תחזוקה קלה: הנה איך להכין לוח זמנים לניקיון ביתי שבאמת עובד

אפשרות אחת היא לחלק את לוח הזמנים של ניקיון הבית למשימות גדולות
אפשרות אחת היא לחלק את לוח הזמנים של ניקיון הבית למשימות גדולות, בינוניות וקטנות.

ניקיון הדירה שלך לפי תוכנית - בעזרת הטיפים האלה תוכל ליצור תוכנית ניקיון בתים מעשית שתוכל להשתלב בקלות בחיי היום יום שלך.

מי לא מכיר את זה - אתם מנקים כבר שעות, הכל זורח בפאר חדש, אבל כעבור זמן קצר שוב מתפשט לכלוך לא רצוי במשק הבית. זה המקום שבו הקמת תוכנית ניקיון בית יכולה לחולל פלאים. זה לא משנה אם אתם גרים לבד, בדירה משותפת, כזוג או עם בני משפחה – עם תוכנית ניקיון בית לכל אחד יש סקירה טובה יותר של המשימות שעולות. קראו כאן כיצד הניקיון עושה את דרכו לביתכם באופן קבוע.

מעל לכל, לוח ניקיון לדירה חייב להיות תואם לשגרת היומיום האישית שלכם. אז חשבו מתי הכי טוב לכם לנקות ומתי אתם באמת יכולים לקחת את הזמן לארגן את משק הבית שלכם – התוכנית צריכה להיות מעשית וקלה ליישום.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

לחלק את העבודה

בעת יצירת תוכנית ניקיון הבית שלך, הגדר יעדים ריאליים ודון בהם עם כל מי שצריך להיות מעורב. אם כן, קיימות מספר אפשרויות לתוכנית הניקיון הביתי:

סיווג לפי משימות

אפשרות אחת היא לחלק את לוח הזמנים של ניקיון הבית למשימות גדולות, בינוניות וקטנות. תוכנית זו מומלצת במיוחד עבור משקי בית מרובי נפשות ודירות משותפות שבהן לשותפים יש שגרת יומיום שונה.

 • משימות גדולות: למשל הפשרה של המקפיא או ניקוי בסיסי של רדיאטורים - כל מה שמתבצע רק כמה פעמים בשנה.
 • משימות בינוניות: זה כולל מה צריך לעשות פעם בשבוע, כמו ניקוי אבק ושאיבת אבק, ניקוי חדר האמבטיה והחלונות, ניקוי רצפות וכו'.
 • משימות קטנות: דברים יומיומיים כמו שטיפה, ריקון ומילוי המדיח וניקיון המטבח.

ואז לחלק את המשימות בצורה הוגנת בין התושבים. באופן אידיאלי, כל אחד לוקח על עצמו חלק מהמשימות הגדולות, הבינוניות והקטנות ומתמסר לניקיון הדירה בזמן הטוב ביותר. כדאי גם לתכנן חופש פעולה - אם יש לך פחות זמן במהלך היום להשלמת משימות קטנות, תוכל במקום זאת להסכים לקחת על עצמך משימה נוספת בגודל בינוני.

סיווג לפי ימי השבוע

לוח ניקיון לדירה חייב להיות תואם לשגרת היומיום האישית שלכם
מעל לכל, לוח ניקיון לדירה חייב להיות תואם לשגרת היומיום האישית שלכם.

לחילופין, ניתן גם לחלק את לוח ניקיון הבית לימים בשבוע או לחודשים. תוכנית זו מתאימה במיוחד לאנשים שגרים לבד או כזוג ויש להם פרק זמן דומה. לוח זמנים לניקוי שבועי עשוי להיראות בערך כך:

 • יום 1: ניקוי חדר האמבטיה
 • יום 2: נגב חלונות, אדני חלונות וידיות
 • יום 3: להסיר אבק
 • יום 4: שואב אבק וניגוב רצפות
 • יום 5: לנגב את המקרר
 • חודש 1: רדיאטורים נקיים
 • חודש 2: הפשרה של המקפיא וכו'.

אתה יכול בקלות לארגן את משק הבית שלך לפי תוכנית זו. כדאי גם לתכנן כשלושים דקות עבור משימות יומיות, באופן אידיאלי כחלק משגרת הבוקר או הערב שלך - למשל אחרי ארוחת בוקר או ערב. אפשר גם לעשות את זה בצורה נפלאה ביחד ובמקביל להשתמש במסכים ובטלוויזיה כהפסקה קטנה. טיפ נוסף: עשו קצת פחות בסוף השבוע כדי שיהיה זמן לכבס, לעשות קניות ובעיקר להירגע.

עזרה מהאינטרנט

בעזרת הטיפים הללו תוכלו להבטיח משק בית מסודר תוך זמן קצר. אתה יכול גם למצוא תבניות ורשימות של תוכנית ניקיון לסימון בווריאציות רבות באינטרנט. יש גם מגוון שלם של אפליקציות שבעזרתן תמיד יש לך סקירה של משימות שעדיין צריך לעשות. בין אם אתה מרכיב רשימה משלך או משתמש בעזרה מקוונת, התוכנית האידיאלית היא גמישה ומותאמת לצרכים שלך.

לאחר מכן הפרס קורץ

האם אתה מתקשה להניע בני משפחה, שותפים לדירה או את עצמך? פיתוי עם פרס בעת ניקיון הדירה. תכננו ערב מול הטלוויזיה, עשו אמבטיה מרגיעה או עשו משהו אחר – בתנאי כמובן שתעמוד בלוח הזמנים של הניקיון בבית.

אומץ לפער

אין הוראות מושלמות לניקוי. כמו תמיד, זה נכון גם כאן: תוכנית ניקיון ביתית צריכה יותר מכל להקל על חיי היומיום שלך. אז אם לא עקבתם אחריו בדיוק או דילגתם כמה פעמים בשבוע עמוס, אל תפעילו על עצמכם לחץ והכי חשוב, אל תזרקו אותו מיד מעל הסיפון - נסו במקום זאת להחזיר אותו לשגרת היומיום שלכם. בהקדם האפשרי שלבו אותו והתאימו אותו ללוח הזמנים שלכם.

 • לפני שאתם קובעים לוח ניקיון למשק הבית, התחילו בניקיון יסודי – זה יקל על שמירה על ניקיון הבית לאורך זמן.
 • אם אתם גרים במשק בית עם מספר אנשים, חלקו את המשימות בהתאם לזמן הפנוי.
 • שלבו עבודת ניקיון בשגרת היומיום שלכם, כך שתוכלו לעשות זאת אוטומטית בקרוב.