ניקוי האופניים ושרשרת האופניים: כך עושים זאת

שפשפו את השרשרת ביסודיות במים חמים
שפשפו את השרשרת ביסודיות במים חמים, מנקה שרשראות לאופניים, מברשת נוקשה או אולי מברשת שיניים ישנה.

האם אתה מתכוון לנקות את האופניים שלך (שרשרת)? האופניים שלך כבר לא נראים נקיים? גלה כאן באילו מוצרים אתה יכול להשתמש לתחזוקה טובה!

אם זה תלוי ברוכבי אופניים מקצועיים, יש לשטוף את האופניים לאחר כל שימוש וגם לשמן את השרשרת מדי יום. אבל בואו נהיה כנים - מי עושה את זה בכלל? בהחלט בהולנד, שבה אנו משתמשים באופניים שלנו ברציפות, זה כמעט יהפוך למשרה מלאה. ואחרי נסיעה ארוכה, ניקוי האופניים שלך הוא הדבר האחרון שאתה צריך. תוסיפו לזה את העובדה שיש משהו הרפתקני בקצת לכלוך על האופניים, וקיבלתם את התירוץ המושלם להתעלם מהעצה המקצועית הזו.

עם זאת, יותר מדי לכלוך עלול לגרום לאופניים לעבוד פחות טוב ולכן להתקלקל מהר יותר. אז שווה לנקות את האופניים מדי פעם. עקבו אחר הטיפים שלהלן וגלו כיצד ערכת ניקוי טובה לאופניים והטכניקות הנכונות יקחו אתכם רחוק.

אם תנקה את האופניים שלך באופן קבוע, הם יחזיקו מעמד הרבה יותר זמן. זה אולי דורש קצת מאמץ נוסף, אבל בסופו של דבר זה יחסוך לך הרבה כסף!

ניקוי שלדת האופניים

ניקוי שרשרת האופניים
ניקוי שרשרת האופניים.

ניקוי המסגרת לוקח מעט זמן ומאמץ - וכל מה שאתה צריך זה גיגית מים חמים וקצת נוזל כביסה. ככל שהמים חמים יותר, כך ייטב, אז הגן על הידיים שלך על ידי לבישת כפפות גומי. ודא שחומר הניקוי מקציף היטב, והשתמש במטלית כדי לנגב את כל המסגרת. המים החמים מתמודדים עם שמן ושומן על האופניים, בעוד שהסבון ממיס בוץ ולכלוך, ומקל על ניקוי האופניים.

ניקוי שרשרת האופניים

אתה צריך מסיר שומנים טוב ושמן סיכה כדי לשמור על שרשרת האופניים שלך. זה שומר על גמישות השרשרת ומונע ממנה להיתקע. להלן תוכנית שלב אחר שלב לניקוי שרשרת האופניים שלך:

 • קודם כל, שחרר בוץ ואבק תקועים. אין להשתמש במרסס לחץ או בריסוס עם כוח ריסוס רב: לחץ רב מדי עלול לשחרר מנגנונים מסוימים.

 • הגדר את הציוד כך שתוכל להגיע בקלות לשרשרת. אתה שם את ההילוך הקדמי על גלגל השיניים הגבוה ביותר והאחורי על הנמוך ביותר.

 • שפשפו את השרשרת ביסודיות במים חמים, מנקה שרשרת אופניים, מברשת נוקשה או אולי מברשת שיניים ישנה. ודא שאתה עובר בין כל הקישורים כמו שצריך. בקרוב תראה הבדל.

 • לאחר מכן מרחו מסיר שומנים לאופניים על השרשרת. ודא שהוא יסתיים כהלכה בין כל הקישורים. מסיר השומנים ימיס את כל שאריות השמן הנותרות ויבטיח שהשרשרת תפעל שוב בצורה חלקה.

 • לבסוף, מרחו שמן סיכה. ראשית נקו ויבשו את השרשרת והקפידו להסיר את כל מסיר השומנים. לאחר מכן יש למרוח כמות קטנה של שמן סיכה. עשו זאת בזהירות: שימוש במעט מדי יגרום לשרשרת להחליד, אך שימוש רב מדי ימשוך כל מיני לכלוך - לכן חשוב לקרוא את ההמלצות על הבקבוק.

ניקוי האופניים: הכבלים

כמו כן, אסור לדלג על הכבלים. מרחו מעט מסיר שומנים לאופניים על הכבלים ולאחר מכן נגב אותם עם מטלית. לאחר מכן מעסים את הכבלים בשכבה עבה של שמן סיכה - כך שהשמן פועל הרבה על כל אחד. חלק זה לוקח קצת יותר זמן, אבל למרבה המזל לא צריך לחזור על עצמו בכל ניקוי מהיר.

תחזוקת אופניים: לצחצח או לא?

רוכבי אופניים רבים משתמשים במשחת ליטוש או ליטוש כדי לגרום לאופניים שלהם לזרוח - אבל האם זה באמת הכרחי? רוכבי אופניים מקצועיים אומרים לא; זה יכול אפילו להזיק לאופניים שלך. במיוחד לגלגלים ולאוכף זה לא מומלץ. זה עשוי לגרום לאוכף שלך להיראות יפה, אבל זה גם יכול לגרום לך להחליק. וגלגלים מלוטשים יכולים לעכב את יעילות הבלמים. על ידי היצמדות לשיטות לעיל, אתה יותר משמח - תשכח מהשאר!

מסכם

 • קערת מים חמים ונוזל כביסה

 • מסיר שומנים ושמן סיכה

 • חומר ניקוי במיוחד לאופניים (ניתן לקנות את זה באינטרנט או בחנות האופניים)

 • כפפות גומי

 • בד _

 • מברשת קשה