כיצד לנקות את הדיס של אריחי הרצפה?

כיצד לנקות את הדיס של אריחי הרצפה
כיצד לנקות את הדיס של אריחי הרצפה.

רוצים לדעת איך לנקות דייס של אריחים בשיטות שעובדות? קרא את המדריך שלנו לקבלת הטיפים הטובים ביותר.

זה יכול להיות קשה לדעת מאיפה להתחיל אם אתה רוצה ללמוד כיצד לנקות את הדיס של אריחי הרצפה. גם אם אתם מקפידים על ניקוי פני השטח של אריחי הריצוף שלכם, ללא ספק תמצאו שאריות של לכלוך נצמד לדיס בין לבין, אז ללא ספק הגעתם למסקנה שהם יזדקקו לתשומת לב מיוחדת. מהפשוט ועד הרדיקלי, כיסינו את כל הבסיסים כדי לגרום לדיס אריחי הרצפה שלך להיראות נקי וחדש.

כיצד לנקות את הדיס של אריחי הרצפה

אבל לפני שתתחיל, המלצנו לבדוק את סוג האריחים שיש לך כדי לקבוע שיטת ניקוי מתאימה - כימיקלים מסוימים עלולים לגרום נזק לאריחים מסוימים ויש להימנע מהם.

אם אתם מחפשים את הדרך הטובה ביותר לנקות דיס על רצפות אריחים ולא אכפת לכם להתאמץ קצת לתוצאות מעולות, אז השיטה הזו היא בשבילכם. הנוסחה עוקצת הלכלוך פועלת במהירות כדי להסיר כתמים ולכלוך, ועוזרת להלבין את דייס האריחים שלך.

אתה תצטרך:

 • מגב, דלי וניקוי רצפות
 • מברשת לדיס
 • מגבת או בד ישן
 • 0.5 כוס סודה ביקרבונט
 • 0.25 כוס מי חמצן
 • 1 כפית נוזל כביסה
 • כף

שיטה

 1. נקה את המשטח

  לפני שתתחיל לנקות את הדיס, נקה את פני האריחים כדי לוודא שלא יפריע לכלוך נוסף. מגב, דלי ומנקה רצפות לכל מטרה צריכים לעשות את העבודה עבור שטחים גדולים יותר.

 2. הכן את הפתרון

  בקערה גדולה או קנקן, מערבבים יחד את המי חמצן, הסודה לשתייה ונוזל הכביסה ליצירת משחה סמיכה.

 3. עבדו בצורה שיטתית

  כדי לוודא שכיסית כל משטח, התחל מפינה אחת של החדר וכף את המשחה על קווי הדיס האופקיים תחילה, ולאחר מכן על קווי הדיס האנכיים, תוך כדי קרצוף עם מברשת הדיס. השאירו לעבוד 10-15 דקות.

 4. שטפו את האריחים

  יש לשטוף את האזור המטופל במים נקיים כדי להיפטר מכל שאריות. אתה יכול להשתמש במטלית, או מגב נקי ודלי מים חמימים.

 5. יבש את הרצפה

  בעזרת מגבת או מטלית ישנה, נגב כל לחות תוך כדי כך שלא תישאר עם רצפה רטובה.

הערה: אם הרצפה שלך הותקנה לאחרונה, אנו ממליצים לך להתייעץ עם הנחיות התחזוקה של היצרן לגבי אופן ניקוי הדיס על אריחי הרצפה.

עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

ניקוי דייס הרצפה במים

למרות דייס האריחים שלך נראה דהוי ומלוכלך, לפעמים כל מה שהוא צריך זה קרצוף עם המרכיב הפשוט מכולם: מים.

בעזרת מברשת לדיס ודלי מים חמימים, שפשפו את האזור הפגוע של הדיס בתנועות סיבוביות ואתם אמורים לראות את מרבית הלכלוך עולה. נגב את כל עודפי המים במגבת או מטלית ישנה.

ניקוי דייס רצפה: שיטת שימוש נוחה ללא קרצוף

רוצים לדעת איך לנקות דייס של אריחים בשיטות שעובדות
רוצים לדעת איך לנקות דייס של אריחים בשיטות שעובדות?

תוהה כיצד לנקות דיס על אריחי רצפה ללא כל קרצוף או עבודה קשה? למזלנו, יש לנו את הפתרון. בעוד ששיטה זו מחייבת אותך להשקיע במנקה אדים או במגב קיטור, הצד החיובי הוא שהם מצוינים להתמודדות עם שטחי רצפה גדולים יותר, וחוסכים לך זמן ומאמץ.

ציוד קל זה יחליק על האריחים שלך באמצעות כוח קיטור כדי להסיר כל לכלוך מדיס האריחים שלך, ומותיר את האריחים שלך נוצצים ונקיים. קל, מהיר ויעיל - מה לא לאהוב?

על רגל אחת? נסה עט לדיס

עטי דייס נוחים וקלים לשימוש והם טובים במיוחד בטיפול באזורים של דייס מוכתמים. במקום להסיר את הלכלוך, עט לדיס מורח שכבה של צבע עמיד למים מעל, שניתן לגוון כך שיתאים לצבע של דייס האריחים שלך, המכסה את כל הכתמים. עטי דייס רבים מכילים גם מרכיבים למלחמה בעובש וטחב, והם זמינים בסופרמרקטים וברוב חנויות לחומרי בניין.

