איך לכבס שמיכות כדי לשמור אותן רכות וריחניות

לשטיפת השמיכה במכונת הכביסה כדאי להשתמש במרכך כביסה - זה יעשה אותה ממש רכה וריחנית
לשטיפת השמיכה במכונת הכביסה כדאי להשתמש במרכך כביסה - זה יעשה אותה ממש רכה וריחנית.

במקום לשים אותם בחדר הכביסה, טפלו בהם בבית!

שמיכות, שמיכות... אנחנו אוהבים להתכרבל בהן מגיל צעיר. נעים למגע ומחממים, הם מקיפים אותנו גם בערבי הסתיו הקרירים וגם בבקרים החורפיים הקפואים. שמיכה רכה וחמימה, כוס תה חם, קריאה טובה והשלג שזלג מחוץ לחלון - אנחנו לא יודעים מה איתכם, אבל אנחנו לא יכולים לחכות לחורף. אז בואו נדאג לשמיכה האהובה עליכם, הכי "מתפנקת" על מנת להתכונן לצמרמורת הקרובה.

כמובן שתוכלו לתת לשמיכה ניקוי יבש, אבל לדעתנו, רק בשטיפה בבית תעניקו לה רכות אמיתית ואת הניחוח האהוב עליכם. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לכבס שמיכה בבית זה לא קשה בכלל!

כל שמיכה, במיוחד אם היא למעלה ואתה משתמש בה לעתים קרובות, אוספת אבק וזיעה. לכן, אנו ממליצים לך לשטוף אותו פעם בחודש. כדאי גם לשדר אותה מדי פעם - זו דרך פשוטה לרענן את השמיכה האהובה עלינו.
באילו חומרי ניקוי אתה משתמש לכביסה?

הכנות לכביסת שמיכה

התחל את ה"פעולה" של שטיפת השמיכה על ידי בדיקת התווית אם היא דורשת טיפול מיוחד. חבל אם, פשוט על ידי התעלמות, השמיכה האהובה עליך תתנפח או נמתחה. אם אין התוויות נגד, בדקו אם הוא מלוכלך במיוחד במקומות מסוימים.

אם אתה מוצא לכלוך, שים עליו מעט נוזל כביסה. השאירו אותו למשך 10 דקות, ולאחר מכן הסר אותו בזהירות עם מגבת נייר (היזהר לא לשפשף את הלכלוך לתוך הבד או לפזר אותו לצדדים). מוכן!

שטיפת השמיכה - במכונת הכביסה או ביד?

אנו מקווים ששכנענו אותך שכביסת שמיכה במכונת הכביסה אינה קשה כלל
אנו מקווים ששכנענו אותך שכביסת שמיכה במכונת הכביסה אינה קשה כלל.

יש לנו חדשות טובות עבורכם - כמעט כל שמיכה, ובוודאי צמר, ניתן לכבס במכונת הכביסה. זוהי בהחלט אפשרות מהירה יותר ובשל גודל ומשקל השמיכה - אופציה קלה יותר מאשר שטיפת ידיים. מכיוון שרוב השמיכות הן די גדולות, מכונת הכביסה שלך חייבת להחזיק לפחות 4 ק"ג. אל דאגה - רוב מכונות הכביסה בעלות קיבולת של 5 ק"ג, כך שאם יש לך אחת סטנדרטית, תוכל לכבס בה את השמיכה בקלות. איך לעשות את זה?

שלב 1 - קפל את השמיכה לתוך הקרסוליים

לפני הכנסת השמיכה לתוף מכונת הכביסה, קפל אותה בזהירות לקובייה. הודות לכך ניתן להכניס אותו בקלות למכונת הכביסה, ובמהלך הכביסה והסחיטה הוא פחות יתקמט ולא ייפגע.

שלב שני - הוסף חומר ניקוי

במקום אבקת כביסה השתמשו בנוזל או בקפסולות לשטיפת השמיכה - קל יותר לשטוף אותן ואינן משאירות פסים. לשטיפת השמיכה במכונת הכביסה כדאי להשתמש במרכך כביסה - זה יעשה אותה ממש רכה וריחנית. נסה את מרכך הכביסה Coccolino Intense Flora elixir היעיל במיוחד , שיהפוך את השמיכה שלך לעוד יותר רכה, רכה למגע וישמור על ניחוח הפרחוני היפה שלה לאורך זמן.

שלב 3 - הגדר את תוכנית הכביסה הנכונה

שטיפת שמיכות - איזו תוכנית?

  • תוכנית עדינה בחר תוכנית לכביסה ידנית, ואם למכונת הכביסה שלך אין אפשרות כזו, הגדר תוכנית לעדינות או לצמר.
  • טמפרטורה נמוכה לא ניתן לכבס את השמיכות בטמפרטורות גבוהות. הכי טוב - והכי בטוח עבור השמיכה שלך - אם תגדיר את הטמפרטורה ל-30 מעלות. לעולם אל תעלה על 40!
  • מסתובב כן, יש לסובב שמיכות! אז הגדר את הכביסה עם סחרור - זה יאפשר לשמיכה להתייבש מהר יותר. מספר הסיבובים תלוי בסוג החומר ממנו הוא עשוי. את רובם - צמר, כותנה - יש לצנטריפוגה באותו אופן כמו בדים עדינים, כלומר מקסימום 400 סיבובים לדקה.

מה אחרי שטיפת השמיכה?

לאחר הסרת השמיכה ממכונת הכביסה, אין לסחוט אותה או לסחוט אותה. במקום זאת, מורחים אותו על מייבש עמיד או הניחו אותו על הרצפה על מגבת. חשוב שהוא ישכב שטוח - אם הוא תלוי, הוא יכול להימתח בהשפעת משקל המים. כמו כן, אנו ממליצים לך לא לייבש את שמיכת הצמר על רדיאטור או בשמש, שכן הדבר עלול לפגוע בסיביה העדינים.

אנו מקווים ששכנענו אותך שכביסת שמיכה במכונת הכביסה אינה קשה כלל. כל מה שאתה צריך לעשות הוא לעקוב אחר העצות הפשוטות האלה ובקרוב השמיכה הנקייה והטרייה שלך תעטוף אותך שוב בחמימות ובניחוח המופלא שלה. שלום חורף!