הסרת כתמי שומן לאחר מסיבת ברביקיו: כך זה עובד

הנה העצות הטובות ביותר להסרת כתמי שומן לאחר מסיבת ברביקיו
כדי להציל את משפחתך בגורלם של מריאן והרברט, הנה העצות הטובות ביותר להסרת כתמי שומן לאחר מסיבת ברביקיו.

אלי אהרנדט מכיר תרופות ביתיות לכתמי שומן על טקסטיל ורצפות.

עונת הברביקיו היא התקופה הטובה ביותר בשנה עבור רבים. אבל לא בשביל דודתי מריאן - הוא נפל על צלחת צלעות חזיר שומניות בתחילת הקיץ בשנה שעברה, מה שממש הרס לה את צלחות האבן הטבעיות היפות שלה. גם דודי הרברט היה פחות מרוצה ממנו, אז השניים בילו את שארית הקיץ בקינה על כתמי השומן על רצפת המרפסת בכל מפגש משפחתי. כאשר הרבה אוכל שומני פוגש חום גדול, אסון יכול לקרות במהירות. כדי להציל את משפחתך בגורלם של מריאן והרברט, הנה הטיפים הטובים ביותר להסרת כתמי שומן לאחר מסיבת ברביקיו.

לאחר שטיפלתם מראש בכתמי השומן, הקפידו לכבס את הבגדים שלכם עם חומר ניקוי איכותי, כמו חומר הניקוי של קורל. כך לא תשאיר זכר לכתם או טיפול מקדים בכתם.

כך מסירים כתמי שומן מבגדים ומפות שולחן

לעתים קרובות ניתן להסיר בקלות כתמי שומן על כותנה או בדים סינתטיים עם מעט נוזל כביסה (כגון משבע דורות). פשוט מרחי את זה על הכתם לפני שטיפת הבגד במכונת הכביסה או ביד כפי שהיית עושה בדרך כלל. כמו תמיד, כמובן, עקבו אחר הוראות הכביסה ובדקו תחילה את כל החומרים על אזור לא בולט. אם עלה מעט יותר שומן על הבגדים או המפה בעת הצלייה, הדברים הבאים יעזרו:

  1. אם השומן אינו נוזלי אלא מוצק, ראשית יש להסיר כמה שיותר עם הצד הקהה של סכין. אבל יש להיזהר לא לשפשף יותר מדי כדי למנוע מהשומן לחדור יותר לתוך הרקמה.

  2. כדי לספוג שומן, זה יעזור לשים קצת אבקת תינוקות על הכתם. פשוט השאר אותו דלוק לכמה דקות ואז שואב אותו.

  3. אם נשאר שומן, אפשר ללחוץ על הבד חתיכת גליל מטבח כדי לספוג אותו.

  4. לאחר מכן מרחו מעט נוזל כביסה מעורבב עם מעט מים על הכתם ושפשפו בזהירות עם האצבעות. ניתן להשתמש גם במברשת שיניים עבור בדים לא רגישים.

  5. לאחר מכן יש לכבס את הבגד במכונת הכביסה או ביד לפי הוראות הכביסה.

האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?
אין להכניס בדים עם כתמי שומן למייבש
זהירות: אין להכניס בדים עם כתמי שומן למייבש, אחרת אתה מסתכן בקיבוע הכתם בבד.

זהירות: אין להכניס בדים עם כתמי שומן למייבש, אחרת אתה מסתכן בקיבוע הכתם בבד. רצוי לתת לו להתייבש באוויר.

כתמי שומן על עץ

רוב שולחנות הגן עשויים מעץ אטום, ממנו ניתן לנגב בקלות כתמים בעזרת מטלית לחה. במקרה של עץ לא מטופל, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להסיר את השומן כמה שיותר מהר כדי למנוע ממנו לחדור עמוק יותר. עדיף להשתמש בגליל מטבח בשביל זה. עם כמויות גדולות יותר של שומן או שמן, חול, זבל חתולים או נסורת יכולים לעזור: פשוט פזרו אותו סמיך, תנו לו לעבוד ואז שאבו אותו. כעת שטפו את שאר כתמי השומן: ערבבו מעט מים פושרים עם נוזל כביסה או חומר ניקוי לכל מטרה ומרחו על העץ בעזרת ספוג. לאחר מכן נגבו עם מעט מים צלולים ושפשפו יבש עם מגבת תה.

כאן תמצאו עצות מעשיות נוספות על טיפול ברצפת עץ.

משמנים על לוחות מרפסת או אריחים

למעשה קל מאוד להסיר גריז מאריחים. קודם כל שאבו את השומן - אפשר להשתמש בנייר מטבח או בחיתולים לתינוקות לכמויות גדולות יותר. לאחר מכן פשוט שטפו את הרצפה עם מעט חומר ניקוי או חומר ניקוי ניטרלי. תרופות ביתיות אחרות הן:

  • חומר ניקוי: כל שעליך לעשות הוא להמיס במים חמים ולהשתמש בהם כדי לשטוף את האריחים או לוחות המרפסת.

  • אבקת אפייה או סודה לשתייה: לכתמים קטנים יותר, אפשר להכין משחה עם מים. צחצחו בו את הכתמים והניחו לו לעבוד לזמן קצר, ואז שטפו במים.

  • תמצית חומץ: מערבבים 1 עד 2 עם מים חמים ושטפו איתם את האריחים, ואז נגבו במים צלולים.

הסר כתמי שומן מאבן טבעית

באבן טבעית כמו גרניט או אבן חול, חשוב קודם כל לנגב את השומן כמה שיותר מהר כדי שלא יוכל לחדור עמוק יותר לתוך משטח האבן הנקבובי. גם כאן, נייר מטבח או, עם כמויות גדולות יותר של חול או פסולת חתולים, עוזרים לתת לו להשפיע ואז לשאוב אותו. אבנים רבות מבוססות על סיד, ולכן חשוב להימנע מחומרי ניקוי חומציים - אלה כוללים חומץ וחומצת לימון, כמו גם חומרי ניקוי ניטרליים. במקום זאת, אתה יכול להשתמש בסבון רך, חומר לניקוי חלונות או אבקת כביסה. כל שעליך לעשות הוא למרוח אותו על הכתם ולאחר מכן לטפטף בזהירות מעט מים רותחים מעליו. זה משחרר את הרמדי ועוזר לה לחלחל לתוך האבן, תוך שחרור השומן בתהליך. אם יש לך ספק, נסה תמיד מקום לא בולט לפני כן. לאחר מכן יש לשפשף את האזור היטב עם מברשת ולספוג את המים במגבות. לבסוף שוטפים עד שהמים כבר לא קצפים. אז: לא כזה קשה בכלל. אילו מריאן והרברט היו יודעים זאת, הם היו יכולים לחסוך לעצמם הרבה צרות בשנה שעברה.