איך להסיר את הריח מהמקרר?

כדי להסיר את הריח הלא נעים במקרר בבית
ככלל, כדי להסיר את הריח הלא נעים במקרר בבית, מספיק לשטוף אותו היטב.

המקרר הוא עוזר שאין לו תחליף במטבח. אנו שואפים לשמור עליו נקי, כי השמירה על איכות המוצרים והבריאות שלנו תלויה בכך באופן ישיר. ריחות לא נעימים יכולים להופיע גם במקררים ישנים וגם במקררים חדשים. מומחי גוגל יחלקו טיפים כיצד לזהות את הגורם לריח במקרר ולתקן אותו בעצמכם.

גורמים לריח לא נעים במקרר

מקורות הריח יכולים להיות שונים לחלוטין. הסיבה העיקרית היא, כמובן, אוכל מעופש. נסו לבדוק את תאריכי התפוגה לעתים קרובות יותר, לזרוק כלים ישנים באופן קבוע, ולהימנע מקניית עודפים.

נראה שהמוצר לא מקולקל אלא מריח בכל המקרר? זה קורה בגלל אחסון לא תקין. זה קורה עם בשר, דגים, נקניק. יש לעטוף אותם בשקית או לאחסן במיכל כך שלא יהיה מגע עם אוויר.

אריזה יכולה להיות מקור נוסף. כך למשל, מוצר שנרכש שכב בעבר בחנות ליד מוצר מקולקל והתלכלך. כתוצאה מכך, ברגע שהוא נמצא במקרר, הוא מתחיל להפיץ ריח של עפש או ריקבון.

גם הניקיון של מדפי הזכוכית חשוב. השארתם יבשים והשארת נזילות נוזלים על בסיס קבוע היא כר גידול נהדר לחיידקים ועובש. כתוצאה מכך, יופיע ריח ספציפי. אם יש סימנים יבשים על המדפים ואין לכם זמן לנקות את המקרר לחלוטין, השתמשו במגבוני ניקוי cif. הם מסירים עקבות של שומן, שמן, מזון נדבק, לכלוך ואבק. פשוט נגב את פני השטח. הבד הלא ארוג אינו משאיר מוך, ואין צורך לשטוף את תחליב ההספגה.

קורה גם שהמקרר חדש לגמרי, אבל מריח כמו משהו. בדרך כלל, זהו ריח של פלסטיק. במקרה זה, מספיק לנגב אותו מבפנים ומבחוץ ולתת לו להתאוורר: השאר אותו למשך יומיים עם הדלת פתוחה. אם עבר יותר מחודש והריח לא נעלם, יש לפנות למוקד השירות.

כיצד להסיר ריח לא נעים במקרר: הוראות שלב אחר שלב
כיצד להסיר ריח לא נעים במקרר: הוראות שלב אחר שלב.

יש צורך גם להתקשר למומחה אם פירורי מזון נכנסים לחורי הניקוז והופכים למקור לריח לא נעים. הטכנאי ינקה את המקרר ויבטל את הסיבה.

כיצד להסיר ריח לא נעים במקרר: הוראות שלב אחר שלב

ככלל, כדי להסיר את הריח הלא נעים במקרר בבית, מספיק לשטוף אותו היטב. לשם כך, הסר את כל המזון ובדוק אם אוכל מקולקל. כדי להקל על עצמך, עדיף לעשות זאת לפני היציאה לחנות.

 1. מדפים ומגירות מוסרים מהמקרר, נשטפים ביסודיות מתחת למים באמצעות הקרם האוניברסלי cif פעיל לימון;

 2. גם את קירות המקרר מנקים בעזרת מטלית לחה. אם יש עליהם לכלוך וסימנים יבשים, השתמשו בקרם או בתרסיס אנטיבקטריאלי cif אולטרה היגיינה. אתה יכול מיד לרסס אותו על פני השטח ולנגב אותו עם סמרטוט. לאחר מכן נגב יבש. חשוב שלא יהיו מים במקרר, אחרת לחות גבוהה תגרום להתפתחות חיידקים ולקלקול המזון;

 3. אל תשכח את הגומיות. פירורים ולכלוך נסתמים בהם, מה שהופך לסביבה נוחה לצמיחת עובש.

 4. החלף מדפים יבשים ומגירות.

 5. זכור לנגב את החלק החיצוני של המקרר.

יש צורך לנקות את המדפים מדי שבוע, וניקוי אביב מספיק מדי כמה חודשים.

לחות מוגזמת במקרר, שמירה על פתוח לאורך זמן עלולה לגרום לריחות לא נעימים, עובש על מדפים ורפידות. ברגע שאתה מבחין בכתמים שחורים קטנים, התחל בדחיפות להסיר אותם. קל להיפטר מעובש בעזרת תרסיס אנטיבקטריאלי של Domestos. יש לרסס את המוצר על פני השטח ולייבש היטב.

