באיזו תדירות עלי להפשיר את המקפיא שלי?

יצרני המקפיאים ממליצים להפשיר אותם כאשר שכבת הקרח במקפיא עבה יותר מחצי סנטימטר
יצרני המקפיאים ממליצים להפשיר אותם כאשר שכבת הקרח במקפיא עבה יותר מחצי סנטימטר.

ההימור שלי הוא שהפשרת מקפיא היא לא אחת הפעילויות האהובות על רוב האוכלוסייה. עם זאת, זה לא משנה את העובדה שצריך לעשות את זה מעת לעת.

ההימור שלי הוא שהפשרת מקפיא היא לא אחת הפעילויות האהובות על רוב האוכלוסייה. עם זאת, זה לא משנה את העובדה שצריך לעשות את זה מעת לעת. מתי? אנחנו בהחלט לא מחכים עד שהמקפיא יהיה קפוא עד כדי כך שלא ניתן לפתוח את הדלת.

יצרני המקפיאים ממליצים להפשיר אותם כאשר שכבת הקרח במקפיא עבה יותר מחצי סנטימטר. לפחות פעם בשנה - לא לעתים קרובות מדי, אבל לא לעתים רחוקות מדי. החורף, רגע לפני חג המולד, הוא הזמן ה"אהוב" עלי להפשרה. קודם כל – ניקיון חג המולד הוא הזמן המושלם לבדוק מה בעצם מסתתר לנו במקפיא – אולי נמצא פטריות, ביגוס או פירות שיכולים להיות על שולחן חג המולד? אגב, נפנה מקום למנות חדשות שלא יאכלו בחגים ושניתן להקפיא. שנית – החורף הוא הזמן המושלם לפעילות זו, כי את כל האוכל הקפוא ניתן לשים על המרפסת או אדן החלון מבלי לחשוש מהעובדה שהוא יופשר ויתקלקל.

אחרים מעדיפים להפשיר את המקפיא באביב, כאשר רוב הציר הקפוא שהצטבר נצרך במהלך החורף. פחות דברים במקפיא - פחות עומס.

הנשק הסודי שלי בניקוי כמעט הכל, בעיקר מקפיאים - חומץ, שמוכר לי מכולם כדי להתמודד עם הריח הלא נעים של מקפיא מופשר.
איך שוטפים את הכלים?

איך אני מונע מהמקפיא שלי להפשיר לעתים קרובות?

אין "לאוורר" את המקפיא. סגור את הדלת בהקדם האפשרי לאחר הסרה או הכנסת מזון לתוכה. דרך מצוינת לקצר את זמן החיטוט במקפיא כשהדלת פתוחה היא להכין רשימה של מה שיש בו ולהדביק לדלת המקפיא. אתה יכול לחבר אותו עם מגנטים צבעוניים.

איך אני מונע מהמקפיא שלי להפשיר לעתים קרובות
איך אני מונע מהמקפיא שלי להפשיר לעתים קרובות?

בדקו את האטמים – אם עוברת בהם פיסת נייר, הם בהחלט לא עובדים יותר וכדאי להחליף אותם כדי שלא תצטרכו להפשיר את המקפיא יותר מפעם בשנה.

אין להכניס מזון חם למקרר! זה מאלץ את היחידה לעבוד יותר על מנת לשמור על טמפרטורה נמוכה, מה שלצערי מוריד את הטמפרטורה במקפיא - שכבת הקרח יכולה להתקרב בצורה מסוכנת לחצי הסנטימטר שנקבע, ואז אין רחמים. יש להפשיר אם אתה לא רוצה שהמקרר שלך יהיה עידן הקרח.

הפשרה של המקפיא - כמה עצות מעשיות

לפני שתתחיל בעיסוק האציל הזה (כן, כן - אצילי! מקפיא שהופשר באופן קבוע צורך פחות אנרגיה, כך שהוא יותר ידידותי לסביבה וידידותי יותר לארנק), אבטח את האזור.

אם אתה חובב לשטוף מגבות רטובות ומסריחות, אני ממליץ לך לכסות את הרצפה במגבות שיספגו את הקרח המומס. במקום מגבות אפשר להשתמש גם בתבניות אפייה שתדביקו מתחת למקרר כדי לתת למים לזרום למטה לתוכם. לאחר מכן תוכל להשתמש בו כדי להשקות את צמחי הגינה שלך או לשטוף את האסלה.

הפשרת המקפיא נמשכת מספר שעות, אז זכרו לעקוב אחר התהליך כל 30 דקות בערך כדי למנוע הצפת המטבח והצפת השכן.

בנוסף, השאירו את התהליך לעצמו – ככל שתתערבו פחות, כך ייטב למקפיא. אני יודע שזה יכול להיות מפתה, אבל אל תגרד את הקרח מהצדדים כדי לא לפגוע בציוד.