שמנים אתריים הם יותר מסתם ניחוחות בניחוח נעים המחייה את החדר. הם חומרים פעילים רבי עוצמה מצמחים. מחקרים הראו שהם מכילים יתרונות בריאותיים ובריאות רבים, מקידום רגיעה ועד הפחתת מתח. אפילו יותר טוב, קל לשלב אותם בחיי היומיום, כך שתוכל ליהנות מכל היתרונות המדהימים שלהם.

הנה כמה שיטות להתחיל.

שמנים אתריים בבקבוקים

השתמש בשמנים אתריים בבקבוקים.

הדרך הקלה והישירה ביותר להכניס שמנים אתריים לחייך היא פשוט לפתוח בקבוק ולשאוף את השמנים.

מחקרים מראים כי לשאיפת שמנים אתריים יכולה להיות השפעה חיובית על מצב הרוח. כאשר אתה מרחרח, חלק ממולקולות השמן חודרות ומתמוססות בחלל האף שלך, ושולחות אותות לחלקי המוח שלך שאחראים על מצב הרוח והרגשות שלך.

זכרו שכולנו מגיבים אחרת לריחות. התחל לאט והשתמש ביד כדי להניף את הריח לכיוונך. כשאתה מתלהב מהריח לעוד, קדימה; עם זאת, אם אתה לא מגיב טוב לריח מסוים, עשה הפסקה ונסה שמן אחר מאוחר יותר.

מפזר שמנים אתריים

באיזה מפזר שמנים אתריים עלי להשתמש?

אחת הדרכים המועדפות עלינו ליהנות מהיתרונות של שמנים אתריים היא על ידי מריחה ישירות על העור
אחת הדרכים המועדפות עלינו ליהנות מהיתרונות של שמנים אתריים היא על ידי מריחה ישירות על העור.

על ידי פיזור שמן אתרי, אתה מנדף אותו לאוויר. המולקולות באוויר לא רק גורמות לחדר שלך להריח מדהים, הן יכולות להשפיע גם על מצב הרוח שלך. מפזר הוא הדרך הטובה ביותר ליהנות מהיתרונות של שמנים אתריים מהאוויר, וישנן אפשרויות רבות ושונות:

  • מפזרים חשמליים מתחממים או משתמשים באוויר קריר כדי לאדות את השמן.
  • ערפל או מפזר על-קולי מאדה את השמן והמים המשולבים באמצעות רעידות על-קוליות, בדומה למכשיר אדים.
  • נבולייזר שהופך שמנים ישירות לגז, כמו משאף, הוא אחת הדרכים החזקות ביותר להכניס ניחוחות לאוויר, אם כי היא גם אחת היקרות ביותר.

מוצרי טיפוח לעור

כיצד להשתמש בשמנים אתריים במוצרי טיפוח העור

אחת הדרכים המועדפות עלינו ליהנות מהיתרונות של שמנים אתריים היא על ידי מריחה ישירות על העור. זה בטוח וקל להוסיף כמה טיפות מהבושם האהוב עליך ישירות לקרמים, קרמים, פילינג גוף, חומרי ניקוי ועוד.

בדוק עם הרופא שלך לפני תחילת שגרת טיפוח חדשה של העור או אם אתה חווה תופעות לוואי לא רצויות כלשהן.

שמנים חיוניים

מהם היתרונות של שמנים אתריים?

אנו מצפים להציג כמה מהשמנים האתריים האהובים עלינו כיום:

  • מנטה - אם אתה אוהב את ריח הנענע, יש לך מזל, שכן ישנם מספר שמנים אתריים מנטה זמינים עם יתרונות נפלאים. מנטה באופן טבעי מפחיד חרקים וחרקים אחרים. מנטה נוגדת עוויתות, מה שאומר שהיא יכולה לעזור להרפיית שרירים ועצבים. זה גם קפלי, שיכול לעזור להתמקד ואפילו להקל על החרדה.
  • תפוז מתוק - תפוז מתוק הוא מועדף ומריח כל כך טוב שזה כמו קרני שמש בבקבוק, מה שמספק תכונות מרגיעות ומרימות מצב רוח. כמה מחקרים מראים ששמן תפוזים מתוק, בין אם בשאיפה ובין אם נמרח על העור, עוזר להאט את קצב הלב והנשימה שלך תוך גורם לאנשים להיות מאושרים יותר בו זמנית. זה הופך אותו לקובע מצב רוח טוב.
  • לבנדר - לבנדר הוא אחד מפלאי הטבע הגדולים שהוערך במשך מאות שנים בזכות סגולותיו המרפאות. הריח המרגיע של לבנדר יכול לעזור לנו להירגע או לשחרר חרדה ואנרגיה עצבנית. אומרים שהוא גם בעל תכונות אנטי דלקתיות ואנטי בקטריאליות. שלא לדבר על זה, זה טוב לשינה, לחנק תסמיני כאבי ראש, ואפילו להלחם בחרקים. וואו! ראה כאן איך אתה יכול להכין שמן לבנדר בעצמך.
  • מלפפון – למרות שאולי אינו ידוע, שמן אתרי מלפפון פופולרי בזכות תכונותיו המקררות והמרגיעות. בשימוש שטחי, שמן מלפפון יכול לעזור בדלקת ולהפחית את החום העודף. ומכיוון שהוא מלא בויטמינים ונוגדי חמצון, נשימה מהירה יכולה לעזור להביא קצת מנוחה ביום עמוס או לחוץ.

אנו מקווים שהטיפים והרעיונות האלה יכולים לעזור לך להתחיל את מסע השמנים האתריים שלך.