ניקוי נירוסטה: כיורים, משטחים, סכו"ם וסירים

העצות משמשות קווים מנחים לניקוי משטחים
העצות משמשות קווים מנחים לניקוי משטחים, סכו"ם, סירים וכיורים עשויים נירוסטה.

ניקוי נירוסטה: אנו ממליצים להשתמש בחומר ניקוי זמין מסחרי שאינו אגרסיבי. טיפים נוספים תוכלו לקרוא כאן!

בין אם זה סיר או כיור במטבח: כמעט לכל אחד יש לפחות פריט אחד עשוי נירוסטה. גם אם היא נקראת נירוסטה: אפילו מתכת זו עלולה להיות עמומה ומוכתמת אם לא מטפלים בה כראוי. הנה כמה טיפים מעשיים כיצד לנקות נירוסטה כך שהיא תיראה שוב כמו חדשה. העצות משמשות קווים מנחים לניקוי משטחים, סכו"ם, סירים וכיורים עשויים נירוסטה.

ניקוי נירוסטה עם מוצרים ביתיים רגילים יכול להיות מסוכן מכיוון שהם יכולים להיות די אגרסיביים. לכן אנו ממליצים להשתמש בחומר ניקוי זמין מסחרית במידת האפשר ולבדוק אותו תחילה על שטח קטן לפני השימוש בו על שטח גדול.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

מדוע חשוב לדעת כיצד לנקות סירי נירוסטה ופריטים נוספים?

נירוסטה היא חומר שמשתמשים בו הרבה במטבח מכיוון שהוא עמיד בפני חום וקורוזיה ויחסית לא רגיש לכתמים. בדרך כלל, הכרום בנירוסטה מגיב עם חמצן באוויר, יוצר סרט הגנה המונע בעיות כמו חלודה ומפחית את הסיכון לעקבות קבועות. עם זאת, אם משטח הפלדה שמנוני או מלוכלך, תגובה זו לא יכולה להתרחש והפלדה הופכת רגישה יותר לקורוזיה ושחיקה.

זו הסיבה שחשוב לתחזק את המתכת באופן קבוע ולדעת לנקות כיורי נירוסטה, כיריים ומקררים כדי שיראו טוב ויישארו שלמים.

נקה כיורים, משטחים, סכו"ם וסירים עשויים נירוסטה

אין צורך לנקות את הנירוסטה עם כימיקלים קשים. למעשה, כדאי להימנע מתמיסות המכילות אקונומיקה או חומרים קשים אחרים מכיוון שהם עלולים להזיק למתכת. יש לנגב או לשפשף תמיד בכיוון מבנה המברשת, ולא בתנועה מעגלית, כדי לשמור על פני השטח המוברש של המתכת. לבש ביגוד מגן וודא שהאזור בו אתה עובד מאוורר היטב.

הדברים הבאים חלים על כל החפצים בביתך: יש למרוח תמיד חומר ניקוי על אזור קטן ולא בולט. בדוק אם זה יעיל או אם הסוכן פגע במשטח. קרא את התווית על מוצרים זמינים מסחרית לקבלת התוצאה הטובה ביותר.

נקה כיורים, משטחים, סכו"ם וסירים עשויים נירוסטה
נקה כיורים, משטחים, סכו"ם וסירים עשויים נירוסטה.

לכתמים קלים ולטיפול יומיומי:

  1. נקה נירוסטה במים חמים ומטלית או ספוג.
  2. שים מעט חומר ניקוי נוזלי באיכות טובה למים.
  3. טפל בכל פריטי הנירוסטה (מסכו"ם ועד משטחי בישול) בשיטה זו.

פלדת אל חלד מוכתמת נקייה

עבור טביעות אצבעות וטיפות מים, ניתן להשתמש בחומר ניקוי לזכוכית כגון Viss Kraft & Glanz Glas & משטחים כמנקה נירוסטה. כל שעליך לעשות הוא לרסס את מנקה הזכוכית על פני השטח ולנגב אותו עם מטלית מיקרופייבר. לאחר מכן שטפו את המשטח והבריק אותו עם מטלית יבשה.

השתמשו בחומר ניקוי מנירוסטה נגד שאריות מזון וכתמים שהתייבשו ומרחו אותו ישירות על פני השטח בעזרת ספוג. מברשת שיניים ישנה שימושית כאשר רוצים לנקות אזורים שקשה להגיע אליהם בברז או בכיריים.

לכתמים עקשניים יותר, פשוט ערבבו כף סודה לשתייה עם מעט מים ליצירת משחה סמיכה, ולאחר מכן מרחו אותה על האזור הבעייתי והשאירו אותה למשך חצי שעה. לאחר מכן נגב את המשחה עם מטלית לחה ושטוף ויבש את האזור.

פוליש ומגן על נירוסטה

אם חפצי הנירוסטה או משטחי הנירוסטה שלך שרוטים או עמומים, ניתן להעניק להם ברק חדש והגנה על פני השטח על ידי ליטושם. יש לך את האפשרויות הבאות:

  • קנה פולנית נירוסטה מיוחדת.
  • השתמשו במוצרים טבעיים מביתכם: לאחר שניקיתם את משטחי הנירוסטה שלכם עם חומר ניקוי מתאים ולאחר מכן שטפתם אותו, שימו מעט חומץ או מיץ לימון על מטלית ונגבו בעזרתו את המשטחים. לחילופין, הכניסו חלק מהתרכיז לבקבוק ריסוס ריק ורססו את התמיסה.
  • השתמשו בשמן תינוקות או זית: שימו מעט שמן על מטלית יבשה ושפשפו בו את משטח הנירוסטה. זכרו לשפשף לכיוון מבנה המברשת. תן לשמן לשבת כמה דקות, ואז נגב אותו עם מגבת נייר.

תחזוקה שוטפת מקלה על ניקוי נירוסטה והברק שלה נשאר הרבה יותר זמן. נסו להימנע מכתמים על ידי:

  • נגב מיד נזילות כדי למנוע הכתמה קבועה.
  • יש לשטוף כימיקלים במים לאחר היישום.
  • שמור על המתכת יבשה ככל האפשר כדי שלא יהיה סיכוי לכתמים מטיפות מים.

עקוב אחר העצות הפשוטות האלה והנירוסטה שלך תזרח כמו חדשה שוב!