עם זאת, שיטה זו לא תספק פתרון לטווח ארוך לדיס שגוי או מלוכלך, שכן עט הדיס ייעלם עם הזמן, ולכן כדאי לבדוק את השיטות האחרות לקבלת תוצאה מתמשכת יותר.

ניקוי דייס הרצפה בדרך הטבעית לגמרי

אם אינך רוצה להשתמש בכימיקלים כלשהם, אז לימון וסודה לשתייה מהווים חומר ניקוי לדיס טבעי נהדר. המרכיבים המשולבים פועלים ליצירת חומר הלבנה עדין אך טבעי שיסיר לכלוך ולכלוך, מבלי להיות קשה מדי על האריחים שלך.

כל שעליך לעשות הוא להכין משחה של סודה לשתייה ומיץ לימון (שלושה חלקים לאחד) ולמרוח את התמיסה ישירות על הדיס, ולהשאיר למשך 10-15 דקות, לפני קרצוף עם מברשת לדיס ושטיפה במים.

התמודדות עם דייס רצפה מוכתם

שיטה זו משתמשת באקונומיקה והיא הטובה ביותר אם אתם מחפשים להסיר בקלות כתמים עקשניים מדיס אריחים. זה גם ילבין, ינקה ויחטא את הדיס שלך - אבל זה גם עלול לשנות או להבהיר את הדיס הצבעוני, אז תמיד בדוק קודם על שטח קטן.

שפכו מעט אקונומיקה מסודרת לתוך כוס ישנה, טבלו מברשת שיניים ישנה באקונומיקה ומרחו ישירות על הדיס. תנו לדיס לשפשף ולהשאיר למשך 15 דקות. לאחר מכן שטפו את האזור עם מטלית לחה ומים, וודא שכל שאריות האקונומיקה נשטפו.

הערה: מכיוון שאקונומיקה היא כימיקל קשה, הקפד להשתמש בו בזהירות, ללבוש כפפות ולאוורר את החדר. לעולם אל תערבב אקונומיקה עם כל מוצר אחר.

זה יכול להיות קשה לדעת מאיפה להתחיל אם אתה רוצה ללמוד כיצד לנקות את הדיס של אריחי הרצפה
זה יכול להיות קשה לדעת מאיפה להתחיל אם אתה רוצה ללמוד כיצד לנקות את הדיס של אריחי הרצפה.

אם ניסיתם את כל השיטות הנ"ל לניקוי הדיס על אריחי הרצפה, אבל הדיס שלכם עדיין נראה מוכתם ומלוכלך, אל תתייאשו - גישה רדיקלית יותר תפתור את זה, כמו החלפת הדיס לחלוטין. יקר, אולי, אבל זה ללא ספק יעביר את רצפת האריחים שלך למקום שבו כל השיטות האחרות נכשלו. התייעצו עם פייס מקצועי לייעוץ נוסף והם יראו את רצפת האריחים שלכם כמו חדשה. הבעיה נפתרה.

תשובות לשאלות העיקריות שלך כיצד לנקות את הדיס של אריחי הרצפה

מה מנקה את הדיס בצורה הטובה ביותר?

מרכיבי הניקוי הטובים ביותר לדיס אריחים נחשבים בדרך כלל לתמיסה של ביקרבונט של סודה או סודה לשתייה, ומי חמצן, מעורבבים שני חלקים לאחד.

כאשר מורחים אותו על דייס האריחים ומשאירים אותו למשך 10-15 דקות, משחה זו פועלת להבהרת דייס דהוי ולהסיר שאריות לכלוך. אבל זה לא מתאים לשימוש על כל סוגי האריחים, אז בדוק תמיד עם יצרן האריחים שלך לפני השימוש.

איך אני מקבל את הדיס שלי לבן שוב?

אקונומיקה מסודרת, או מי חמצן מעורבב עם ביקרבונט של סודה, יכולים לעזור להלבין דיס אריחים. עט לדיס יכול להיות יעיל גם בהלבנה על ידי כיסוי הדיס הדהוי בצבע מיוחד עמיד למים. אם האריחים הבעייתיים שלך נמצאים בחדר האמבטיה, למה שלא תקרא את המדריך שלנו כיצד להלבין ולנקות דיס של אריחי אמבטיה?

לא משנה באיזו שיטה תחליט להשתמש, תמיד בדוק אותה על אזור קטן ולא בולט תחילה כדי לוודא שלא מתרחש שינוי צבע על הדיס.

איך אנשי מקצוע מנקים אריחים ודייס?

ניקוי דייס מקצועי יכלול שימוש במכונה לניקוי דייס. המכונה משתמשת בחום, בתוספת חומר ניקוי לדיס המכיל כימיקלים, כדי לפוצץ לכלוך וחיידקים מהאריחים, ולייבש אותם תוך כדי תנועה.

לעתים קרובות, לאחר הניקוי מוסיפים חומר איטום כדי לאטום את הדיס ולהגן עליו מכל בלאי וכתמים נוספים.

מאמרים בנושאים דומים
 1. ניקוי פרקט למינציה – כך זה עובד
 2. איך מנקים נירוסטה?
 3. הסרת כתמים מאריחים קלה
 4. ניקוי רצפות אבן: כך עושים זאת
 5. אבן פולנית ונקייה
 6. ויניל נקי