כיצד לחטא את הטלפון שלך בבטחה.

למה צריך לחטא סמארטפון

אדם מודרני כמעט אינו מרפה מהטלפון מידיו. אנו מתקשרים ברשתות חברתיות, צופים בסרטונים ותמיד בקשר. כמו בכל חפץ אחר שאנו נוגעים בו לעתים קרובות, מספר עצום של חיידקים מתיישבים על פני הטלפון. חלקם אינם מזיקים לחלוטין, בעוד שאחרים הופכים למקור למחלות קשות.

הזיהום יכול "להתיישב" במכשירים אלקטרוניים בשתי דרכים:

  • עם טיפות מיקרוסקופיות - הפרשות מהפה והאף כאשר אדם נגוע משתעל או מתעטש;

  • מידיים שנשאו את הנגיף ממשטחים אחרים.

אם אתה משתמש בגאדג'ט רק בבית, זה מספיק כדי לבצע את העיבוד כמה פעמים ביום. אבל מחוץ לדירה, יש להגדיל את מספר החיטוי של הטלפון הנייד. טפלו בו לפני היציאה והכניסו אותו לכיס. לאחר מכן, נקה את המכשיר לאחר ביקור במקומות ציבוריים. כיום, אנשים רבים משלמים ללא מגע באמצעות הטכנולוגיה של תשלום ללא מגע בטלפון. זה יכול למעשה להפחית את הסיכון לזיהום. אבל מיד לאחר ההליכה לחנות, חשוב לחטא את הגאדג'ט.

רצוי להשתמש בסמארטפון לבד, מבלי לתת אותו לאף אחד. כמובן שלא מדובר במברשת שיניים, אלא בפריט אישי.

כיצד לנגב את הטלפון לצורך חיטוי

התחל עם היגיינת הידיים שלך. שטפו אותם כשחוזרים הביתה, ומחוץ לדירה השתמשו בחומר חיטוי לאחר ביקור תחבורה ומוסדות ציבוריים. לאחר ניקוי הידיים, אתה יכול להתחיל לחטא את הטלפון החכם שלך.

רשויות הבריאות והרווחה ממליצות להשתמש במגבונים וג'לים על בסיס אלכוהול כדי לטפל בטלפון נגד נגיף הקורונה. ראשית הסר את המכסה מהמכשיר. כמובן שבמהלך מגיפה עדיף לזרוק אותה לגמרי, אבל אם זה לא אפשרי, יש לחטא גם אותה. לאחר מכן, אל תשכח לייבש מלחות.

טלפון נייד יכול לשאת חיידקים וזיהומים
טלפון נייד יכול לשאת חיידקים וזיהומים, כולל קוביד-19.

איך אני שוטף את הטלפון שלי? נגב את מסך המכשיר ביסודיות עם טישו. לאחר מכן קפלו אותו כך שהצד המלוכלך יהיה בפנים. אנו מעבדים את הקצוות ואת הכריכה האחורית. חזור על ההליך עם רקמה חדשה. לאחר חיטוי הטלפון החכם, שטפו ידיים במים וסבון.

לא מומלץ להשתמש באלכוהול אתילי לניקוי. אחרת, מראה התיק עלול להינזק. כמו כן, אלכוהול אתילי עלול לפגוע בציפוי האולאופובי של המסך. הודות לנוכחותו ניתנת החלקה קלה של אצבעות על המסך והגנה על פני השטח מפני הדפסים שמנוניים. אבל איזופרופיל אלכוהול, להיפך, הוא הפחות מזיק לסרט האולאופובי. חפשו אותו בספריי או במגבונים לניקוי לח.

טיפול כלורהקסידין בטלפון מתבצע נגד זיהומים ויראליים. אבל לגבי נגיף הקורונה, לפי רוספוטרבנדזור, הוא חסר תועלת לחלוטין.

בנוסף למפיות הרגילות, Domestos בפורמט "טייק-אווי" מתאים למארז הטלפון. מגבונים אנטיבקטריאליים אלו ספוגים בתמיסת בנזלקוניום כלוריד. הוא מסוגל להרוג וירוסים וחיידקים, למנוע התפשטות של נבגי עובש וטחב. נוסחת הכביסה המודרנית מתמודדת עם ניקוי עמוק בכל משטח: כיורים, ברזים, חדר אמבטיה, אסלה, מראות. הרכב אינו מכיל חומרים אגרסיביים, כך שניתן לנקות עם מפיות ללא כפפות.

הם מאוד קלים לשימוש. הוצא את המפית מהאריזה, נגב את פני השטח. אין צורך לשטוף במים בנוסף. חשוב לסגור היטב את האריזה כדי למנוע התייבשות.

מה שלא מומלץ לניקוי הטלפון שלך הם חומרי ניקוי עממיים. לדוגמה, סודה. השימוש בו יכול פשוט להרוס את התצוגה. זה גם לא רצוי להשתמש במגבות נייר. ישנם חלקיקי מוך ואבק על פני השטח שלהם, שעלולים להשאיר שריטות.

לדברי מומחים, עדיף להימנע כלל מלגעת בסמארטפון שלך בפומבי. פונקציות מובנות רבות יעזרו לך בכך. כדי למנוע נגיעה במשטח הטלפון בפנים שלך, השתמש ברמקול או באוזניות Bluetooth. אתה יכול להשתמש בעוזרת הקולית שלך כדי לבצע שיחה. ובמקום הודעות טקסט, שלח אודיו. אבל אם אתה לא יכול לעשות בלי מגע ישיר עם המכשיר, הקפד לחטא אותו עם מפיות או חומר חיטוי.

מאמרים בנושאים דומים
  1. כיצד לנקות רהיטי עץ
  2. 11 דרכים למנוע סלמונלוזיס
  3. איך מנקים כסף | טיפים ורעיונות
  4. מה אם תשפכו קפה על המחשב הנייד?
  5. איך להיפטר מריח השתן של החתול?
  6. איך להיפטר מעובש בבית?