כיצד להסיר צבע קיר ישן

אז אתה בטוח להמשיך בתהליך של הסרת צבע קיר ישן
אם צבע הקיר של הבית שלך נקי מכימיקלים, אז אתה בטוח להמשיך בתהליך של הסרת צבע קיר ישן.

הסרת צבע קיר ישן היא עבודה מסובכת. בדוק כיצד להסיר צבע קירות בטוח וקל.

צעדים חשובים

 • דע איזה סוג קיר יש לך.

 • השתמש בצבע ידידותי לסביבה ו/או נוזל מפיג ריח.

 • השתמש תמיד בכפפות, מסכות ומשקפי מגן במהלך תהליך החפירה.

ישנן סיבות רבות לשנות את הצבע על קירות הבית. החל מקילוף צבע, צבעים עובשים, דהויים ומלוכלכים, או אולי בגלל שמשעמם לכם מהצבע של קירות הבית שלכם. הסרת צבע קיר ישן יכולה להתבצע בעצמך כדי לחסוך בעלויות.

הבעיה האפשרית שתתקלו בה היא צבע ישן שקשה להסירו. כתוצאה מכך, הצבע החדש לא יכול להידבק בצורה מושלמת. אם זה יקרה, אל תדאג! למד כיצד להסיר צבע ישן ולהחליף אותו בחדש.

לפני שאתם מסירים צבע קיר ישן, שימו לב שבבתים שנבנו לפני 1978 סביר שישתמשו בצבע על בסיס עופרת שעלול להזיק לבריאותכם. בדוק תחילה עם המומחים לפני שמתחילים בתהליך כיצד להסיר צבע.

איך אתה יודע שמשטחי המטבח וחדר האמבטיה שלך עברו חיטוי?

סוגי קירות

אם צבע הקיר של הבית שלך נקי מכימיקלים, אז אתה בטוח להמשיך בתהליך של הסרת צבע קיר ישן. הדבר הבא שצריך לדעת הוא סוג הקיר שיש לך. ישנם לפחות שלושה סוגים של קירות שאנו נתקלים בהם לעתים קרובות, כלומר הבנייה ( קיר לבנים), לוח גבס קיר (קיר גבס), וטיח קיר (קיר גבס).

שיטת הסרת צבע קיר ישן על סוג זה של קיר זהה לזו של קירות גבס
שיטת הסרת צבע קיר ישן על סוג זה של קיר זהה לזו של קירות גבס, כלומר באמצעות גורן או מגרד.

קיר לבנים. הידעתם שאסור לצבוע קירות לבנים? כי צבע יכול לפגוע בלבנה ולחסום כניסת אוויר ללבנה כך שבסופו של דבר הלבנה תירקב. אבל אם זה כבר צבוע, השתמש בצבע טוב על בסיס מינרלים או אקרילי כדי לשמור על הלבנים לחות.

 • לפני תחילת תהליך הצביעה, כסה את כל החורים או הסדקים בלבנים על ידי איטום באמצעות שפכטל אקריליק או לטקס.

 • השתמש במברשת גליל צבע עבור משטחי לבנים קטנים או השתמש בספריי צבע עבור משטחי לבנים גדולים יותר.

 • לאחר מכן, השתמשו במברשת קטנה כדי לצבוע את האזורים שלא נוגעים בהם מברשת הרולר או הספריי.

קיר גבס. משמשים לעתים קרובות במשרדים כמחיצות לבתים מודרניים, קירות גבס הם עמוד התווך בגלל המרקם הקל שלהם ותהליך ההתקנה לא לוקח הרבה זמן. סוג זה של קיר קל לתחזוקה ודורש מסיר צבע או מגרד לפני שינוי צבעו.

קיר גבס. ברוב הבתים הישנים נעשה שימוש בקירות מסוג טיח, או בקירות לבנים מכוסים במלט רגיל ללא טיח. עם זאת, ישנם גם קירות פנימיים רבים של בתי קפה או מסעדות כיום העושים שימוש חוזר בסוג קיר הגבס כדי לייפות את החדר. שיטת הסרת צבע קיר ישן על סוג זה של קיר זהה לזו של קירות גבס, כלומר באמצעות גורן או מגרד.

שיטות להסרת צבע קיר

כמה שיטות, כמו גם כלים וחומרים שניתן להשתמש בהם כדי להסיר צבע קיר הם כדלקמן:

 • חפירה: תהליך של חפירת צבע קיר ישן יהיה קל לביצוע אם הצבע כמעט מתקלף, רופף ובולט או התקלף מהקיר. השתמש בשפכטל כדי לגרד את הצבע הישן או עם סוג אחר של סכין שטוחה. היזהר בעת חפירה, לא לפגוע בקיר עד שיהיו בו חורים או שברים.

 • נוזל דיש: אם הצבע הישן אינו רפוי, מתקלף או מתקלף, יש להשתמש בפס צבע כדי לשחרר את הצבע על שכבת הקיר. אתה יכול להשתמש במרסס או במגש כמיכל נוזלים. המתן כ-5 דקות לפני שתגרד אותו סופית באמצעות שפכטל. חזור על תהליך זה מאזור אחד לאחר עד שהצבע הישן נעלם לחלוטין. השתמש תמיד בכפפות, מסכות ומשקפי מגן בעת ביצוע התהליך הנ"ל.

כיצד להסיר צבע לקיר

לאחר שהכרתם את סוג הקיר שיש לכם בבית והכרתם את הדרך היעילה ביותר להסיר צבע בהתאם למצב הקיר שלכם, הגיע הזמן להתחיל בתהליך של הסרת צבע לקיר. בצע את השיטה כדלקמן:

 • פנה את החדר לשיפוץ על ידי הסרת פריטים קטנים או אחסונם בקופסת אחסון. כסו רהיטים גדולים כגון ארונות, ספות או שולחנות בבד משומש או במצעים שאינם בשימוש.

 • מכסים את כל הרצפה בנייר עיתון ישן.

 • אם החדר אינו מאוורר היטב, כמו ללא חלונות, הפעל את המאוורר במהלך תהליך החפירה כדי להפחית ריחות מצבע שעלולים להזיק לבריאותך.

 • לבש כפפות, מסכה ומשקפי מגן כדי להגן על עצמך מפני שבבי צבע, טיפות נוזלים וריחות כימיים חזקים.

 • התחל לחפור לפי מצב הצבע הישן על הקירות שלך. השתמש בנוזל דיש אם הצבע אינו מתקלף כאשר מגרדים אותו בעזרת שפכטל.

לאחר צביעת קירות החדר, הבית שלכם ייראה חדש ורענן. עם זאת, בדרך כלל ריח הצבע אינו נעלם. כדי לתקן זאת, קרא את המאמר שלנו כיצד להיפטר מריחות צבע בחדר.