כיצד להשתמש במשטף הפה?

כמה להשתמש במשקה כשאין מערכות בחלל הפה
כמה להשתמש במשקה כשאין מערכות בחלל הפה?

מברשת שיניים ומשחה, חוט דנטלי מיוחד, שטיפה - כל אלו הם העוזרים העיקריים שלנו בשמירה על יופי ובריאות השיניים. אבל יש עוד פריט שימושי לא פחות שמומלץ על ידי רופאי שיניים להיגיינה, והוא נקרא השקיה. מומחי גוגל יגידו לך כיצד להשתמש נכון במכשיר הרחצה לפה.

מה זה? זהו מכשיר הכרחי להשקיה של אזורים בפה שקשה להגיע אליהם עם זרם חזק של מזור/תמיסה או מים מיוחדים. הנוזל מסופק בלחץ מסוים, אותו אתה יכול להגדיר לפי העדפותיך ותחושותיך. הודות לפירות ההחלפה הכלולות בערכה, ניתן לשנות את כיוון סילון המים. ישנם שני סוגים של מכשירים:

  1. יציב. הם מופעלים על ידי חשמל. הם כוללים מאגר נוזלים גדול;

  2. נייד. סוללה הופעלה. יש להם קיבולת קטנה למים והם קומפקטיים בגודלם.

בעזרת משקף, אתה יכול להיפטר לא רק חלקיקי מזון, אלא גם חיידקים ורובד. יחד עם זאת, הוא פועל בצורה מאוד רכה, מבלי לפגוע בחניכיים. לכן השימוש במכשיר אפשרי הן לניקוי שיניים והן למבני החדרה. מומלץ גם לעבודה עם חללים בין שיניים של חניכיים רגישות והיגיינה של ילדים.

טיפול שיניים זהיר וקבוע הוא המפתח לבריאותם. מכשיר השקיה יכול לעזור להפוך את תהליך הניקוי ליעיל יותר.

משקה לניקוי שיניים: כיצד להשתמש בו נכון

האלגוריתם לצחצוח השיניים תמיד זהה. אנו מתחילים עם מברשת שיניים, בעזרתה אנו מנקים היטב את הלכלוך העיקרי. רק אז עוברים להשקיה של אזורים בלתי נגישים לזיפים.

כמה זמן לוקח לצחצח שיניים עם מכשיר השקיה
כמה זמן לוקח לצחצח שיניים עם מכשיר השקיה?

כיצד להשתמש נכון במשטף לניקוי השיניים? אנו מקפידים על ההוראות הבאות, אנו מבצעים את כל הפעולות צעד אחר צעד:

  • שלב 1: מלא את המיכל עם מזור לניקוי או מים רגילים. שימו לב לטמפרטורה של הנוזל למילוי. זה צריך להיות נוח (טמפרטורת החדר או מעט חם יותר), כך שגם שיניים וחניכיים רגישות יוכלו לסבול את ההליך היטב.

לעולם אל תכניס מי פה וחליטות צמחים לתוך המיכל.

  • שלב 2: בחר והתקן את הזרבובית. ככלל, הסט כולל יותר מ-5 קבצים מצורפים. למשל, לניקוי הלשון, כיסי החניכיים או הסרת רובד.

  • שלב 3: הנח את המכשיר בצורה נכונה בפה. יש לכוון את הסילון בזוית ישרה לחניכיים או לשיניים.

  • שלב 4: אנו בוחרים את הכוח ומפעילים את המכשיר. עדיף להגדיר את מצב הספק המינימלי, ובמהלך הניקוי, להגדיל בהדרגה את הלחץ לערכים נוחים.

אתה צריך להתחיל לעבוד מהשיניים האחוריות, לעבור לשיניים הקדמיות. התנועה צריכה להיות לאורך קו החניכיים. יש לכוון את הסילון לתוך הרווח שבין השיניים. כאשר עושים זאת, אל תיגע בפה עם הזרבובית. מנקים רק מעל כיורים. בהתחלה הנוזל יתזה בכבדות, אבל עם הזמן תתרגלו. מדריך ההשקיה מאפשר לבצע את ההליך בפה סגור.

