טיפים לניקוי הבלבול: איך לסדר את הבית שלך

המדריך הפשוט והפשוט הזה מספק עשרה טיפים נהדרים לפינוי הבית ולהיפטר מעומס לא רצוי
המדריך הפשוט והפשוט הזה מספק עשרה טיפים נהדרים לפינוי הבית ולהיפטר מעומס לא רצוי.

מעידה על ארגזים, או ארון צפוף? הגיע הזמן להתנקות! להלן כמה טיפים פשוטים שיעזרו לך לצמצם את העומס ולהפיק יותר מהמרחב שלך.

בית לא מסודר, מוח לא מסודר - קשה לעשות דברים עם בית מלא בלאגן! המדריך הפשוט והפשוט הזה מספק עשרה טיפים נהדרים לפינוי הבית ולהיפטר מעומס לא רצוי.

עשרה טיפים לניקיון הבית

  • מצא יחידות אחסון הגונות

כשהבית שלך נמצא בכאוס, זה יכול להיות קשה להחליט מה כדאי לשמור. זו דרך אחת לכונן קצת סדר. קופסאות וקבצים הם מקום טוב להתחיל בו, אם כי שידות ומדפים הם גם בחירה טובה. סווגו את העומס בצורה שנראית לכם הגיונית. גם אם הכל לא מתאים לאחסון הזמין, התהליך ייתן לך מושג מה וכמה יש לך.

  • תן לכל הפריטים תאריך עדיף לפני

פריטים בעלי ערך סנטימנטלי משמעותי הם חריגים, אך מפעילים מידה מסוימת של חוסר רחמים. אם לא השתמשת בפריט שלושה חודשים, שישה חודשים, שנה, שנתיים - אז אולי הגיע הזמן להיפטר ממנו.

  • להילחם באינסטינקט האגירה

ליתר ביטחון, ומה אם החשיבה היא טבעית, והיא האויב של פינוי העומס. צרו כללים (כמו בטיפ 2) שמתאימים לכם ואז היצמדו אליהם.

  • תרמו פריטים לא רצויים לעמותות צדקה

כאשר אתה מסדר את הבית שלך, פרידה מפריטים - לא משנה כמה ישנים או בשימוש נדיר - יכולה להיות רגשית באופן מפתיע. הרעיון לתת אותם למישהו אחר במקום לזרוק אותם יכול להקל על הפרידה מהם.

  • קח את הזמן לעשות פינוי נכון

עשרה טיפים לניקיון הבית
עשרה טיפים לניקיון הבית.

תלוי כמה אתה צריך לסדר, ביצוע חלק גדול מהעבודה בבת אחת עשוי לעזור במוטיבציה. זה יראה התקדמות ברורה כשתסיים.

  • עשה מעט ולעתים קרובות, ונקה תוך כדי

אם הפינוי הגדול לא עובד בשבילך אז לעשות אזורים קטנים בכל פעם היא טקטיקה טובה. גם לאנשים עסוקים יש כמה דקות פנויות פה ושם, ואת אלה אפשר לבלות בניקיון שולחן או פינוי מגירה. שמור על מוצרי ניקוי קלים בהישג יד, כדי שתוכל לרענן את הבית תוך כדי תנועה - תרסיס אנטיבקטריאלי Jif נהדר להסרת אבק ולכלוך יומיומיים, כמו גם חיידקים (כגון סלמונלה, E. Coli & Listeria, ו- Staphylococcus aureus.)

  • קבל חבר שיעזור

מציאת חבר שאתה סומך עליו שיראה את הבלגן שלך ויעזור ולא יעכב את התהליך הוא אתגר בפני עצמו, אבל אדם כזה יכול אפילו להפוך את הבלגן לכיף.

  • קנה דברים חדשים ואיכותיים יותר

סביר להניח שכשתתחיל להשלים את תהליך פינוי העומס, תגלה שיש לך מספר גרסאות נחותות של אותו פריט. מטענים למחשבים ניידים שעובדים חצי מהזמן, סכו"ם עקום וכפוף וכדומה. שווה להשקיע במוצר איכותי וטוב שבאמת עובד.

  • אל תוסיף לבלאגן

לאחר שסידרתם את הבית שלכם, חשוב להפסיק להוסיף לו. התהליך ייתן לך מושג טוב יותר על מה אתה עושה ומה אתה לא צריך, ומה אתה עושה ומה אתה לא משתמש, ותוכל להתאים את הרגלי ההוצאות שלך בהתאם.

  • תגמל את עצמך

לבסוף, בין אם התמודדת עם העומס קצת בכל פעם או שהייתה לך פתרון גדול, מגיע לך לפנק את עצמך בדרך כלשהי על ההישג שלך. תגמול הוא גם מניע טוב לביצוע מלכתחילה. אתה לא יכול לנצח את ההרגשה של עבודה טובה כל הכבוד!