איך לכבס בגדים נכון כדי לעזור להדוף וירוסים?

לדעת כיצד לחטא את הכביסה שלך בוודאי יעזור לך להדוף וירוסים
למרות שמומחים לא אימתו זאת בוודאות, לדעת כיצד לחטא את הכביסה שלך בוודאי יעזור לך להדוף וירוסים.

העצה הטובה ביותר כיצד לכבס בגדים ולהפחית את הסיכון להעברת חיידקים

העצה הטובה ביותר על שטיפת בגדים והפחתת הסיכון להעברת חיידקים.

שטיפת ידיים היא הדרך הטובה ביותר לעזור להגן על עצמנו מפני נגיף הקורונה. אבל האם זה מתפשט בקלות גם דרך הבגדים? למרות שמומחים לא אימתו זאת בוודאות, לדעת כיצד לחטא את הכביסה שלך בוודאי יעזור לך להדוף וירוסים.

האם נגיף הקורונה יכול להתפשט דרך בגדים?

התשובה הקצרה היא כן. בגדים שלובשים מישהו שיש לו וירוס, או אדם שמניק מישהו עם וירוס, יכולים להעביר חיידקים. למרות שאנו עדיין מוצאים תשובות חדשות לגבי אופן העברת נגיף הקורונה, אמצעי זהירות נבון יהיה לשטוף פריטים יומיומיים, כרגיל, להפריד בין הפריטים בסיכון גבוה שיש לכבס בנפרד.

ראוי לציין שכאשר מכבסים עומס רגיל (ללא פריטים בסיכון גבוה) רוב החיידקים המזיקים נהרגים כאשר תולים בגדים באור שמש ישיר לייבוש או בטמפרטורות גבוהות של מחזור מייבש כביסה.

האם אורח החיים שלך במהלך הנעילה של קוביד-19 השפיע על סוג הכתמים שאתה מקבל על הבגדים שלך?

כיצד לכבס בגדים בסיכון גבוה

אם בגדים באים במגע עם מישהו שיש לו וירוס (במיוחד מישהו שאתה גר איתו) או שהוא מלוכלך, זה נחשב בסיכון גבוה. יש להפריד את הפריטים הללו ממטען הכביסה הרגיל שלך, לשטוף בצורה שונה מכביסה רגילה ולכבס בטמפרטורה גבוהה בהרבה. להלן מספר פריטים בסיכון גבוה:

 • מדים רפואיים
 • מצעים ומגבות
 • בגדי ספורט
 • כל לבוש של מישהו עם וירוס

איזו טמפרטורה הורגת וירוסים על בגדים?

כיצד לכבס בגדים בסיכון גבוה
כיצד לכבס בגדים בסיכון גבוה.

יש לכבס רק בגדים בסיכון גבוה בטמפרטורה חמה כדי להבטיח ניקוי עמוק שיהרוג את רוב הווירוסים. כביסה רגילה באמצעות חומר ניקוי רגיל יעילה בהריגת חיידקים על פריטים יומיומיים. על פי הדיווחים ניתן לחטא בגדים מבדים בסיכון גבוה על ידי כביסה בטמפרטורה של מינימום 60 מעלות צלזיוס, הוספת מוצר מבוסס אקונומיקה לתוספת כוח חיטוי. זכור לבדוק את הוראות הכביסה לפני הוספת אקונומיקה לבגדים.

עבור סדינים ומגבות, המועדים לאכסן חיידקים, בחר את צורת הכביסה הארוכה ביותר עם שטיפה נוספת. כדי להבטיח ניקוי עמוק נאות, היזהר לא להעמיס על המכונה.

מה לגבי ייבוש לחיטוי בגדים?

אם יש לך מייבש כביסה, מומלץ לשים את הכביסה במחזור הייבוש הארוך ביותר כדי להבטיח שהיא תתייבש לחלוטין. אם פריטים כמו סדינים ומגבות עדיין לחים, הם יכולים להכיל חיידקים. מייבשי כביסה מגיעים לטמפרטורה של 65 מעלות צלזיוס, מה שיהרוג את רוב החיידקים.

אם אין לך מייבש כביסה, תליית בגדים לייבוש באור שמש ישיר היא ההימור הטוב הבא שלך. אחרת, אם תליית בגדים בתוך הבית היא האפשרות היחידה, עקוב אחר העצות הבאות:

 • תלו בגדים על מתלה ייבוש ליד תנורי חימום או רדיאטורים
 • פתח מאווררי חולץ או חלונות כדי למקסם את האוורור עם חלונות פתוחים
 • האיץ את הייבוש על ידי תליית בגדים על קולבי מעילים
 • אל תחשוף לנבגי עובש - ייבוש בגדים באזורים בבית שלך שבהם אתה מבלה פחות, לכן הימנעו מחדרי שינה פנויים במידת האפשר.

ניקוי עמוק של בגדים במבט חטוף

 • הפרד בגדים בסיכון גבוה מעומס רגיל ושטוף בנפרד
 • השתמש במחזור מינימום של 60 מעלות צלזיוס בעת כביסה של בגדים בסיכון גבוה
 • ניתן לכבס סדינים ומגבות במצב החם ביותר
 • הוסף חומר הלבנה למחזור חם לחיטוי
 • השתמש במייבש כביסה במידת האפשר או תלה באור שמש ישיר

בצע את השלבים הפשוטים הבאים כדי להבטיח שהכביסה שלך תהיה נקייה, נקייה מחיידקים וללא וירוסים. לטיפים נוספים כיצד לשמור על בטיחות הבית שלך במהלך התפרצות וירוס, אנו חולקים כאן כמה טיפים פשוטים על היגיינת הבית.