ניקוי דלת המוסך

ניקוי דלת המוסך הוא נושא שהרבה פעמים מוזנח
ניקוי דלת המוסך הוא נושא שהרבה פעמים מוזנח, אבל זה צריך להיעשות לא רק מסיבות אסתטיות, אלא גם מטעמי בטיחות וכדי להאריך את החיים והפונקציונליות של דלת המוסך.

גלה כיצד לנקות פנלים והנעת דלת מוסך

דלת המוסך היא האלמנט הנייד הגדול ביותר בכל בית. הוא חשוף כל הזמן לגשם, שמש וגורמים נוספים. לכן, יש לטפל בו כראוי. אחרת, זה לא רק נראה לא אטרקטיבי, אלא עלול גם להפסיק לתפקד כראוי. יש להפקיד פעילויות מסוימות בידי שירות מקצועי, אבל יש הרבה דברים שאתה יכול לעשות בעצמך כדי לטפל בדלת המוסך שלך.

אם יש לכם דלת חתך, לרוב הלכלוך הרב ביותר נאסף בפסי התקרה. פשוט נשפו אותם היטב או נקו אותם עם מברשת קטנה. אחרת, הם עלולים לגרום נזק למסלול הגלילה ולגרום לריצה רועשת של הדלת.

ניקוי דלת המוסך

יש לנקות את העלים והחלקים של דלת המוסך באופן קבוע. רצוי כל 3 חודשים, אבל לפחות פעם בשנה. אלא אם אתם גרים ליד הים - אז כדאי לעשות זאת לעתים קרובות יותר, כי המלח באוויר עלול למנוע מכם להיכנס למוסך יום אחד. או שלא תצא מזה. יש להשתמש בחומר ניקוי עדין לניקוי השערים - זה יכול להיות נוזל כביסה, למשל דור שביעי. לניקוי דלת מוסך עם פנלים צבועים, עדיף להשתמש בשמפו לרכב ללא תוספת שעווה. מצד שני, נוזלים לפלסטיק, למשל חלונות PVC, מושלמים גם לדלתות מוסך עם רדיד דמוי עץ. מכונת שטיפה בלחץ היא גם חברה שלך.

דלת מוסך עם חלון

אם לדלת שלכם יש זיגוג והיא מלוכלכת מאוד, שטפו תחילה את החול והלכלוך בהרבה מים. אז אתה יכול לשטוף אותם. חומר לניקוי זכוכית, כגון Cif Windows & Shiny Surfaces, יעבוד עבור הזיגוג. עם זאת, זכרו להשתמש בספוג רך או בד כדי לא לשרוט את הפנלים.

מדריכים לדלתות חתך ודלתות עליון

ניקוי דלת המוסך
ניקוי דלת המוסך.

פעולתה החלקה של הדלת נקבעת, בין היתר, על ידי מדריכים. עם זאת, הם עלולים להיסתם ולהתלכלך, מה שישפיע לרעה על תפקוד השער - הן אוטומטי והן ידני. לכן, השתמשו במברשת או במפוח עלים כדי להסיר עלים, ענפים, קונוסים ולכלוך אחר מהמכוונים.

כונן דלת מוסך

פותחני דלתות מוסך ממוקמים בדרך כלל בתוך המוסך ולכן הם מוגנים למדי מפני פגעי מזג האוויר. עם זאת, כדאי לתחזק אותם באופן קבוע. מכיוון שהם מכוסים לרוב על ידי האחריות, שירות ותחזוקה עיקריים צריכים להתבצע על ידי צוות שירות מוסמך. עם זאת, אנו יכולים לדאוג לניקיון ההנעה של דלת המוסך בעצמנו.

  • נתק את הכונן מהחשמל - זה חשוב מאוד!
  • נשוף פתחי אוורור בראש הכונן עם אוויר דחוס או שואב אבק.
  • נגב את המארז עם מטלית לחה מעט.
  • אם השער מצויד בתאי פוטו - נגב אותם מלכלוך, קורי עכביש ושאר פסולת שעלולה להשפיע על פעולתם.

הסרת חלודה

חלודה היא אחד האויבים הגדולים ביותר של האלמנטים המבניים של השער. לכן, כדאי לבדוק באופן קבוע שזה לא נמצא בשום מקום על המדריכים או הקפיצים. יש לנקות ולשמור כראוי אלמנטים חלודים. תרסיס הגנה מפני חלודה חיצוני Cif מושלם עבור זה . אתה בהחלט חייב להחליף רכיבים פגומים - כאן עדיף להסתמך על שירות מקצועי. אם נדרש לשימון, השתמש בפורמולציה חיצונית המציעה הידבקות טובה ועמידות בפני לחות וטמפרטורה. עדיף להבטיח מריחה אחידה על ידי שימוש בחומר סיכה בהתזה.

שער חתך

לאחר ניקוי דלת המוסך החתך, כדאי לשים לב גם לאטמים. כדאי להרטיב אותם בסיליקון - למשל עם הכנה לתחזוקה של אטמי רכב או טיפול בלוח המחוונים. הרטבת האטמים תמנע מהם להתייבש, להיסדק ולהקפיא. נגב את עודפי הסיליקון במגבת נייר. כדאי גם לחזור על פעילות זו בכל פעם לפני החורף. יש לשמן גם את הצירים והפינים של הגלילים (לעולם אל תשמן את מובילי הגלגלות או מסלולי המירוצים). היצרן ייעד את הנקודות המתאימות לכך - נצל אותן. נגב את עודפי השומן במגבת.

ניקוי דלת המוסך הוא נושא שהרבה פעמים מוזנח, אבל זה צריך להיעשות לא רק מסיבות אסתטיות, אלא גם מטעמי בטיחות וכדי להאריך את החיים והפונקציונליות של דלת המוסך.