  • שלב 4: כבה את המכשיר, הסר את הזרבובית ושפוך מזור/מים מהמיכל. שימו לב ששימוש תכוף במכשיר מוביל לזיהום שלו, להתפתחות מיקרופלורה פתוגנית ולהיווצרות אבנית על אלמנטים מתכתיים, אבנית על המארז עקב מים קשים.

לרסס cif בכוח הטבע כדי לדאוג לניקיון מיכל המים של המשקה. חומץ טבעי ובסיס ניקוי יסיר לכלוך בשניות. רססו את המוצר על הלכלוך, השאירו לכמה שניות, ולאחר מכן שטפו היטב במים כדי להסיר את יתרת התרסיס ממשטח המיכל. לבסוף, ספג את כל החלקים במגבת נייר יבשה.

זכור כי מכשיר השקיה אינו יכול להחליף מברשת שיניים מסורתית. הוא משמש רק כתוספת. המשימה העיקרית שלו היא לנקות את חלל הפה לאחר מברשת שיניים, כמו גם לספק אפקט טיפולי לחניכיים על ידי עיסוים. זה לא ייפטר מלכלוך על האמייל.

באיזו תדירות אוכל להשתמש במכשיר לניקוי הפה?

יש לבצע היגיינת פה מלאה פעמיים ביום. זה כולל צחצוח עם מברשת שיניים, חוט דנטלי, במידת הצורך, ומשקה.

אם אתם בשורות ה"צמידים", אז יש צורך בניקוי יסודי לאחר כל ארוחה. הסיבה לכך היא שחלקיקי מזון נתקעים מאחורי פלטה וגשרים.

יחד עם זאת, ככזה, אין כללים לגבי מספר הניקיונות עם השקיה ליום. לכן, אם אין לך הזדמנות להשתמש בו, הקפדה על המלצות התדירות המתוארות - אל תתייאש. אפילו השקיה בודדת במהלך היום עדיפה בהרבה על אי שימוש כלל במכשיר. על ידי ביצוע ההליך באופן קבוע, תתרום תרומה טובה לבריאות הפה שלך.

מומחי גוגל יגידו לך כיצד להשתמש נכון במכשיר הרחצה לפה
מומחי גוגל יגידו לך כיצד להשתמש נכון במכשיר הרחצה לפה.

האזהרה היחידה היא שהשימוש במשטף פעם ביום כרוך בעיבוד שיניים לאחר צחצוח ערב. זה מקטין את הסבירות לצמיחת חיידקים בלילה.

כמה זמן לוקח לצחצח שיניים עם מכשיר השקיה?

משך הניקוי הוא תמיד אינדיבידואלי. זה תלוי במבנים המותקנים בפה (שתלים, כתרים, פלטה, גשרים). אם יש כאלה, משך ההליך גדל. אם יש לך פלטה, אז מספר האזורים שקשה להגיע אליהם גדול יותר, מה שאומר שייקח קצת יותר זמן להשקיה. שתלים או כתרים דורשים טיפול זהיר, ולכן יש להפחית את עוצמת הסילון, ולהגדיל את משך השפעתו, להיפך.

כמה להשתמש במשקה כשאין מערכות בחלל הפה? המשנן ייקח רק דקה. בממוצע לוקח 2-3 שניות לעיבוד איכותי של שן אחת.

אם יש לך מכשיר נייד, אז מאגר המים יחזיק מעמד כ-60 שניות, ולאחר מכן אתה צריך לכבות את המכשיר ופשוט להוסיף נוזל.

ההשקיה היא עוזר נהדר שהופך את טיפול הפה שלך ליעיל יותר, ומפחית את הסיכון לעששת או למחלות שיניים אחרות. יחד עם זאת, הוא פועל בעדינות ובזהירות, מבלי לפגוע בחניכיים. הודות לעצת מומחים תלמדו במהירות כיצד להשתמש נכון במכשיר, ויהיה קל עוד יותר לטפל ביופי החיוך שלכם.