איך להוציא דיו מהבגדים ב-5 שלבים?

והטיפים השימושיים הבאים להסרת כתמי דיו
הסרת כתמי דיו היא למעשה פשוטה מאוד: כל מה שאתה צריך זה מסיר דיו טוב, מעט זמן, והטיפים השימושיים הבאים להסרת כתמי דיו.

הסרת כתמי דיו יכולה להיראות מסובכת, אבל זה לא בלתי אפשרי! מדיו על בסיס מים ועד טושים קבועים, המשך לקרוא לטיפים להסרת כתמים מובילים!

כתמי דיו על בגדים הם תופעה שכיחה להפליא, ויכולה לקרות במגוון דרכים, החל מנשיאת עט דולף בלי משים בכיס, ועד לתת לילדים להשתולל עם עטי לבד. אם אתה נופל קורבן לכתמי הדיו המפחידים, אל תיבהל. הסרת כתמי דיו היא למעשה פשוטה מאוד: כל מה שאתה צריך זה מסיר דיו טוב, מעט זמן, והטיפים השימושיים הבאים להסרת כתמי דיו. הנה מה שאתה צריך לדעת:

טיפול בכתם מהר ככל האפשר חשוב כאשר נשפך דיו. אם הכתם מתרחש כשאתה לא בבית, הקפד לנגב בעדינות את האזור מיד עם מטלית נקייה. ברגע שאתה מגיע הביתה, עקוב אחר השיטות המוצעות עבור סוג הדיו שנשפך כדי להסיר את הכתם לפני שהוא יכול להתייצב, ולאחר מכן שטפו כרגיל עם חומר ניקוי כביסה באיכות טובה כמו נוזל OMO.

כיצד להסיר כתמי דיו מעטים על בסיס מים ב-5 שלבים

עטי כתיבה יומיומיים רבים משתמשים בדיו על בסיס מים, וקל להפליא להסיר אותם מהבגדים. למעשה, במקרים רבים אפילו אין צורך במסיר דיו ייעודי, שכן אבקת כביסה רגילה ומים חמימים אמורים להוציא את כתמי הדיו ישירות. לכתמים עקשניים יותר, כדאי לשקול להשתמש בטיפול מקדים לפני הכנסת בגדים מלוכלכים דרך מכונת הכביסה.

 1. בעת הסרת כתמי דיו שהתקבצו על בגד, השתמשו במטלית מיקרופייבר ניתנת לכביסה כדי לטשטש את הסימן. אל תתפתו לנגב או לקרצף: פשוט ספגו עד שהדיו מתייבש ומפסיק להסגיר.
 2. אם הכתם גדול מאוד, השתמשו במסיר כתמים על בסיס מים כדי לעזור בפירוק כתמי הדיו. השאר למשך 10 דקות, או עקוב אחר ההוראות המופיעות על המוצר.
 3. הרם שוב את הבד כדי לטשטש את הכתם. אתה אמור לגלות שאתה מסוגל להסיר אפילו יותר מהכתם כעת, לאחר שהטיפול המקדים הספיק לעבוד.
 4. הנח את הבגד במכונת הכביסה, רצוי לבד. בניגוד למה שנהוג לחשוב, אתה לא צריך להרתיח את הבגדים שלך, פשוט השתמש באותה טמפרטורה שהיית עושה בדרך כלל עבור הבגד הזה.
 5. ודא שכתמי הדיו נעלמו לפני הייבוש. אם נשארו שאריות של הכתם, יש לשטוף, לטפל ולשטוף פעם נוספת.
כיצד להסיר כתמי דיו מעטים על בסיס מים ב-5 שלבים
כיצד להסיר כתמי דיו מעטים על בסיס מים ב-5 שלבים.

זכור: התמודד עם כתמים על בסיס מים עם מים.

הסרת כתמי דיו שנעשו על ידי טוש קבוע: מדריך בן 4 שלבים

תוהים איך להוציא דיו מבגדים אם הוא לא הגיע לעט על בסיס מים? זה, אכן, קצת יותר מסובך; אבל זה לא בלתי אפשרי. טושים קבועים ועטים דומים משתמשים בדיו על בסיס שמן, כלומר מים וחומרי ניקוי לא יעשו הרבה כדי להסיר אותם. מה שאתה צריך זה מסיר דיו שיכול לפרק את השמנים בכתמי הדיו, מה שהופך אותם קל יותר להסרה.

