כללי היגיינה אישית לתלמידי בית ספר

כל כך חשוב להסביר לילד בבית מהם כללי ההיגיינה האישית
לכן, כל כך חשוב להסביר לילד בבית מהם כללי ההיגיינה האישית.

גלה את העצות המועילות שלנו כיצד ללמד את ילדך כיצד לתרגל היגיינה אישית בבית הספר.

היגיינה אישית ממלאת תפקיד מפתח בעיצוב הרגלים בריאים אצל ילדים והיא המפתח לחברתיות מוצלחת בבית הספר. לכן, כל כך חשוב להסביר לילד בבית מהם כללי ההיגיינה האישית. מורים יכולים גם לדבר עם ילדכם על תברואה בבית הספר, אך חשוב גם לדבר עם ילדכם על כך באופן אישי. במאמר שלנו, נספר לכם על כללי ההיגיינה הבסיסיים לתלמידי בית הספר, כך שהם תמיד בהישג ידכם, ויהיה לכם קל יותר להסביר לילדכם את חשיבות ההקפדה עליהם.

כללי ההיגיינה האישית של תלמידי בית הספר: מה שאתה צריך לזכור

רבים מאיתנו לוקחים כמובן מאליו שאנחנו צריכים לשטוף ידיים בבית אחרי שהולכים לשירותים, בחוץ ואוכלים. אבל ילדים הופכים לעתים קרובות לקטנטנים מרדניים ורוצים לקבוע חוקים משלהם בבית, שלא לדבר על בית הספר. עם זאת, עליך להקפיד על כללי ההיגיינה האישית, לא רק כאשר אמא ואבא נמצאים בקרבת מקום, אלא גם במקומות ציבוריים, כגון בית הספר.

שטיפת ידיים

כללי ההיגיינה האישית של תלמידי בית הספר
כללי ההיגיינה האישית של תלמידי בית הספר: מה שאתה צריך לזכור.

ראשית, יש להבהיר לתלמיד כי ידיים לא רחוצות ואי שמירה על כללי ההיגיינה האישית הם הגורמים השכיחים ביותר למחלה. אם לא שוטפים את עור הידיים והפנים, מצטברים עליהם חיידקים, ואם מישהו חולה בקרבת מקום, חיידקים אלו יכולים לעבור בקלות לאדם אחר דרך כלי בית או מזון שהוכן בידיים מלוכלכות.

חשוב להיגיינת בית הספר לשמור על ציפורניים וציפורניים נקיות. הרי ציפורניים ארוכות ומלוכלכות עלולות לשרוט ילד נוסף במהלך המשחק, וחוץ מזה, לכלוך מתחת לציפורניים זה סימן לאדם מרושל שלא דואג לעצמו. ההיגיינה האישית של תלמיד חשובה לא רק עבור עצמו, אלא גם עבור הילדים והמבוגרים הסובבים אותו.

ניקוי שיניים

חיוך לבן וריח נעים מהפה הם תוצאה שניתן להשיג רק על ידי הקפדה על כללי ההיגיינה האישית. בדיוק כמו שטיפת ידיים, טיפול בשיניים חשוב לא רק לבריאות הפה, אלא גם כלל נימוסים שמפגין כבוד לזולת. חיוך יפה ושיניים בריאות מעניקים לכל אדם יותר ביטחון עצמי, דבר שאי אפשר להשיג ללא צחצוח יומיומי.

טיפוח לבוש ומראה חיצוני

הרבה פעמים תלוי במראה החיצוני - הרושם הראשוני, איך אנשים תופסים אותך ומתקשרים איתך. ואם ידיים מלוכלכות יכולות לקרות לכל אחד מאיתנו, אז ההופעה השיטתית בבית הספר בבגדים מלוכלכים יוצרת תמונה מסוימת של התלמיד בקרב בני גילו ומוריו. חשוב מאוד לכל ילד בגיל בית ספר ללמוד איך להיות מסודר ולדאוג לנעליים ולבגדים, איך להשתמש במברשת נעליים, להוריד בגדים מלוכלכים ולשים אותם בכל יום אחרי הלימודים בסלסלה מיוחדת לבגדים מלוכלכים.

