כיצד להסיר חלודה במטבח ובאמבטיה?

כיצד להסיר כתמי חלודה ממשטחי לינוליאום
כיצד להסיר כתמי חלודה ממשטחי לינוליאום.

זקוקים לטיפים להסרת כתמי חלודה למשטחי האמבטיה והמטבח שלכם? אל תחפש עוד - במאמר זה יש את כל מה שאתה צריך!

שלבים מרכזיים:

  • הקפד להשתמש בשיטה הנכונה להסרת חלודה עבור סוג המשטח. יש לטפל במשטחי לינוליאום, כרום, קרמיקה, נירוסטה ופורצלן בדרכים שונות.
  • בדוק תחילה כל מוצר ניקוי על שטח קטן כדי לוודא שאינך פוגע במשטח.

היכן שיש ריהוט ברזל ומים בסמיכות, תהיה היווצרות חלודה. זה נכון במיוחד עבור מטבחים וחדרי אמבטיה, כאשר שני הדברים הללו קיימים בכמויות גבוהות. הסרת כתמי חלודה יכולה להיות אתגר עבור כל בעל בית, אך מדריך זה יציע כמה אסטרטגיות להפחתת הנראות של הסימנים המכוערים הללו.

באופן אידיאלי, טיפול בחלודה צריך להתבצע לאחר ניקוי טוב של פני השטח. זה יעזור לך להבדיל בין סימני לכלוך וכתמי חלודה, ויקל על מיקוד הסרת חלודה.

באופן אידיאלי, עליך לנקות את המשטח היטב לפני שאתה מטפל בכתמי חלודה. זכור תמיד לקרוא את התווית תחילה כדי לבדוק אם המוצר מתאים לשימוש על פני השטח, ולבדוק תחילה כל מוצר ניקוי בשטח קטן.
עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

כיצד להסיר כתמי חלודה ממשטחי הלינוליאום

  1. ראשית, לשפשף את החלודה עם מטלית ותמיסה של מים חמימים וחומרי ניקוי נוזליים. שטפו היטב את האזור לאחר שסיימתם, והניחו לו להתייבש.
  2. אם עדיין נשארת חלודה על הלינו שלך, אז הגיע הזמן לעבור למסיר כתמי חלודה חזק יותר. כאשר אתה משתמש במוצרי ניקוי חדשים שנרכשו בחנות בפעם הראשונה, הקפד לקרוא את התוויות שלהם בעיון וללבוש הגנה מתאימה על הידיים והפנים. מסירי חלודה מכילים חומרים כימיים רבי עוצמה - יש לטפל בהם בזהירות, באזור מאוורר היטב, ולשטוף אותם לחלוטין לאחר ביצוע עבודתם.
  3. לחילופין, ניתן ליצור מסיר כתמי חלודה תוצרת בית באמצעות קרם אבנית (כף אחת) ומים (שתי כפות) ליצירת משחה. יש למרוח את המשחה על האזור הפגוע, לשפשף היטב ולאחר מכן לשטוף במים.

כיצד להסיר חלודה ממשטחי כרום

צפו בסרטון זה כדי לראות את התהליך הפשוט של הסרת כתמי חלודה במטבח ובאמבטיה
צפו בסרטון זה כדי לראות את התהליך הפשוט של הסרת כתמי חלודה במטבח ובאמבטיה.

הטכניקה היעילה ביותר להסרת חלודה עבור משטחי כרום היא לשפשף את הכתם בחתיכה קטנה של רדיד אלומיניום שטבול במים או בחומץ. זה עובד על ידי העברת אלקטרונים בין שתי המתכות, מה שיהפוך את תהליך ההחלדה.

צפו בסרטון זה כדי לראות את התהליך הפשוט של הסרת כתמי חלודה במטבח ובאמבטיה.

כיצד להסיר חלודה על משטחי קרמיקה ופורצלן

  1. ראשית, השתמש באבן ספוג רטובה כדי לשפשף את כתמי החלודה.
  2. לאחר שהאזור התייבש, השתמשו במסיר כתמי חלודה.
  3. לחלופין, נסו מסיר חלודה ביתי אחר: ערבבו מעט לימון עם בורקס או קרם טרטר כדי ליצור משחה, ומרחו על החלודה. לאחר השארת המשחה למשך חמש דקות, שפשפו אותה פנימה עם מברשת שיניים ישנה. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, עליך להוסיף עוד מיץ לימון ולכסות את המריחה במלח. לאחר מכן ניתן להשאיר את זה לכמה שעות להתייבש לפני קרצוף.
  4. לבסוף, שטפו את האזור במים חמים כדי להסיר את כל עקבות מסיר החלודה.

צמר פלדה עדין יכול לשמש גם לטיפול בחלודה במקרים הקיצוניים ביותר. היזהר עם זאת: צמר פלדה עשוי גם להסיר צבע או פוליש, ועלול לשרוט משטחים במטבח ובאמבטיה שלך.