בולם ריחות למקרר

על מנת להסיר ריח לא נעים מהמקרר במהירות, מבלי לכבות את החשמל, ניתן לרכוש מסירי ריחות מיוחדים. היתרון העיקרי שלהם הוא קלות השימוש והיעילות. כדי לכסות באופן שווה את כל נפח החדר, הנח אותם על כמה מדפים. חיי השירות הם בממוצע 3-4 חודשים.

עדיף לא להשתמש באותו זמן באמצעים, שחלקם פועלים להעלמת ריחות לא רצויים, ואחרים כמטהר אוויר. פונקציות אלו ניתנות להחלפה וייתכן שההשפעה של שימוש כזה לא תהיה.

סופג ריחות הוא:

 • מנפק. ההרכב כולל פחם: הוא סופג לחות עודפת היטב, מונע צמיחה של חיידקים. בשל כך, האוכל נשאר טרי זמן רב יותר ואינו מריח מהמקרר;

 • ג'לים פופולריים בגלל המהירות שלהם. הם מגיעים עם תמצית לימון, אצות, יוני כסף. הם סופגים לחות עודפת וממלאים את החדר בניחוח קל;

 • גביש מינרל-מלח. החלפת מלח משומש תידרש מדי חודש;

  דגמי כדורים. בפנים יש כמוסת סיליקה ג'ל קטנה. למין זה חיי שירות ארוכים - כשנה.

 • אוזוניזר. המכשיר מופעל באמצעות סוללות. הוא פולט כמות קטנה של אוזון, שהוא בטוח לחלוטין לבני אדם, אך הרסני עבור חיידקים וחיידקים.

אתה יכול להכין בעצמך סופג ריחות פחם. כדי לעשות זאת, אתה צריך 5 טבליות פחם פעיל. חותכים מלבן מהחומר הלא ארוג, מכניסים את ה"נקניק" בתוך הטבליה. אבטח את הקצוות הרופפים עם חוט. הכינו כמה מה"סוכריות" הללו והניחו אותן על המדפים.

בנוסף לאמצעים מיוחדים להילחם בריח לא נעים, אתה תמיד יכול להשתמש בשיטות עממיות.

כיצד לחסל את הריח במקרר עם תרופות עממיות

ניתן להשתמש בתמיסה 1:8 של חומץ ומים גם להסרת ריחות לא נעימים במקרר
ניתן להשתמש בתמיסה 1:8 של חומץ ומים גם להסרת ריחות לא נעימים במקרר.

אם אין בידכם מוצרי ניקוי, תוכלו לטפל בקירות במי חמצן. לשם כך, רססו את התמיסה על פני כל פני המקרר. ואחרי 3-5 דקות לנגב עם מגבת.

ניתן להשתמש בתמיסה 1:8 של חומץ ומים גם כדי להסיר ריחות לא נעימים במקרר. כל המדפים מנוגבים בנוזל, חוזרים על הטיפול במידת הצורך.

סודה לשתייה יעילה להסרת ריחות מסריחים מהמקרר. לשם כך מערבבים 4 כפות סודה עם מים עד לקבלת עיסה. הוא מוחל עם ספוג על הקירות והמדפים של המקרר למשך חצי שעה.

קפה הוא סופג ריחות טוב. פשוט מניחים את כוס השעועית במקרר. לאותה מטרה אפשר לשים חתיכת לחם שחור, פרוסת הדרים, פרוסת תפוחי אדמה או תפוח. אבל, בניגוד לקפה, הם מתדרדרים במהירות ומתעצבים.

מניעת ריחות במקרר

כדי למנוע ריח לא נעים להופיע במקרר, פעל לפי הכללים הפשוטים הבאים:

 1. הימנע מלחות עודפת על המדפים. אם נשפך נוזל, יש לנגב אותו מיד, אחרת זה יגרום להופעת חיידקים ועובש;

 2. אחסן מזון במיכלים;

 3. אין להכניס מזון חם למקרר כדי שלא יופיע עיבוי על הקירות;

  בדקו את תאריך התפוגה של המזון בזמן, ואם התקלקל, זרקו אותו מיד. לאחר הבאת סחורה מהחנות, לפני הכנסתם למקרר, בדוק את הרכישות לאיתור זיהום;

 4. השתמשו בחומרים סופגים: קנוי או תוצרת בית;

 5. לפני חופשה ארוכה מחוץ לבית עדיף לרוקן את המקרר והמקפיא, לנתק מהחשמל, לשטוף ולהשאיר אותו פתוח.

למקררים מודרניים יש מערכת NoFrost ואינם זקוקים להפשרה. אבל זה יהיה נהדר אם תכבה אותו פעם ברבעון, תסיר את המצרכים, תשטוף את כל הפנים ותניח לו להתאוורר במשך מספר שעות.