האם הופיעו סוגים חדשים של לכלוך/כתמים על הבגדים שלך במהלך משטר הבידוד העצמי?

תקנים סניטריים לבתי ספר

לבתי ספר יש דרישות משלהם להיגיינה האישית של התלמיד. עמידה בתקנים סניטריים לבתי ספר היא גרף מיוחד בפעילות היומיומית שלהם. בנוסף לטיפוח הרגלי ההיגיינה האישית הנכונים של התלמיד, מורים ועובדי בית הספר מחויבים לדאוג לאוורור סדיר של שטחי בית הספר, שכן קיים סיכון רב יותר להדבקת וירוסים לא נעימים בחלל מחניק. בכל כיתה, המורים בודקים באופן קבוע את ניקיון השולחנות, הכיסאות ואת המצב הכללי של החדר בו נמצאים הילדים.

אם לילדכם קשה להסביר את התועלת של כללי ההיגיינה בבית הספר
אם לילדכם קשה להסביר את התועלת של כללי ההיגיינה בבית הספר, הפכו את זה למשחק!

לכן, חובה להסביר לילדכם שהוא מתחשב בסביבתו, אינו מלכלך ומעודד ילדים אחרים לשמור על כללי ההיגיינה האישית ובית הספר. יוזמה מוצלחת לשיפור היגיינת בית הספר וחינוך תלמידים להיגיינה אישית היא הפרויקט הגלובלי המשותף בין unisef ו-domestos לשיפור השירותים בבתי הספר ברחבי העולם. פרויקט זה מבקש להעביר לילדים ולהוריהם את חשיבות הקפדה על כללי ההיגיינה האישית, כך שההיגיינה בבתי הספר תהפוך לנורמה בכל המדינות.

התנהגות שירותים בבית הספר

אסלת בית הספר היא החלק בבית הספר המשמש את כולם לחלוטין, ומצב הניקיון וההיגיינה בו תלוי ישירות במאמצים של המורים ותלמידי בית הספר כאחד. ילדים בבית הספר היסודי לרוב אינם מסוגלים לשטוף את עצמם בשירותים או לשטוף ידיים לאחר השימוש בו. זה לא רק מפיץ חיידקים, אלא שלמבקרים הבאים בשירותים לא נעים להיות בו.

לכן, זה כל כך חשוב ברמה האישית לעשות הכל כדי שכולם יהיו מרוצים ללכת לשירותים ולא לפחד לחטוף זיהומים לא נעימים. כדי לשטוף אחרי עצמכם השתדלו לא להתיז מים בכיור, לא לזרוק נייר טואלט על הרצפה והקפידו לשטוף ידיים היטב – חשוב ללמד את ילדכם את כללי ההיגיינה האישית הללו בבית.

אם לילדכם קשה להסביר את התועלת של כללי ההיגיינה בבית הספר, הפכו את זה למשחק! למשל, ארגנו תחרות בין אחים, או חברים של הילד, שיוכלו לזכור יותר את כללי ההיגיינה האישית של התלמיד, והזוכה יקבל צעצוע חמוד בפרס. ואכן, דרך משחק הרבה יותר קל להסביר לילד את החשיבות של כמה דברים בסיסיים בחיים מאשר פשוט באמצעות שיחה על נושא זה.

שלבים חשובים:

  • הסבירו לילדכם את החשיבות של היגיינה אישית טובה, אולי באמצעות משחק.
  • ספר לתלמיד שלך כי ידיים לא רחוצות הן הגורם השכיח ביותר למחלה.
  • הראה לילדך כמה חשוב צחצוח וכיצד שיניים בריאות וחיוך לבן יכולים להשפיע על ההערכה העצמית.
  • ספר לילדך כיצד בגדים נקיים ומסודרים עושים רושם טוב על אחרים.