איך לחסוך במים: 10 טיפים לחיסכון במים ולהימנע מבזבוז

טיפ נוסף כיצד לחסוך במים בעת כביסת בגדים הוא שימוש במוצרים באיכות טובה
טיפ נוסף כיצד לחסוך במים בעת כביסת בגדים הוא שימוש במוצרים באיכות טובה.

עיין בטיפים לחיסכון במים וגלה פעולות פשוטות לשימור מים שעוזרות להפחית את הצריכה היומית ולשמור על המשאב החשוב כל כך לכדור הארץ.

חיסכון במים הוא תמיד נושא בשל החשיבות של שימוש רציונלי במשאב הזה כדי להבטיח את נגישותו לדורות הבאים. לכן, חשוב מאוד לחשוב כיצד להימנע מבזבוז מים.

הפחתת צריכת המים היא עניין של הרגל. למד כיצד לשמור על מים בעזרת עשרה עצות פשוטות שיעזרו להקל גם על התיק שלך.

10 טיפים לחסכון במים

חשוב לחשוב על דרכים אפשריות לחסוך במים
חשוב לחשוב על דרכים אפשריות לחסוך במים, להימנע מבזבוז ולא להפוך אותם למשאב דל יותר ויותר.

אם אתם תמיד שואלים את עצמכם מה לעשות כדי לחסוך במים, בדקו את הגישות שיעזרו לכם לחסוך במים במהלך הניקיון ובכלל בביתכם כאן:

 1. צמצמו את הזמן במקלחת.

  באמבט מקלחת של 15 דקות, משתמשים בכ-240 ליטר מים. אם תפחית את הזמן הזה ל-5 דקות, זה שווה לחסכון של 96 ליטר מים! עודדו את הילדים להפחית את זמן הרחצה שלהם. אתה יכול ליצור תחרות כדי לראות מי מתקלח הכי מהר. הזוכה יכול לבחור את סיור סוף השבוע למשל.

  ואם אתם עושים מקלחת חמה, השקעה במקלחון חשמלי היא אופציה חסכונית יותר, שכן הם בעלי ספיקה נמוכה יותר ומתחממים מהר יותר ממחממי מים.

 2. שטפו את הבגדים שלכם בצורה מודעת יותר.

  נסה תמיד להשתמש במכונת הכביסה שלך בקיבולת המרבית שלה (מכונה של 5 ק"ג, למשל, משתמשת ב-130 ליטר מים לכביסה). ואם אפשר, השתמשו בו בתדירות נמוכה יותר: מספיק שלוש פעמים בשבוע למשפחה בת ארבע נפשות.

  טיפ נוסף כיצד לחסוך במים בעת כביסת בגדים הוא שימוש במוצרים באיכות טובה. אבקת כביסה עוצמתית כמו OMO perfect wash מסירה כתמים במהירות וביעילות, ומונעת ממך לחזור על מחזור הכביסה. זכור תמיד לעקוב אחר הוראות השימוש של היצרן.

 3. הימנעו מלשטוף את המדרכה עם צינור.

  בעת ניקוי המדרכה והחצר, השתמש תחילה במטאטא כדי להסיר עלים גדולים יותר, אבק ומשקעים. רק לאחר הסרת הלכלוך הראשוני הזה יש להשתמש במים לסיום. חלופה מצוינת לשימור מים היא שימוש חוזר במים המשמשים לשטיפת בגדים, שכבר מכילים סבון ויעזרו לכם לנקות.

 4. השתמש בדלי כדי לשטוף את המכונית.

  כך גם לגבי שטיפת המכונית: העדיפו שימוש בדלי לשטיפה. הצינור מבזבז 300 ליטר מים כל 10 דקות! באמצעות דלי תוכלו למנוע מהמים לרוץ בזמן שאתם מסבנים את המכונית, מה שעוזר להפחית את צריכת המים.

 5. אל תשאיר את המים זורמים בעת שטיפת כלים.

  שיטה טובה לחסוך במים בעת שטיפת כלים היא להסיר שאריות מזון מכלים, סכו"ם ומחבתות לפני הכביסה. וכן כלים להשריה שיתנו יותר עבודה כי נתקעו בהם הרבה שאריות או כי הם שומניים. אז אתה רק צריך לפתוח את הברז כדי לבצע את השטיפה האחרונה.

