הסר לק מהבגדים

כדאי לדעת איך להסיר לק מטקסטיל כדי שתראי בסופו של דבר מלוטש ומסוגנן
אם שפכת לק על הבגדים שלך, כדאי לדעת איך להסיר לק מטקסטיל כדי שתראי בסופו של דבר מלוטש ומסוגנן.

זה נראה יפה על הציפורניים, אבל למרבה הצער לא כל כך על הבגדים. תוכלי לקרוא כאן כיצד להסיר לק מבגדים.

טפח בעדינות על הלק כדי למנוע מהלק לחדור עמוק יותר לתוך סיבי הרקמה
טפח בעדינות על הלק כדי למנוע מהלק לחדור עמוק יותר לתוך סיבי הרקמה.

ניתן לעגל כל בגד עם ציפורניים מצוירות להפליא. יש צבע ועיצוב מתאים לכל אירוע. מכתום מבריק וורוד מט ועד כסף נוצץ ואדום עמוק: פלטת הצבעים כמעט אינסופית. לק נראה נהדר על הציפורניים שלך, אבל לא על הבגדים שלך. אם שפכת לק על הבגדים שלך, כדאי לדעת איך להסיר לק מטקסטיל כדי שתראי בסופו של דבר מלוטש ומסוגנן.

למרות שיש כיום הרבה לקים המתייבשים במהירות בחוץ, מריחת לק היא תמיד הצעה מסובכת. אם נשפכת קצת לק, דבר אחד חשוב במיוחד: פעל מיד. ככל שתטפלו בכתם מהר יותר, כך גדל הסיכוי שתוכלו להסיר אותו. להלן נסביר כיצד להסיר כתמי לק בקלות וביעילות:

אם שפכת לק על הבגדים שלך, פעל מהר. הסר את עודפי הלק מיד עם מטלית נקייה, אך מבלי לשפשף אותו לתוך הבגד. לאחר מכן עיין בתווית הטיפול ושמור על כל הוראות הטיפול. ניתן להסיר כתמי לק בעזרת מסיר לק עם אצטון. עם זאת, היזהר ובדוק זאת תחילה על נקודה קטנה על הבגד שלך.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

הסר לק מהבגדים

 1. כשהכתם טרי, הסירו בעדינות כמה שיותר מהלק העודף. אל תשפשפו את הכתם, אלא טבלו קלות את כתם הלק עם מטלית נקייה.
 2. תסתכל על תווית הטיפול על הבגד שלך. אם הבד מכיל אצטט, טריאצטט או מודקריליק, השתדלו לא להשתמש במסיר לק כדי להסיר את הכתם, מכיוון שבדרך כלל אלה מכילים אצטון. אצטון הוא ממס שקוף ודליק במיוחד שימיס את הבד שאתה מנסה לנקות. אם פריט לבוש מסומן " ניקוי יבש בלבד", קח אותו מיד לניקוי יבש מקצועי. רק אם פריט הלבוש אינו מכיל אצטט, טריאצטט או מודקריליק ניתן לטפל בכתם בבית.
 3. שים את הבגד שלך על מגבת ישנה נקייה או סמרטוט.
 4. במידת האפשר, השתמשי במסיר לק עם אצטון ובדקי אותו תחילה על אזור קטן ולא בולט בבגד, למשל בחלק הפנימי של מעטפת בד או בקצה המכפלת.
 5. אם הבד לא משתנה, מרחו בזהירות כמות קטנה של מסיר לק על הכתם בעזרת ספוג נקי או מטלית.
 6. טפח בעדינות על הלק כדי למנוע מהלק לחדור עמוק יותר לתוך סיבי הרקמה. עבדו מבחוץ פנימה והמשיכו להזיז את הבגד למקום נקי על המגבת שמתחתיה כך שיספוג את הכתם.
 7. חזור על כך עד שהכתם כבר לא נמרח על המגבת הלבנה או נייר המטבח.
 8. שטפו את הבד תחת מים קרים.
 9. שטפו את הבגד כרגיל באמצעות חומר ניקוי זמין מסחרי לפי הוראות הכביסה.

טיפים להסרת כתמי לק

 • מוצרים כמו ספריי לשיער הם לרוב אלטרנטיבה מצוינת למסירי לק. זכור לבדוק תחילה את התרסיס על אזור לא בולט. אם יש לך ספק, קח את הבגד שלך ישירות לניקוי יבש מקצועי.
 • לא כל מסירי הלקים מכילים אצטון. אתה יכול גם לקנות מוצרים ללא אצטון. עם זאת, החומר הפעיל העיקרי במסירי לק ללא אצטון הוא אתיל אצטט, שהוא גם ממס דליק ביותר. אז היזהר בעת השימוש בו.
 • אלכוהול לשפשוף הוא פריט ביתי מועיל להפליא וניתן להשתמש בו כדי להסיר לק מהבגדים. תחילה בדוק זאת על שטח קטן של הבגד ולאחר מכן מרחו בזהירות את הנוזל עם צמר גפן. פשוט הסר את הלק כפי שעשית קודם והשתמש במגבת לבנה נקייה או בנייר מטבח כדי לספוג את הכתם.