איך לכבס מצעים ובגדים כדי להיפטר מוירוסים?

מצעים ומגבות כדי להרחיק את הנגיף
בעוד מומחים אינם בטוחים ב-100% לגבי זה, זה מועיל לדעת איך לכבס בגדים, מצעים ומגבות כדי להרחיק את הנגיף.

שיטות מוכחות של כביסה וחיטוי.

אנו יודעים ששטיפת ידיים היא אחת הדרכים הבסיסיות שבהן אנו יכולים להגן על עצמנו מפני הידבקות בקורונה. אבל האם הנגיף יכול להתפשט גם דרך בד? אמנם מומחים אינם בטוחים ב-100% לגבי זה, אבל זה מועיל לדעת איך לכבס בגדים, מצעים ומגבות כדי להרחיק את הנגיף.

האם נגיף הקורונה יכול לעבור דרך החומר?

בקיצור, כן. בגדים שלובשים אדם נגוע או על ידי המטפל שלו יכולים להעביר חיידקים. בעוד אנו ממשיכים ללמוד דברים חדשים על נגיף הקורונה וכיצד הוא מועבר, זה הגיוני להיזהר - לשמור פריטים בסיכון גבוה נפרדים ונפרדים.

באילו חומרי ניקוי אתה משתמש לכביסה?

איך לכבס בגדים בסיכון גבוה?

בגדים ובדים בסיכון גבוה הם כאלה שהאדם החולה נגע בהם (במיוחד אם אתה גר איתם) או היה במגע עם כל דבר מזוהם. טפלו בדברים כאלה במיוחד - שטפו אותם בנפרד ובטמפרטורה הרבה יותר גבוהה. כמו כן, השתמש בכפפות לטקס חד פעמיות כדי להגביל מגע עם העור עם סכנה אפשרית.

פריטים בסיכון גבוה כוללים:

 • מגבות ומצעים,
 • שמלות רפואיות,
 • בגדי ספורט,
 • כל הבגדים של האדם הנגוע.

וירוס קורונה - איזו טמפרטורה הורסת אותו על הבד?

איך לכבס בגדים בסיכון גבוה
איך לכבס בגדים בסיכון גבוה?

יש לכבס רק בגדים בסיכון גבוה, כלומר בגדים שאדם חולה היה איתם במגע, בטמפרטורות גבוהות. הודות לכך, אתה יכול לנקות אותם ביעילות ולחסל את רוב הווירוסים. פריטים "בטוחים" שלא היו במגע עם אדם נגוע ניתן לכבס כרגיל. אבקת כביסה רגילה וטמפרטורה רגילה יכולות להתמודד היטב עם חיידקים. ניתן לחטא בגדים ובדים אחרים בסיכון גבוה על ידי כביסתם בטמפרטורה של לפחות 60 מעלות צלזיוס. בנוסף, אנו ממליצים לך להוסיף חומר המכיל אקונומיקה לכביסה שלך מכיוון שיש לו אפקט חיטוי. עם זאת, כדאי לזכור שבמקרה של בדים צבעוניים או כהים, הסוכן עלול לשנות את צבעו ולדהות את הצבע.

שטיפת מצעים - איך עושים את זה?

מצעים ומגבות הם לרוב חממה של חיידקים ווירוסים, אז בחרו בתוכנית כביסה ארוכה עם שטיפה נוספת. לניקוי יעיל ויסודי יש לוודא שמכונת הכביסה אינה עמוסה יתר על המידה.

מה לגבי ייבוש, שמחטא בגדים ומצעים?

בדים לחים - במיוחד מגבות ומצעים - יכולים להכיל חיידקים. האפשרות הטובה ביותר לייבוש אותם היא להשתמש במכונת כביסה-מייבש. מכשירים כאלה פועלים אפילו בטמפרטורות סביב 65 מעלות צלזיוס, מה שהורג את רוב החיידקים. לכן, אנו ממליצים לכם להגדיר את מייבש הכביסה למחזור הייבוש הארוך ביותר - הודות לכך תהיו בטוחים שכל הכביסה יבשה. אם יש לכם מכונת כביסה רגילה, כדאי מאוד לתלות את הכביסה בחוץ. עם זאת, כאשר אין לכם גינה או מרפסת ונשארתם עם ייבוש הכביסה שלכם בדירה, פעלו לפי הטיפים הבאים:

 • תלו בגדים ליד הרדיאטורים.
 • הפעל את המאוורר, פתח את חלון האמבטיה והדלת כדי לשפר את האוורור.
 • תלו בגדים על קולבים - זה יתייבש מהר יותר.
 • כדי למנוע מגע אפשרי עם נבגי עובש, יבשו את הבגדים והמצעים שלכם בחדרים שבהם אתם מבלים פחות זמן – אם אפשר, אל תעשו זאת בחדר השינה או בסלון.

ניקוי בד יסודי - במבט חטוף

 • הפרד בגדים וסדינים בסיכון גבוה וכבס אותם בנפרד.
 • שטפו בגדים שעלולים להיות מזוהמים בטמפרטורה מינימלית של 60 מעלות צלזיוס.
 • לשטוף מגבות ומצעים בטמפרטורה הגבוהה ביותר האפשרית.
 • כדי לחטא את הכביסה, הוסף לה אקונומיקה.
 • השתמשו במייבש כביסה, ואם אין לכם, ייבשו את הכביסה באוויר הצח.

על ידי ביצוע העצות הפשוטות הללו, תוכל לשמור על הכביסה שלך נקייה וכן נקייה מחיידקים ווירוסים. אם אתה רוצה מידע נוסף על איך להגן על הבית שלך במהלך התפרצות נגיף הקורונה, עיין כאן בכמה עצות פשוטות להיגיינה בבית.