ניקוי סיר הפונדו: כך זה עובד בלי הרבה קרצוף

עדיף להשרות סיר פונדו מברזל יצוק במים קרים לכמה שעות
אם שאריות הגבינה נצרבו יותר או שפשוט לא בא לכם לקרצף יותר מדי, עדיף להשרות סיר פונדו מברזל יצוק במים קרים לכמה שעות.

צוות Google מקל עליך לשטוף כלים לאחר שאכלת פונדו.

בערב ראש השנה פורקים את ערכות הפונדו בכל רחבי גרמניה. בשוויץ פונדו גבינה הוא מאכל לאומי - לא רק בגלל שהוא טעים, הוא גם סיבה לערב חברותי. אבל גם במאה ה-21, פונדו הוא כיף גדול ומעל לכל, טעם נהדר. אנחנו אוהבים במיוחד את פונדו הגבינות - אם הוא נשרף (וזה קורה מהר), הניקוי הוא טרחה. למרבה המזל, אנחנו יודעים לנקות את סיר הפונדו שלכם - אחרי מסיבה וללא לחץ או קרצוף. כאן אנו מראים לך כיצד לעשות זאת.

הפונדו השאיר כתמי שומן על המפה? איך נפטרים מהם: טפחו במגבת נייר, ואז שימו מעט אבקת תינוקות על הכתמים והניחו לייבוש למשך 5-10 דקות. הסר את האבקה. לבסוף, עבדו על הכתמים עם מעט נוזל כביסה ומים.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

ממה בעצם מורכב סט פונדו?

פונדו קלאסי מורכב מ:

  • סיר פונדו (עם פונדו גבינה זה נקרא קקלון). לרוב היא עשויה מקרמיקה או ברזל יצוק עם בסיס עבה במיוחד כדי שהגבינה לא תישרף. סירי מתכת או אלומיניום דקים יותר משמשים בדרך כלל לפונדו שומן או ציר.
  • Rechaud: זה המחמם שעליו שמים את הסיר.
  • ברנר: אתה יכול למצוא את זה ב-rechaud. כיום אלה מופעלים בדרך כלל עם משחת דלק.
  • מזלגות פונדו: מזלגות בעלי ידיות ארוכות שבדרך כלל מקודדים בצבע כך שאף אחד לא גונב את קוביות הלחם שלך.

בערכות פונדו מודרניות, פלטת חימום חשמלית מחליפה את ה-rechaud ואת המבער. פלטת החימום הזו אולי קצת פחות רומנטית מפונדו קלאסי על להבה פתוחה, אבל אפשר לווסת איתה את הטמפרטורה בצורה טובה יותר והיא לא מהווה מקור לסכנה. כדי לנקות אותו, עליך למשוך את התקע ופשוט לנגב אותו עם מטלית לחה מעט.

סט פונדו: אילו חלקים ניתן להכניס למדיח?

כל מה שאין לו חיבור לחשמל או עשוי מחומרים רגישים כמו עץ יכול להיכנס למדיח הכלים. סירי פונדו וקקלונים מודרניים רבים עשויים מקרמיקה או מתכת מצופה ניתנים לשטיפה במדיח כלים. עם זאת, חיוני לעקוב אחר הוראות השימוש במכשיר שלך. להצטלבויות גבינה עקשניות במיוחד, אנו ממליצים על טבליות ה- Sun all-in-one tabs לשטיפת כלים, כך שההצטברויות ייעלמו ללא קרצוף ארוך.

כדאי להיזהר עם סירים מברזל יצוק - רק להשרות אותם במים ולנקות ביד ללא חומר ניקוי.

כדאי גם לשים מזלגות פונדו למדיח הכלים רק אם הידיות שלהם אינן עשויות עץ. אחרת אלה עלולים להתנפח ולהיסדק.

הנה איך לנקות סיר פונדו גבינה שרוף
הנה איך לנקות סיר פונדו גבינה שרוף.

גלה אילו סירים ומחבתות ניתן להכניס למדיח הכלים.

כך מנקים סיר קקלון או פונדו כמו שצריך

הנה איך לנקות סיר פונדו גבינה שרוף.

1. ראשית נותנים לקקלון להתקרר.

2. אם שאריות הגבינה נצרבו יותר פנימה או שפשוט לא בא לכם לקרצף יותר מדי, כדאי להשרות סיר פונדו מברזל יצוק במים קרים לכמה שעות. קקלון קרמי, לעומת זאת, סופג מים ובמקרה הגרוע יכול אפילו לקפוץ. אז אל תשאיר אותו במים במשך שעות.

3. הדרך הקלה ביותר להסיר שאריות גבינה גדולות ורופפות היא בעזרת נייר מטבח.

4. לאחר מכן, מגרדים חתיכות עדינות של גבינה בעזרת מרית עץ או פלסטיק.

5. אם הקקלון הקרמי שלך כל כך שרוף עד שאי אפשר לגרד שום דבר, אתה יכול לשחרר את שכבת הגבינה באופן הבא: סיר עם 3-4 ס"מ מים ולשונית כלים של סאן, למשל .

או למלא שבעה דורות ולבשל על הכיריים על האש הכי נמוכה. לאחר כ-15 דקות הגבינה תתמוסס מעצמה. לבסוף, שטפו את המחבת במים, בהם שמתם מעט נוזל כביסה, וספוג.

6. לחילופין, סודה לשתייה, סודה לשתייה או קורטוב של חומץ יעזרו. ניתן להשתמש בחומרים אלו גם בסירי ברזל יצוק שאינם סובלים היטב חומרי ניקוי. כמובן, אתה תמיד צריך לעקוב אחר הוראות הטיפול עבור ערכת הפונדו שלך. ראה דרכים אחרות לניקוי ברזל יצוק.

7. לבסוף מייבשים היטב.