לשטוף לבן: כך מצליחים כשמקבלים כתמים על בגדים לבנים

חלקית לאחר מספר כביסות אך גם בגלל שבגדים לבנים מושכים ביתר קלות כתמים גלויים ושינויי צבע
חלקית לאחר מספר כביסות אך גם בגלל שבגדים לבנים מושכים ביתר קלות כתמים גלויים ושינויי צבע.

הסרת כתמים על בגדים לבנים לא חייבת להיות קשה! הנה מדריך פשוט שלב אחר שלב להלבנת כביסה והסרת כתמים על בגדים לבנים.

בגדים לבנים מאבדים בקלות את הברק הנפלא והמשובח שיש להם כאשר הם רק נרכשים לאחרונה. חלקית לאחר מספר כביסות אך גם בגלל שבגדים לבנים מושכים ביתר קלות כתמים גלויים ושינויי צבע. דרך טובה לשמור על הלבנה שלך יפה היא להשתמש בסיד טוב, למשל באמצעות קפסולות לבנות. עם זאת, כתמים מסוימים עשויים להיראות בלתי אפשריים להיפטר מהם, למרות שניסית את כל השיטות האפשריות להסרת כתמים. אבל לא לוותר! יתרון גדול הוא שאפשר בקלות להלבין או לצבוע בגדים לבנים שוב.

בגדים שהם לרוב לבנים אבל בעלי פרטים בצבעים אחרים יכולים להיות קצת יותר מסובכים לכביסה. בדוק תמיד את מטלית הכביסה על סוג הבגד הזה כדי לוודא שאתה מכבס אותם בצורה הטובה ביותר.
האם מכונת הכביסה שלך מודדת וממנה אוטומטית את חומר הניקוי בכל כביסה (פונקציית מינון עצמי)?

כך אתה הופך לסנפיר בכביסה לבן

  1. התחילו במיון כביסה בהירה וכהה וגם צבעונית בשתי ערימות שונות. בגדים לבנים לא נשארים לבנים לאורך זמן אם לא מכבסים אותם בנפרד. במיוחד בגדים חדשים ולא מכובסים בבדים כהים וצבעוניים הם הרסניים לסיוד שלך. היזהר במיון, חיפוש אחר בגד בודד כהה או צבעוני בסייד יכול לעשות הבדל גדול. בדקו גם אם בכל בגד לבן יש כתמים מבוץ או בוץ, אז אולי כדאי לכבס אותו בנפרד. כתמי חימר עלולים להיעשות בקלות על בגדים בהירים אחרים.
  1. מיין לפי חומר. לאחר מיינת הכביסה לפי צבע, הגיע הזמן למיין את הבגדים הלבנים לפי סוג החומר. כלל אצבע פשוט הוא לכבס סדינים ומגבות מופרדים מחומרי כותנה ופשתן. האיכויות השונות מצריכות טמפרטורות מים שונות ובמיוחד פשתן אסור לייבש במייבש כביסה כמו סדינים ומגבות. בדוק תמיד את קו הכביסה כדי לראות אילו טמפרטורות מומלצות.

כיצד להסיר כתמים על בגדים לבנים

הסרת כתמים על בגדים לבנים לא חייבת להיות קשה
הסרת כתמים על בגדים לבנים לא חייבת להיות קשה!

יכול להיות קשה להסיר כתמים על בגדים לבנים ואף שיטה לא יכולה להבטיח שהם נעלמים במאה אחוז. עד כמה הסרת הכתמים מצליחה תלויה באיכות הבגד ובסוג הכתם. בנוסף, חשוב מאוד כמה מהר אתה עומד להתחיל טיפול. כתם מיובש דורש יותר עבודה ולכן פעולה מהירה נותנת תוצאה הרבה יותר טובה! תעשה את זה:

  1. אם נשפכת נוזל, השתמש במטלית יבשה כדי לספוג אותו. התחילו מבחוץ ואז טבלו עם הבד בחלק הפנימי של הבגד.
  2. השתמשו בחומר ניקוי טוב ושפכו ישירות על הכתם, במקרה זה מומלצות קפסולות לבנות של Via. לאחר מכן קח מטלית קלה וטפח בעדינות כדי להכניס את חומר הניקוי לכתם.
  3. לאחר מכן משרים את הבגד במים קרים למשך כ-15 דקות.
  4. לאחר מכן שטפו את המכונה בקפסולת Via White. הקפידו לעקוב אחר הוראות הכביסה של הבגד והוראות חומר הניקוי.

איך עושים את זה עם כתמים קשים במיוחד

אם השרייה במים קרים לא עובדת, אפשר לנסות במקום מים חמימים ואז להפעיל את הבגד במכונת הכביסה. אתה יכול גם לנסות אחת מהשיטות האלה, תמיד לסיים בכביסת הבגד במכונה:

  • יוצקים סודה לשתייה על הכתם. עבדו באבקה עם מטלית קלה לחה. פרטים נוספים על הסרת כתמים באמצעות סודה לשתייה ניתן למצוא כאן.
  • משרים את הכתם בחומץ ומניחים לכמה דקות לפני הכביסה במכונה.
  • השתמש באקונומיקה כדי להלבין כתמים שהוכתמו. קח צמר גפן וטפח את האקונומיקה על הכתם. הלבנה לא בהכרח מסירה את הכתם לחלוטין, אבל היא פחות גלויה. קרא בעיון את הוראות האריזה לפני השימוש באקונומיקה.