  אם יש לכם מדיח כלים, הטיפ הזהה לזה של מכונת הכביסה תקף כאן: חכו שכמות ניכרת של כלים תפעיל אותה. המדיח חוסך במים, אך יש לו יתרונות וחסרונות והמחזור שלו יכול לצרוך עד 30 ליטר מים.

 6. צחצחו שיניים כשהברז סגור.

  הכנס להרגל לסגור את הברז, במיוחד בזמן צחצוח שיניים כדי לחסוך טוב יותר במים. אותו דבר לגבי גברים בעת גילוח. כל דקה יש 6 ליטר מים ממש יורדים לטמיון, כך שהאידיאל הוא לפתוח את הברז רק כדי לשטוף את הפה. גישות פשוטות כמו זה כבר תורמות לדברים כמו שימור המים של הפלנטה שלנו.

 7. בדוק אם יש נזילות.

  למרות שהן נראות לא מזיקות, הטיפות מברז סגור בצורה גרועה שנוספו יחד במשך שנה מגיעות להוצאה של 16 אלף ליטר, השווה לתוספת של כ-1,20000 דולר ארה"ב עם החשבון. אז אם אתם רוצים לדעת איך להימנע מבזבוז מים, הדקו היטב את הברזים לאחר השימוש בהם וחפשו בבית נזילות שאותן יש לתקן בהקדם האפשרי.

 8. השתמשו במוצרי ניקוי מתאימים ואיכותיים.

  אנחנו אמנם צריכים מים לניקוי, אבל עם המוצרים והשיטות הנכונות אפשר לשמור על הבית נקי ומסודר באמצעות מעט מים או ללא מים. אחת הדרכים לחסוך במים היא להשקיע במוצרי ניקוי לבית, במיוחד למטבח ולאמבטיה. מכיוון שהם אזורים רטובים, אנו נוטים לנקות את הסביבות הללו במים, מה שלא תמיד הכרחי. ישנם מוצרים ייעודיים להסרת שומנים, ניקוי לכלוך כבד והסרת שאריות עמידות שאין צורך לשטוף, מה שמגדיל את הכלכלה שלכם.

  על ידי שימוש במוצרים מתאימים, ניתן גם להימנע משימוש במים בעת ניקוי חלונות ומראות. בנוסף, מוצרים מרוכזים משתמשים ב-40% פחות מים בייצורם, מה שעוזר לכם לחסוך במים עוד לפני שאתם פותחים את הברז.

 9. שימוש חוזר במי גשמים.

  שקול להשקיע בבורות לאיסוף ואגירת מי גשמים. רעיון טוב נוסף של מה שאנחנו יכולים לעשות כדי לשמר מים הוא התקנת משאבים לשימוש חוזר בתוך הבית, כמו מערכת לשימוש חוזר במי אמבטיה בשטיפה. ישנן דרכים רבות לשימוש חוזר במים בבית שעוזרות לשמור על הסביבה.

 10. העדיפו ציוד ומכשירים עם שימוש מופחת במים.

  בכל פעם שאתם קונים סחורה ומכשירי חשמל חדשים, העדיפו את אלו היעילים יותר מבחינת חיסכון במים, במיוחד מכונות כביסה ומדחי כלים, ברזים ושירותים.

  דרך נוספת להימנע מבזבוז מים היא שסתום ניקוז תקין ומווסת נכון – ניקוז נפוץ משתמש ב-9 עד 12 ליטר לשימוש (אפילו יותר אם הוא ישן מאוד). מסיבה זו, העדיפו שירותים עם קופסאות צמודות ובחרו בשסתומי הפעלה כפולים, המשתמשים ב-3 או 6 ליטר לכל הדחה.

כיצד נוכל לשמר מים: תשובות לשאלות העיקריות שלך

איך לחסוך במים על בסיס יומי?

