צמצם, השתמש מחדש וממחזר - רעיונות לבית שלך

ולמד דרכים מהנות לשימוש חוזר במוצרים ישנים
קרא טיפים על מיחזור זכוכית ומתכת, למשל, ולמד דרכים מהנות לשימוש חוזר במוצרים ישנים.

צריכה בת קיימא מתחילה בבית! קרא טיפים על מיחזור זכוכית ומתכת, למשל, ולמד דרכים מהנות לשימוש חוזר במוצרים ישנים.

צמצום צריכה, שימוש חוזר ומיחזור הם מושגים מוכרים, אבל במה הם עוסקים בעצם? שלושת העקרונות הללו עוזרים לשמור על אורח חיים בר קיימא בבית ולקדם את רווחת הסביבה. המטרה היא למזער בזבוז על ידי הפחתת צריכה, שימוש חוזר במוצרים שכבר יוצרו ומיחזור מוצרים שלא ניתן לעשות בהם שימוש חוזר בצורה הגיונית בבית.

להחסיר

השתמש שוב

למחזר

צמצום פירושו הפחתת כמות הפסולת והאנרגיה הנצרכת בבית. צמצום חשוב מאוד, גם אם דואגים למיין את הפסולת בקפידה, כי לעתים קרובות מדי דברים מיותרים מגיעים לחנות. דרך לא מתאמצת להתחיל לצמצם היא לחשוב היטב על הקניות השבועיות שלך. לחנויות יש לעתים קרובות הצעות או מתנות מסוג "קנה אחד, אחר על גבי החנות". תחשוב אם אתה באמת משתמש במוצר בחינם רק כדי להיגמר כפסולת.

אחת הדרכים הטובות ביותר להפחית את האנרגיה היא לשנות את נוהלי הכביסה שלך. אם אתה תמיד מכבס את הכביסה שלך ב-40 מעלות ואתה נוטה לכבס אותה במכונה מלאה למחצה, ייתכן שאתה מבזבז גם אנרגיה וגם מים. רוב חומרי ניקוי הכביסה פועלים באותה מידה ב-30 מעלות כמו ב-40 (תאמינו או לא!), כך שתוכלו להוריד את טמפרטורת הכביסה ולחסוך הרבה אנרגיה.

שימוש חוזר במים הוא טרנד עולה מכיוון שהוא קל והשפעתו עצומה. המים ה"אפורים" בכיור, באמבטיה או במקלחת יכולים לשמש למשל להשקיית צמחים או מדשאות. ניתן לאסוף גם מי גשמים להשקיה. מי הסבון מעט מהאמבטיה למעשה תורמים להרחקת חרקים!

שמור את בקבוק הקומפורט הישן ועשה בו שימוש חוזר על ידי שפיכת נוזל הכביסה מהאריזה האקולוגית לתוך הבקבוק
שמור את בקבוק הקומפורט הישן ועשה בו שימוש חוזר על ידי שפיכת נוזל הכביסה מהאריזה האקולוגית לתוך הבקבוק.

ניתן לעשות שימוש חוזר בחומרי אריזה בבית. חומרי ניקוי נוחים לכביסה זמינים באריזות אקולוגיות דמויות שקיות שצורכות 78 אחוז פחות פלסטיק מבקבוקי חומרי ניקוי רגילים. שמור את בקבוק הקומפורט הישן ועשה בו שימוש חוזר על ידי שפיכת נוזל הכביסה מהאריזה האקולוגית לתוך הבקבוק. שימוש חוזר הוא בדרך כלל דרך יעילה יותר לשמור על הסביבה מאשר מיחזור פסולת.

הידעתם שמחזור נייר צורך 70 אחוז פחות אנרגיה מאשר ייצור נייר מחומרי גלם חדשים? יש הרבה דרכים למיחזור. מכולות ממוחזרות לחומרים שונים ניתן למצוא לרוב באגודת הדיור או בחצר שלכם. מצד שני, אתה יכול לטפל במחזור זכוכית, מיחזור קרטון ונייר ומיחזור מתכות בנקודות מיחזור כגון שווקי רכב.

יצירתיות מותרת גם במיחזור! ילדים יכולים לשים את העשב שיגדל בקופסת חמאה ישנה, בקבוקי ג'ל רחצה ריקים מקבלים חיים חדשים באולם באולינג מהנה. לאחר ששיחקו את המשחקים, הילדים יכולים לעבור על שלטי המיחזור וללמוד את המקום הנכון לפסולת שונה. גם מבוגרים יכולים להיות יצירתיים: מה אם תכינו בגדים ישנים לניקוי מטליות?

לימוד אורח חיים בר קיימא יותר ואימוץ טיפול ביתי המבוסס על פתרונות ברי קיימא אינו קשה כפי שזה נראה. לא נדרשים שינויים גדולים או יקרים כדי להשפיע. לפעמים לשינויים הקטנים ביותר, כמו מיון פסולת, יכולה להיות ההשפעה הגדולה ביותר, מה שגם נותן השראה לצרכן הממוצע לעשות את חלקו למען הסביבה.