באיזו תדירות יש להחליף מצעים וכיצד לעשות זאת נכון

באיזו תדירות להחליף מצעים
באיזו תדירות להחליף מצעים, ובאיזה מצב לכבס מצעים - התשובות לכל השאלות נמצאות כאן.

באיזו תדירות להחליף מצעים, ובאיזה מצב לכבס מצעים - התשובות לכל השאלות נמצאות כאן.

שלבים חשובים:

  • לפני שטיפת ערכות מצעים חדשות, הפוך את ציפיות הכרית והשמיכות מבפנים החוצה כדי לשמור על הצבע.
  • בדוק את תוויות הכביסה והגיהוץ לפני שטיפת מצעים במכונה.
  • הפרידו צבעוניים מבגדים פשוטים, ושטפו ערכות תינוק בנפרד עם חומר ניקוי מיוחד לתינוק.

יש הרבה מידע סותר על כביסה והחלפת מצעים. באיזו תדירות כדאי להחליף מצעים? באיזו טמפרטורה יש לכבס את המצעים כדי להרוג חיידקים, והאם יש צורך לכבס מצעים חדשים? ננסה לענות על כל השאלות הללו במאמר שלנו.

כאשר אתם מעמיסים מצעים למכונת הכביסה, השתדלו לא להעמיס עליהם יתר על המידה, שכן הדבר יקל עליכם לשטוף את כל שאריות חומר הניקוי ויהפוך את הסחיטה לעדינה ופשוטה יותר.
האם הופיעו סוגים חדשים של לכלוך/כתמים על הבגדים שלך במהלך משטר הבידוד העצמי?

כל כמה זמן צריך להחליף מצעים?

התשובה לשאלה זו די ברורה - לפחות פעם ב-10 ימים. מכיוון שאדם מזיע וחלקיקי עור ושיער נשארים על המצעים, כאשר מחליפים פחות מפעם בשבועיים, אורחים לא קרואים, כמו פשפשים או קרדית אבק, עלולים להיכנס למצעים, מה שעלול להוביל לבעיות בריאותיות.

כל כמה זמן צריך להחליף מצעים
כל כמה זמן צריך להחליף מצעים?

גם את הכריות והשמיכות עצמן יש לשטוף לפחות 2-3 פעמים בשנה, מאותן סיבות היגיינה כמו המצעים.

איך לשטוף מצעים

שטיפת מצעים היא תהליך לא כל כך קל כפי שהוא עשוי להיראות מיד. מכיוון שלרבים מאיתנו יש יותר מסט אחד של מצעים במלאי, וסטים כאלה יכולים להתבצע מחומרים שונים לחלוטין, ההמלצות כיצד לכבס מצעים ובאיזה מצב לכבס מצעים יהיו שונות. עם זאת, ישנם כללים כלליים כיצד לכבס מצעים במכונה עבור כל סוג של בד:

  1. לפני שטיפת מצעים במכונת כתיבה, הפרידו את הסטים לפי צבע (הפרדו בין אור לחושך). אנו ממליצים גם להפריד בין בדים טבעיים וסינטטיים.
  2. כאשר מכבסים מצעים צבעוניים, עדיף לא להשתמש באקונומיקה המכילה כלור, מכיוון שהדבר עלול להשפיע לרעה על הצבע.
  3. אין לכבס מצעים לתינוק עם מבוגר באותה אבקה. עור הילדים רגיש ועלולים להופיע אלרגיות או גירוי בעת שימוש באבקות קונבנציונליות.
  4. כשאתה מחליט באיזו טמפרטורה לכבס את המצעים שלך, עיין בתוויות הרכב הבד על סט המצעים. בדרך כלל הם מציינים את כל תנאי הטמפרטורה לכביסה וגיהוץ, שיש להקפיד עליהם.

האם אני צריך לשטוף מצעים חדשים?

בעת רכישת מצעים חדשים, זכור כי יש צורך לכבס אותם גם לפני השימוש בהם בפעם הראשונה. העובדה היא שאינך יודע באילו תנאים יוצרו מצעים אלה ובאילו כימיקלים הם טופלו לפני שהוא יצא למכירה בחנויות. לכן מומלץ לכבס מצעים חדשים ליתר בטיחות. הפוך אותו מבפנים לפני הכביסה עם הציפית וכיסוי השמיכה שלך כדי לשמור על הצבע, ושטוף אותו בנפרד כדי לראות איך הצבע מגיב לכביסה.

אם אתה יודע שרכשת מצעים באיכות טובה מאוד, אז עם כביסה וטיפול נכון, המצעים שלך ישמחו אותך עם המראה היפה שלו במשך יותר משנה. גלה כיצד לקפל ולאחסן מצעים נכון במאמר הנפרד שלנו.