ישנן גישות רבות לשימור מים בחיי היומיום. בנוסף לעשרת הטיפים לחיסכון במים שכבר רשמנו - ואשר פשוטים מאוד ליישום - מחוות בנות קיימא קטנות אחרות יכולות לשקף על הסביבה ועל התקציב השנתי שלך:

 • צמחי גינה רטובים בלילה או מוקדם בבוקר כאשר אין הרבה שמש, שכן הדבר מונע מהם לאבד מים באמצעות אידוי. כך ניתן להפחית את התדירות שבה יש להשקות אותם.

 • השתמשו שוב במים המשמשים להכנת ארוחות: אם בישלתם ירקות ועדיין נשארו מים, השתמשו בהם להכנת מרקים, למשל. הדבר החשוב ביותר הוא לצרוך נכון ולהימנע מבזבוז. השתמש רק בכמות המים הדרושה לבישול האוכל.

 • לאחר בישול האטריות יש לשמור ולקרר את המים ולהשתמש בהם בגינה ובעציצים. אם אינך מתכוון להשתמש במים מיד, אטום היטב את המיכלים כדי למנוע התפשטות של חרקים.

 • התקן מפחית זרימה על הברז. לפיכך, אתה יכול להפחית את הצריכה בכמעט 50%, וליצור חיסכון ניכר במים. ועם מאוורר בזרימה נמוכה, השסתום מרגיש כמו זרימת מים אינטנסיבית יותר, למרות שהוא מוציא פחות.

 • הימנעו מזריקת שמן משומש לכיור המטבח, הוא מזהם את המים ועלול לסתום את מערכת הביוב ולעכב את הטיפול בו.

 • גלגלו מגבות לייבוש לאחר המקלחת והשתמשו שוב. באופן כללי, ניתן להשתמש במגבת מספר פעמים לפני הכביסה.

איך לחסוך במים ולהפחית את הצריכה בחברה?

קודם כל, חיוני לדעת היכן וכיצד החברה שלך משתמשת במים. זה מקל על אימוץ שיטות פשוטות של צריכה מודעת:

 • הכרת מגזרי החברה המשתמשים ביותר במים, זהה היכן ניתן להשקיע בציוד חסכוני יותר. בחדרי רחצה, למשל, שימוש בברזים עם טיימרים או מופעלים על ידי חיישני תנועה היא אפשרות מצוינת לחסכון במים.

 • שמרו על ציוד עדכני - זה חיוני לדברים כמו הימנעות מבזבוז מים.

 • החל אמצעים פשוטים כך שמשתמשים במים יותר מפעם אחת בתהליכים שונים. דוגמה לכך היא השימוש במים מכיור לשטיפת פטיו ומוסכים או להשקות גינות.

 • השתמש במקורות מים חלופיים, כגון באמצעות איסוף מי גשמים או עם מכון טיהור.

 • להניע עובדים לתרגל רציונליזציה של השימוש במים.

מהן הגישות לשימור מים?

חלופה מצוינת לשימור מים היא שימוש חוזר במים המשמשים לשטיפת בגדים
חלופה מצוינת לשימור מים היא שימוש חוזר במים המשמשים לשטיפת בגדים, שכבר מכילים סבון ויעזרו לכם לנקות.

הפחתת צריכת המים בבית אינה סיוט, אך היא דורשת תשומת לב מתמדת. חשוב:

 • בדוק אם יש נזילות ותקן אותן מיד.

 • אל תשאירו ברזים מטפטפים.

 • השתמש שוב במים במידת האפשר.

 • אין לבזבז מזון, שכן כל תהליך הייצור משתמש במים.

 • מיחזר ועשה שימוש חוזר במוצרים נוספים.

מה אנחנו יכולים לעשות כדי לחסוך במים?

המחסור במים הוא בעיה חמורה מאוד, והקיצוצים באספקה נפוצים ברוב ערי ברזיל. אחד העצות הטובות ביותר לשימור מים הוא צריכה מצפונית. חשוב לחשוב על דרכים אפשריות לחסוך במים, להימנע מבזבוז ולא להפוך אותם למשאב דל יותר ויותר.

אתה יכול וצריך ליישם את הטיפים שלנו לחיסכון במים על ידי שילוב שינויים קטנים בחיי היומיום שלך ופעולה בר-קיימא יותר. אם כל אדם יעשה את שלו, כולנו יכולים לשתף פעולה כדי לשמור על הסביבה ועל כדור הארץ.