איך לגדל גפנים

להלן מדריך בסיסי כיצד לגדל גפנים שניתן ליישם גם כיצד לגדל גפנים וכיצד לגדל את צמח הדולר הפופולרי
להלן מדריך בסיסי כיצד לגדל גפנים שניתן ליישם גם כיצד לגדל גפנים וכיצד לגדל את צמח הדולר הפופולרי.

יפות את החלק החיצוני של הבית שלך עם גפנים. להלן טיפים וכיצד לגדל גפנים.

צעדים חשובים

 • דעו מראש את סוגי ומאפייני הגפנים שיש לשתול.

 • גוזמים את הגפנים מעת לעת לפי הסוג.

 • ודא שהגפנים מקבלות מספיק שמש ומשקות אותן באופן קבוע.

גפנים יכולות לשמש כאופציה לייפות ולתת רושם מוצל לחלק החיצוני של הבית שלך. לא רק זה, גפנים שימושיות גם מכיוון שהן יכולות להגדיל את כמות החמצן בסביבת הבית שלך. ישנם סוגים שונים של גפנים. תוכלו לבחור אותו לפי רצונכם וצרכיכם, למשל גפנים נוי לחופות, גפנים לגגות פרגולה, קירות וכדומה. ודא שאתה יודע את סוג ואופי הגפנים שאתה בוחר כדי שתוכל ליישם את הטיפול הנכון.

אמצעי ריבוי, כגון סבכות או עמודים, ממלאים תפקיד חשוב כדי שהגפנים יוכלו לגדול כרצונך. בחר מצע ריבוי בהתאם לסוג הגפנים שתשתול.

סוגי גפנים

כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?
ודא שהם מקבלים מספיק אור שמש
כדי שהגפנים יגדלו במהירות, ודא שהם מקבלים מספיק אור שמש.

ישנם סוגים שונים של גפנים נוי שידוע כי הם חיים באינדונזיה. כמה סוגים פופולריים של צמחים כמו טל אדום, עלה דולר, בוגנוויליה ואמנדה נבחרים לעתים קרובות כגפנים לגגות פרגולה. לאחרונה גם גפנים ורדים נמצאות לעתים קרובות. אמנם סוג זה של גפן מגיע ממדינה עם ארבע עונות, אך עם טיפול נאות, ניתן לגדל גפנים גם באינדונזיה.

מדריך בסיסי כיצד לגדל גפנים

להלן מדריך בסיסי כיצד לגדל גפנים שניתן ליישם גם כיצד לגדל גפנים וכיצד לגדל את צמח הדולר הפופולרי.

 • כדרך לשתול גפנים על קיר, צור חור שתילה בין 30 ל-60 סנטימטרים מהקיר. כדרך להכנת חופה מגפנים, השתמשו בסיר והניחו אותו סביב עמוד תמיכה לחופה או פרגולה.

 • שתלו את הגפנים בחורים או בעציצים. מפרקים את שורשי הצמח כך שתהליך ספיגת החומרים התזונתי יעבור בצורה טובה. מכסים את החור שוב באדמה. על מנת שצמחים יצמחו בריא, ערבבו את האדמה עם קומפוסט ביחס של 2:1.

 • השקה את הצמחים באופן קבוע בהתאם לסוג הצמח. לדוגמה, כדרך לגידול גפנים, השקה אותם פעמיים ביום כי תנאי הקרקע עבור ורדים לא צריכים להיות רטובים מדי ולא צריכים להיות יבשים מדי.

 • בצע גיזום באופן קבוע. עבור גפנים פורחות, גיזום צריך להיעשות לאחר פריחת צמחים. עבור צמחי עלים, כגון עלי דולר, ניתן לבצע גיזום בכל עת כחלק מהאופן בו לגדל צמחי דולר.

טיפים לטיפול בגפנים

על מנת לשגשג יש כמה טיפים לטיפול בגפנים נוי לחופה, לפרגולות ולקירות.

 1. לפני החלת כיצד לשתול גפנים על הקיר, ודא שהכנת מצע ריבוי לצמחים. אתה יכול לעשות סבכה מחוט או במבוק כדי לתמוך בגפנים.

 2. עבור פרגולות וחופות של גפנים פורחות, אם אתה רואה צמחים שמתחילים לזחול במעלה הפרגולה או עמודי החופה, ודאו שהשרמשים מקיפים את המוטות. אפשר לקשור את הצמח בחוט כך שהצמח יעטוף את המוט בצורה יפה.

 3. כדי שהגפנים יגדלו במהירות, ודא שהם מקבלים מספיק אור שמש.

 4. וודאו כי חופות הפרגולה והגפנים הן בעלות מבנה מוצק וחזקות מספיק כדי לתמוך בצמחים.

עם טיפול נאות, גפנים יגרמו לחלק החיצוני של הבית שלך להיראות יפה וקריר יותר. כדי להשלים את הידע שלך כיצד להכין חופה מגפנים, קרא גם את המאמר שלנו על איך לטפל בורדים אם אתה רוצה להפוך את הגינה החיצונית שלך לצבעונית יותר.