הסר כתמי גזר מהבגדים

קראו כאן כיצד ניתן להסיר כתמי גזר בכמה שלבים פשוטים ואילו תרופות ביתיות הן חלופות אמיתיות למסירי כתמים
קראו כאן כיצד ניתן להסיר כתמי גזר בכמה שלבים פשוטים ואילו תרופות ביתיות הן חלופות אמיתיות למסירי כתמים שפותחו במיוחד.

גזר בריא, אבל הוא יכול גם להשאיר כתמים עיקשים! גלה כיצד להסיר כתמי גזר ולהמיס בטא-קרוטן כאן.

במיוחד אלו שיש להם תינוק או פעוט בבית אינם חסינים מפני כתמי גזר. אבל גם בעת בישול, מרק הגזר יכול להגיע במהירות על החולצה החדשה במקום בסיר. בטא-קרוטן, החומר שנותן לגזר את צבעו הכתום, בריא מאוד, אך למרבה הצער גם קשה מאוד להסירו מהבגדים. קרא כאן כיצד ניתן להסיר כתמי גזר בכמה שלבים פשוטים ואילו תרופות ביתיות הן חלופות אמיתיות למסירי כתמים שפותחו במיוחד.

אם כתמי הגזר עדיין טריים או לא כהים מדי, הדבר הראשון שיש לנסות הוא להסיר אותם בצורה הפשוטה ביותר: להשרות את הבגד או הכתם במים קרים וצלולים, לשפשף אותו בעדינות עם חומר ניקוי איכותי כמו קורל. אוניברסלי + נוזל (ללבנים), הניחו לו לשבת, ולאחר מכן שטפו אותו היטב לפני הכביסה במכונת הכביסה. אנא עיין בהוראות השימוש של המוצר המתאים והשתמש בעצות התרופות הביתיות שלנו למטה אם הכתם עקשן יותר מהצפוי.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

הסרת כתמי גזר: שלבי מפתח

  1. שטפו את הכתם או את כל הבגדים במים קרים וצלולים
  2. השתמש במסיר כתמים, מסיר כתמים או ספריי טרום כביסה שנוסח במיוחד עבור כתמי פירות וירקות. יש למרוח זאת על כתמי הגזר ולתת לו להשפיע. שימו לב להוראות השימוש שניתנו על ידי היצרן.
  3. שטפו שוב את הכתם או הבגד במים קרים
  4. שטפו את הבגד במכונת הכביסה כרגיל

איך מורידים כתמי גזר מהבגדים?

מכיוון שמסירי כתמים מיועדים לרוב לקבוצת מזונות מסוימת, אך לא במיוחד לכתמי גזר, ניקוי תעשייתי של בגדים לא תמיד מצליח. על אחת כמה וכמה שישנן תרופות ביתיות בדוקות שמטפלות במיומנות בכתמי הגזר:

גלה כיצד להסיר כתמי גזר ולהמיס בטא-קרוטן כאן
גלה כיצד להסיר כתמי גזר ולהמיס בטא-קרוטן כאן.

אור שמש: בטא-קרוטן אינו יציב לאור, ולכן ניתן להסיר כתמי גזר בצורה נפלאה עם אור השמש. תחילה יש לכבס את הבגדים או להרטיב היטב את הכתם ולאחר מכן לתלות אותו רטוב בשמש. הקפידו להשתמש בשיטה אחרת עבור בדים שידהו בשמש. לרוע המזל, לא ניתן להשתמש בשיטה הפשוטה, החינמית והיעילה הזו גם בחורף.

סבון מרה: אם אתה משתמש בסבון מרה, הזמין כמעט בכל בתי המרקחת והסופרמרקטים, בצע את השלבים שלמעלה עבור מסירי כתמים. זכרו לשטוף היטב את הסבון לפני הכנסת הבגדים למכונת הכביסה.

מים מינרליים: יש להשרות את הטקסטיל במים מינרליים למשך הלילה ולשטוף אותם במכונה למחרת.

שמן: ניתן להסיר כתמי גזר טריים על ידי שפשוף אותם בשמן תינוקות או חמניות ולאחר מכן שטיפתם במכונת הכביסה כרגיל. מכיוון שבטא-קרוטן מסיס בשומן, השמן ממיס את הצבע היטב. עם זאת, אם הכתם כבר יבש, כדאי להשתמש בשיטה אחרת.