 1. שוב, התחל בניקוי הכתם והסרת עודפי נוזלים. חשוב להשתמש במטלית מיקרופייבר ולא במגבות נייר, מכיוון שפיסות נייר קטנות עלולות להיתפס בבד הבגד.
 1. יש למרוח אלכוהול, או ספריי אירוסול לשיער, ישירות על הכתם. האלכוהול במוצרים אלו הוא מסיר דיו מצוין מכיוון שהוא יעיל מאוד בפירוק השמנים בטושים קבועים. יש אנשים שגם מוצאים ששטיפת ידיים אנטיבקטריאלית היא חלופה טובה. ללבוש תמיד ביגוד מגן בעת הטיפול בחומרים אלו והשתמש בהם בחדר מאוורר היטב.
 1. בעוד שאלכוהול, ספריי לשיער או שטיפת ידיים עדיין רטובים, הנח את הבגד שלך במכונת הכביסה, וכבס אותו בטמפרטורה הרגילה עם חומר הכביסה הרגיל שלך. שוב, יש לכבס את הפריט בנפרד מבגדים אחרים במידת האפשר, כדי למנוע העברת צבע.

כיצד להסיר דיו מבגדים לאחר ייבוש

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לזכור בעת הסרת כתמי דיו הוא שחום יכול למעשה להגדיר את הכתם, מה שמקשה בהרבה על הסרתו. זו הסיבה שחשוב לבדוק תמיד שהכתם הוסר לחלוטין מהבגד לפני שהוא מתייבש.

מה שאתה צריך זה מסיר דיו שיכול לפרק את השמנים בכתמי הדיו
מה שאתה צריך זה מסיר דיו שיכול לפרק את השמנים בכתמי הדיו, מה שהופך אותם קל יותר להסרה.

עם זאת, עלולות לקרות תאונות, ובגדים מוכתמים לפעמים עוברים דרך המייבש. אם זה המקרה, השתמש במסיר כתמים באיכות טובה מהסופרמרקט כדי להתמודד עם הכתם. אתה יכול ליישם אותו כטיפול מקדים, ולהוסיף גם קצת לכביסה שלך. זה עשוי לקחת כמה ניסיונות כדי להוציא הכל, אבל זה יקרה אם תתמיד!

3 טיפים מובילים לטיפול בכתמי דיו

הקל על הסרת כתמי דיו על ידי ביצוע השלבים הבאים:

 • טפלו בכתמי הדיו בהקדם האפשרי. ככל שהכתם טרי יותר, כך יהיה קל יותר להסירו. זה כאשר כתמי הדיו מתייבשים והופכים טחונים לתוך הבד, הסרתם הופכת לאתגר יותר.
 • לעולם אל תשפשף או תנגב כתם דיו. במקום להסיר אותו, פשוט תפזר אותו סביב הבגד, ותלכלך יותר מהחומר. כתמים היא הדרך הטובה ביותר, מכיוון שהיא מסירה את הכתם, תוך הגנה על שאר הבגדים.
 • האט את התהליך. מלבד תמיסות המבוססות על אלכוהול שצריך להעביר את הכביסה כשהן עדיין רטובות, סוגים אחרים של מסיר דיו צריכים למעשה זמן לעבוד. קרא תמיד את ההוראות על האריזה, והשאיר את התמיסה על הכתם למשך הזמן הנכון.

כאשר כתם הדיו שלך הוסר בקלות, ואסון נמנע במהירות, אתה יכול לנשום לרווחה. אז תירגע בפעם הבאה שדלף עט או קצה לבד נמרח: עם הטיפים המהירים האלה, יש לך סדר.

 • פעל מהר. ככל שתתמודד מהר יותר עם כתם טרי, כך יהיה קל יותר להסירו.
 • כתמים, אל תשפשפו - זה עלול לגרום להתפשטות הכתם.
 • הימנע מחום. אל תכניס את הבגד שלך למייבש אם הכתם לא הוסר לחלוטין מכיוון שחום יכול להגדיר כתם דיו, מה שמקשה על הסרתו.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להסיר כתמי שוקולד?
 2. איך להסיר דבק מבגדים?
 3. איך לכבס הלבשה תחתונה?
 4. כיצד להסיר כתמי דם?
 5. איך להסיר צבע מהבגדים?
 6. איך לשטוף אבאיה ולשמור אותה כמו חדשה למשך זמן רב יותר?