מדריך לשימוש נכון בטבליות למדיח כלים ובנוזל כלים

אנו מייעצים לכם כיצד להוציא חומר ניקוי למדיח כלים כראוי ולשבור את המיתוסים לגבי השימוש בחומרי ניקוי וטבליות
במאמר זה, אנו מייעצים לכם כיצד להוציא חומר ניקוי למדיח כלים כראוי ולשבור את המיתוסים לגבי השימוש בחומרי ניקוי וטבליות לשטיפת כלים.

השתמש בכמות הנכונה של חומר ניקוי לשטיפת כלים כדי לקבל כלים נקיים ומבריקים וכדי להבטיח את אורך החיים הארוך של המדיח שלך.

המדיח הוא כלי נוח וידידותי לסביבה במטבח. במאמר זה, אנו מייעצים לכם כיצד להוציא חומר ניקוי למדיח כלים כראוי ולשבור את המיתוסים לגבי השימוש בחומרי ניקוי וטבליות לשטיפת כלים. כאשר אתה מוציא חומר ניקוי למדיח כלים נכון, התוצאה היא כלים נקיים ומבריקים!

אם אתם רוצים לקבל כלים בהירים במיוחד ונטולי רבב, השתמשו באביזר שטיפה שמנקז עודפי מים מפני השטח של הצלחות, הכוסות והקערות. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, יש למרוח חומר שטיפה בהתאם להוראות השימוש.

הוצאת חומר ניקוי למדיח כלים

חשוב להוציא את חומר הניקוי בצורה נכונה, שכן מעט מדי חומר ניקוי כלים לא ינקה מספיק את הכלים ויותר מדי יגרום לכל המדיח להיות מלא בבועות סבון. בועות סבון עלולות לגרום למדיח הכלים לדלוף ולקצר את חייו. אז זכור את העקרונות הבאים בעת חלוקת חומר ניקוי לשטיפת כלים:

 • הוציאו תמיד את חומר הניקוי לפי הוראות השימוש על האריזה. אם הכלים מלוכלכים מאוד, הגדילו את כמות חומר הניקוי.
 • יש לכבס רק מכונה מלאה. יחד עם זאת, יש להקפיד על רווח בין הכלים כדי שלא יגיע חומר ניקוי או לכלוך למקום שבו הכלים באים במגע אחד עם השני.
 • גרד שאריות מזון מהכלים שלך, אבל אל תשטוף כלים - חומר ניקוי לשטיפת כלים עובד הכי טוב כשיש לו לכלוך לנקות.
 • השתמש בטבלית מדיח כלים (כגון טבלית מדיח כלים קלאסית של Sun) המכילה תמיד את אותה כמות חומר ניקוי כדי להקל על הוצאתה.
 • אחסן חומר ניקוי למדיח כלים במקום קריר ויבש הרחק מהישג ידם של ילדים.

הבדלים בחומרי ניקוי למדיח כלים

חומר ניקוי למדיח זמין בפורמטים רבים ושונים: אבקה, נוזל, ג'ל וטבליות. חומרי ניקוי נוזליים וג'ל לשטיפת כלים הם בעלי יתרון של מסיסות מהירה, אך רק טבליות ואבקות מכילות מרכיבי הלבנה יעילים.

הטבליות קלות לשימוש מכיוון שאינך צריך לדאוג למינון נכון. עם זאת, אם יש לך מדיח כלים קטן יותר (לדוגמה ברוחב 45 ס"מ או שולחן), ייתכן שהטאבלט כולו גדול מדי לגודל המדיח שלך. אז נוזל כלים דמוי ג'ל עשוי להיות אופציה טובה יותר, שכן אתה יכול בקלות להוציא אותו בכמות המתאימה למכונה שלך (עקוב אחר הוראות המינון של המוצר).

אבל אל תשטוף כלים - חומר ניקוי לשטיפת כלים עובד הכי טוב כשיש לו לכלוך לנקות
גרד שאריות מזון מהכלים שלך, אבל אל תשטוף כלים - חומר ניקוי לשטיפת כלים עובד הכי טוב כשיש לו לכלוך לנקות.

יש גם טאבלטים קלאסיים וגם טאבלטים All-in-1. טאבלטים All-in-1, כפי שהשם מרמז, מכילים את כל מה שאתה צריך; אבזר שטיפה, תפקוד מלח וניקוי מדיח כלים, כך שלא תזדקק לתוספים אחרים ללא מרשם. עם טבליות קלאסיות, מומלץ להשתמש באביזרי שטיפה ומלח למדיח כלים בכל כביסה. יש להשתמש גם בחומר ניקוי למדיח כלים לעתים קרובות יותר, שכן טבליות קלאסיות אינן דואגות לניקיון המדיח שלך.

למה הטבליות של מדיח הכלים לא מתמוססות?

לטבליות למדיח יש יתרונות רבים על פני אבקת חומר ניקוי לשטיפת כלים: הן קלות לשימוש, תמיד מכילות את אותה כמות חומר ניקוי, ולעיתים קרובות מכילות חומרי עזר כמו אבקת שטיפה וחומר ניקוי למדיח (טבליות All-in-1).

עם זאת, טבליות למדיח כלים לא תמיד מתמוססות כרצוי. במקרה זה, בדוק את הסיבות האפשריות הבאות:

 • בדקו שמדיח הכלים שלכם מקבל מים חמים. במים קרים הכלים פחות מנקים וייתכן ונוזל הכלים לא יתמוסס.
 • אחסן טבליות למדיח כלים במקום יבש וקריר הרחק מחום ולחות.
 • בדקו שניתן לפתוח את מגירת חומרי הניקוי במכונה מלאה ושמנגנון הפתיחה שלה עובד בתוכנית הכביסה. בדוק שמתקן חומר הניקוי שלם ונקה אותו בעזרת ספוג לח או חומר ניקוי עדין כדי להסיר שאריות חומר ניקוי, שאריות מזון או לחות. לאחר מכן יבש את המגש.

השתמש גם בחומר ניקוי למדיח כלים כדי לשמור על ניקיון המדיח

אם הכלים עדיין נראים מלוכלכים לאחר שטיפתם, ייתכן שהגורם הוא גם במדיח כלים מלוכלך. כדי לקבל כלים מבריקים, יש גם לשמור על ניקיון המדיח על ידי שימוש בחומר ניקוי מתאים למדיח כלים.

הסר באופן קבוע משקעי אבנית ומשקעי לכלוך מהמדיח. הדרך הקלה ביותר לנקות את המדיח שלך היא להשתמש בחומר ניקוי מיוחד למדיח כלים (למשל Sun Dishwasher Cleaner). מדיחי כלים כבדים יש לשטוף עם חומר ניקוי למדיח כלים פעם בחודש ובתדירות נמוכה יותר לפחות פעם בשלושה חודשים. בחר את המוצר המתאים למכונה שלך בהתאם להוראות במדריך.

כמו כן, בעת שטיפת כלים, זכור לעקוב אחר הוראות השימוש בחומר הניקוי למדיח הכלים ובמדיח הכלים כדי לשמור על המכונה שלך נקייה ותקינה!

 • השתמש בנוזל כלים לפי ההוראות שעל אריזת המוצר.
 • הקל על הוצאת חומר הניקוי על ידי שימוש בטבליה למדיח כלים, המכילה תמיד את אותה כמות של חומר ניקוי ותוספים כדי להפוך את הכלים לצלולים ונקיים עוד יותר.
 • כמו כן, שמור על ניקיון המדיח על ידי שטיפה קבועה של המדיח עם חומר ניקוי.