כיצד להסיר כתמי יין אדום מבגדים?

כי יין לבן הוא פתרון פופולרי להסרת כתמי יין אדום
מזל שדרום אפריקה מייצרת גם יין אדום וגם לבן, כי יין לבן הוא פתרון פופולרי להסרת כתמי יין אדום!

אסון - שפכת יין אדום על החולצה האהובה עליך! פעל מהר לטיפול בכתם וגלה טיפים מובילים להסרת כתמי יין אדום כאן!

אתה נהנה מכוס קברנה סוביניון בארוחת הערב - והדבר הבא שאתה יודע, יש לך כתם יין אדום על החולצה שלך! זה קורה לכולם, אבל אל דאגה: מאמר זה מספק מדריך שלב אחר שלב להתמודדות מהירה עם כתמי יין אדום.

כתמי יין אדום ידועים לשמצה, ולכן חיוני לבדוק את הבגד מיד לאחר המכבסים אותו כדי לראות אם הכתם נעלם - אם לא, חזור על השלבים למטה לפני שתאפשר לבגדיך להתייבש.
האם אורח החיים שלך במהלך הנעילה של קוביד-19 השפיע על סוג הכתמים שאתה מקבל על הבגדים שלך?

כיצד להסיר כתם יין אדום מהבגדים

כיצד להסיר כתם יין אדום מהבגדים
כיצד להסיר כתם יין אדום מהבגדים.

מזל שדרום אפריקה מייצרת גם יין אדום וגם לבן, כי יין לבן הוא פתרון פופולרי להסרת כתמי יין אדום! אבל אם אין לך יין לבן בהישג יד, ישנן שיטות אחרות שתוכל להשתמש בהן. פשוט עקוב אחר השלבים שלהלן, וזכור לבדוק תחילה את כל ההצעות להסרת כתמים על שטח קטן כדי לוודא שהן תואמות לבד שלך:

  1. לאחר שהיין האדום נשפך, פעל מהר. הרבה יותר קשה להסיר כתמי יין אדום לאחר שהתייבשו, אז טפלו בכתם כשהוא עדיין רטוב.
  2. עם מטלית נקייה או סבט, ספוג כמה שיותר מהיין האדום. הקפידו לא לשפשף את היין עמוק יותר לתוך הבד. פשוט תמחקו על זה. שים מטלית נוספת או משרת מתחת לכתם כדי שלא יתפשט על שכבה נוספת של הבגד.
  3. אם אתה יכול, הסר את הבגדים המוכתמים שלך ולבש משהו אחר במקום. זה יהיה הרבה יותר קל לטפל בבד אם אתה לא לובש אותו. אבל אם זה לא אפשרי, פשוט השאר את הכתם לח במים, יין לבן או סודה עד שתוכל להסיר את הבגד ולטפל בכתם כראוי.
  4. בין אם הבגד שלך לסירוגין או כבוי, מרחי יין לבן או מי סודה על הכתם. הרווי את הכתם ביסודיות ונמחק בעזרת מטלית נקייה או סבבה כדי להסיר את היין האדום.

חלב הוא תרופה ביתית נוספת לכתמי יין אדום על בגדים. תנו לחלב להיספג בכתם. לאחר מכן יש לשטוף, למרוח מחדש ולהשרות. לאחר שעה, אתה אמור להיות מסוגל לשטוף את הכתם.

  1. לאחר שהכתם רווי ביין לבן, חלב או סודה, כסו אותו היטב במלח שולחן - פשוט ללחוץ את המלח על הבד ולתת לו לשבת. זה אמור לספוג את היין האדום. כשהבד התייבש, אתה אמור להיות מסוגל להבריש את המלח - ויחד איתו גם את היין האדום!
  2. אם הבד שלך לבן, אתה יכול גם לערבב תמיסה של מי חמצן שווים ונוזל כלים יומיומי, כמו SUNLIGHT, או חומר ניקוי כביסה, כמו OMO AUTO WASHING LIQUID - קרא ופעל לפי כל ההוראות על תוויות המוצר שלך. מרחו על הכתם והספיגו עד שהסימן נעלם.
  3. אם הכתם הוסר ברובו, עברו לשלב 9. לכתם יבש או עיקש יותר, ערבבו משחה של סודה לשתייה (ביקרבונט של סודה) ומים. מורחים את זה ביסודיות על הכתם, ושמור אותו לח במשך כמה שעות. לאחר מכן יש לשטוף ולראות אם הכתם נעלם.
  4. אם כל השאר נכשל, נסה מסיר כתמים מסחרי, במיוחד כזה המיועד לכתמי יין אדום. פעל לפי ההוראות על תווית המוצר לקבלת התוצאות הטובות ביותר.
  5. לאחר שטיפלת בכתם והסרתם אותו כמה שיותר ממנו, כבסו את הבגד כרגיל במכונת הכביסה שלכם. השתמש בהגדרת טמפרטורה קרירה, מכיוון שחום גבוה יכול להציב כל עקבות של הכתם. הקפד לקרוא את תגי הטיפול בבגד שלך, במיוחד כאשר אתה משתמש במסיר כתמים מסחרי. אם הכתם הוא על בד עדין, כמו משי או צמר, אולי כדאי לשקול לקחת אותו למנקה מקצועי - אבל עדיין כדאי לשמור את הכתם לח במים או סודה בינתיים. עכשיו כשאתם יודעים להסיר כתמי יין, לא תיבהלו בפעם הבאה שכוס המרלו תתהפך בטעות!
הקפד לקרוא את תגי הטיפול בבגד שלך, במיוחד כאשר אתה משתמש במסיר כתמים מסחרי. אם הכתם הוא על בד עדין, כמו משי או צמר, אולי כדאי לשקול לקחת אותו למנקה מקצועי - אבל עדיין כדאי לשמור את הכתם לח במים או סודה בינתיים. עכשיו שאתה יודע איך להסיר כתמי יין, לא תיבהל בפעם הבאה שכוס המרלו תתהפך בטעות!