הכירו את המאפיינים והתסמינים של נגיף הקורונה שאתם חייבים להכיר!

הסימפטומים והמאפיינים שחווים אנשים עם נגיף הקורונה יהיו חמורים יותר ויותר
בכניסה ליום החמישי עד השביעי, הסימפטומים והמאפיינים שחווים אנשים עם נגיף הקורונה יהיו חמורים יותר ויותר.

אל תיבהלו לנוכח התפשטות נגיף הקורונה באינדונזיה. בדוק את עדכון המידע על וירוס הקורונה כדי שתהיה מגיב יותר לתסמינים של מחלה זיהומית זו.

ארגון הבריאות העולמי (WHO) הכריז על התפרצות נגיף הקורונה או קוביד-19 כמגיפה עולמית מאז 12 במרץ 2020. עדכונים על נגיף הקורונה ממשיכים להיות מצודים על ידי הקהילה העולמית. גם מצבו של נגיף הקורונה האינדונזי מעורר דאגה מיוחדת מכיוון שמספר הסובלים מתועד ממשיך לגדול מאז אמצע מרץ 2020.

למרות שהתפשטות נגיף הקורונה ממשיכה להתפשט, אין צורך להתמודד עם זה בבהלה ולנקוט אמצעי זהירות מוגזמים. ראשית, זהה את המאפיינים והתסמינים שחווים אנשים עם נגיף הקורונה כדי שתוכל לנקוט בצעדי המניעה הנכונים:

1. תסמינים של יום 1-3

ביום הראשון עד היום השלישי, בדרך כלל אנשים עם נגיף הקורונה לא חשו בבעיות בריאותיות חמורות. למעשה, לא מעט סובלים שמרגישים בריאים מאוד ללא כל סימני מחלה. חלק מהתסמינים הקלים המתרחשים במהלך תקופה זו הם שיעול יבש, כאבי שרירים ואי נוחות בגוף כמו למשל כאשר אתה מצונן.

2. תסמינים ביום 5-7

בדוק את עדכון המידע על וירוס הקורונה כדי שתהיה מגיב יותר לתסמינים של מחלה זיהומית זו
בדוק את עדכון המידע על וירוס הקורונה כדי שתהיה מגיב יותר לתסמינים של מחלה זיהומית זו.

בכניסה ליום החמישי עד השביעי, הסימפטומים והמאפיינים שחווים אנשים עם נגיף הקורונה יהיו חמורים יותר ויותר. לסובלים בדרך כלל יש חום עם טמפרטורת גוף של 38 מעלות צלזיוס. תסמינים של חום מלווים בבעיות בריאות אחרות כגון קוצר נשימה, שיעול מתמשך, כאב גרון וגודש באף. בעיות בריאותיות בצורת שלשול חווים גם קומץ אנשים עם נגיף הקורונה. אנשים שכבר סובלים ממחלה מולדת (כגון שחפת, אסטמה או דלקת ריאות) חווים בדרך כלל תסמינים חמורים יותר. רוב האנשים שמפתחים תסמינים חמורים ביום החמישי עד השביעי יתחילו באשפוז.

3. תסמינים של יום 8-10

חולים עם וירוס הקורונה יחוו תסמונת מצוקה נשימתית חריפה (תסמונת מצוקה נשימתית חריפה או ARDS) בשמינית עד העשירית. מצב זה נגרם על ידי הצטברות נוזלים ב-alveoli (שקי אוויר של הריאות) אשר גורם לאיברים אחרים בגוף לחוסר צריכת חמצן. יש להתגבר על ARDS על ידי הצמדת מכונת הנשמה למטופל וביצוע מאמצים להוצאת נוזלים כדי לא להפריע למערכת הנשימה ולאיברי גוף אחרים.

4. תסמינים ביום 11-14

הפרעות עיכול אצל אנשים עם נגיף הקורונה מחמירות בהדרגה ביום האחד עשר עד הארבעה עשר. חלק מהתסמינים המתרחשים הם כאבי בטן, בחילות, שלשולים ואובדן תיאבון. חלק מהחולים בנגיף הקורונה שמראים תסמינים קשים מאוד יועברו לטיפול נמרץ על מנת שיוכלו לקבל טיפול אינטנסיבי. במצב זה, אנשים עם נגיף הקורונה חייבים לקבל צריכת מים מספקת כדי שחילוף החומרים בגוף לא יופרע.

5. תסמינים של יום 17

חולי קורונה שיכולים לשרוד עד היום השבעה עשר יחוו סימני החלמה. מצב גופני שממשיך להשתפר מעיד על ידי מערכת נשימה חלקה והפרעות עיכול נעלמו. בשלב זה, אנשים עם וירוס הקורונה חייבים לאכול מזון מזין כדי לחזק את המערכת החיסונית ולהאיץ את תהליך הריפוי. חולי קורונה שהחלימו יורשו לחזור הביתה להמשך תהליך החוץ בביתם.

התפרצות נגיף הקורונה האינדונזית אכן התרחשה באופן מסיבי מאז מרץ 2020. עם זאת, אתה רק צריך להגיב בחוכמה ולשמור על הניקיון שלך ושל בני משפחתך באופן עקבי. אל תזלזלו בהתפרצות נגיף הקורונה שגבתה קורבנות רבים. התעדכן במידע המעודכן על וירוס הקורונה תוך ניסיון למזער פעילויות מחוץ לבית, אלא אם אתה עדיין נדרש לעבוד עם המערכת באתר.