כיצד לנקות מתכות במטבח

אנו זקוקים למוצר בעל הרכב מיוחד לניקוי יסודי של נירוסטה
אנו זקוקים למוצר בעל הרכב מיוחד לניקוי יסודי של נירוסטה, הסרת משקעי סבון, שאריות מזון, גריז ומים.

ניקוי מתכות הוא עבודה עדינה יותר ממה שרוב האנשים חושבים. נדרש טיפול מיוחד כדי למנוע שריטות או אפילו הרס המתכת. קרא את הטיפים הבאים שלנו כיצד להתנהל ביעילות בפעילות כזו.

במשקי הבית המודרניים של ימינו, אנו מוצאים טבלה מחזורית כמעט מלאה של מתכות, שיכולה גם לגרום לנו מעט קמטים כאשר אנו מחליטים על הטיפול הטוב ביותר. על מנת להרחיק חלודה ולכלוך מהגוף בבית, אנו זקוקים למספר הליכים לניקוי מתכות שונות. אז בין אם אנחנו מבריקים כסף משפחתי, מחבתות נחושת או מסגרות חלונות מאלומיניום מחומצן, הטיפים והטריקים הבאים יקלו על חיינו.

חומרי ניקוי רב שימושיים הם עוזרים רצויים לכל מיני משטחים שאנו עלולים להיתקל בהם בבית. נסה למשל תרסיס ניקוי רב תכליתי Cif power & shine. פשוט קרא את ההוראות לפני השימוש או בדוק אותו על חלק מעט גלוי של המשטח לפני הניקוי.
מה חשוב לך בניקוי רצפות?

עצות לניקוי מתכת

קיים בשוק מגוון רחב של מוצרי ניקוי לסוגי מתכת שונים. בשל האופן שבו מתכות מגיבות עם כימיקלים, אנו ממליצים להגיע לחומרי ניקוי תעשייתיים, אם כי גם מוצרים תוצרת בית יכולים להשיג תוצאות טובות.

זהירות: לא כל המתכות עמידות כפי שהן נראות, לכן נחשוב היטב על אופן הניקוי כדי שלא נשרוט או אכילה את הכלים. תחילה אנו בודקים את כל המוצרים החדשים בחלל קטן, קוראים את ההוראות על האריזה ועוקבים אחר עקרונות העבודה הבטוחה.

ישנם מספר מוצרים לכל מתכת שמנקים אותה היטב. נסה את הפעולות הבאות:

נירוסטה וכרום

לנגב בעדינות ולאחר מכן להבריק עם מטלית יבשה - אנחנו גם מנקים בכיוון אחד בלבד
לשטוף במים, לנגב בעדינות ולאחר מכן להבריק עם מטלית יבשה - אנחנו גם מנקים בכיוון אחד בלבד.

אנו זקוקים למוצר בעל הרכב מיוחד לניקוי יסודי של פלדת אל-חלד, הסרת משקעי סבון, שאריות מזון, גריז ומים. לדוגמה, ספריי נירוסטה בגימור מושלם Cif הוא אידיאלי. רוב מוצרי המטבח הרב תכליתי מנקים גם כרום לברק גבוה, אם כי ישנם גם מוצרים מיוחדים המיועדים לכרום בלבד. כל חומר ניקוי שתנסה, ההליך הוא כדלקמן:

  1. נגב את כל המשטח ביסודיות עם מטלית לחה.
  2. יש למרוח את חומר הניקוי על נירוסטה או חומר ניקוי רב תכליתי לפי ההוראות שעל האריזה. אנחנו לא מנקים את הנירוסטה בתנועות מעגליות, אלא תמיד רק בכיוון אחד – כך שלא נשרט את פני השטח ושומרים על הברק שלו.
  3. לשטוף במים, לנגב בעדינות ולאחר מכן להבריק עם מטלית יבשה - אנחנו גם מנקים בכיוון אחד בלבד.

נירוסטה היא פרק בפני עצמו. לכן כתבנו מדריך מורחב כיצד לא רק לנקות משטחי נירוסטה, אלא גם לשמור עליהם יפים ומבריקים לאורך זמן.

אלומיניום

בעת ניקוי אלומיניום, אנו נמנעים מסודה לשתייה, שעלולה להזיק לו. עדיף להשתמש רק במים עם חומר ניקוי לשטיפת כלים או שואב אלומיניום מיוחד. אם נרצה להשתמש בכל מחיר במוצר שנעשה בבית, נכין תמיסה של חומץ, מים ואבנית, שתנקה יפה את האלומיניום.

נחושת ופליז

אנחנו יכולים לקנות מוצר מיוחד לנחושת, אך ניתן להשיג תוצאה מצוינת בדרכים אחרות. למשל, אפשר לנסות לנגב את הכלים עם מטלית ספוגה בקטשופ. חלופה נוספת היא למרוח בלימון ולפזר מלח גס. לאחר מכן ללטש בעדינות עם מטלית לברק נחושת טיפוסי. לשטוף ולנגב עם צמר גפן.

ניקוי מתכות בקלות ובפשטות

לעיתים בניקוי כלי מתכת וציוד ביתי, מספיק חומר ניקוי לשטיפת כלים איכותי. זה תקף גם לנירוסטה, שנמצאת בשימוש נרחב לסירים, מחבתות, כיורים, גריל וכלים, כי היא חזקה ועמידה. כאשר אנו מתרגלים לשטוף את ציוד הנירוסטה שלנו באופן קבוע עם ספוג ובמים חמימים עם חומר ניקוי לשטיפת כלים, אנו חוסכים זמן רב בטווח הארוך.