איך להלבין בגדים לבנים

הנה איך להלבין בגדים לבנים בעזרתם
הנה איך להלבין בגדים לבנים בעזרתם.

איך להלבין בגדים אפורים? איך לטפל בהם? שיטות הלבנה ביתיות פשוטות, זולות ויעילות.

איך להלבין חולצה לבנה בבית? איך להחזיר לובן לחולצת הטריקו האהובה עליך? איך אני יכול למנוע מהבגדים שלי להאפיר? למרות שהעולם מתקדם כל הזמן, כמה דילמות נשארות אותו הדבר. עם זאת, יש לזה את הצד הטוב שלו, שכן בכל הנוגע להלבנה וכביסת בגדים לבנים, הדורות הקודמים פיתחו מספר שיטות מוכחות וזולות. אספנו אותם עבורכם במאמר זה.

מים קשים או שאריות של חומרי ניקוי עלולים לגרום לבדים לבנים להאפיר. אתה יכול בקלות לרכך את המים על ידי הוספת כוס חומץ לבן לכביסה שלך. כדי למנוע הצטברות של חלקיקי אבקה, כדאי להחליף אותה בג'ל כביסה, למשל סחלב לבן סרף ויסמין.
באילו חומרי ניקוי אתה משתמש לכביסה?

דרכים ביתיות להלבנת בגדים

סודה לשתייה, אבקת אפייה, לימון, מי חמצן וחומץ אלכוהול - אלו המוצרים הבסיסיים שכדאי להגיע אליהם כשרוצים להתמודד עם בדים מאפירים. הם לא רק יעילים וזולים, אלא גם נגישים בקלות. הנה איך להלבין בגדים לבנים בעזרתם:

 • ככל שהמים רכים יותר, הבגדים יהיו לבנים יותר - אז שפכו כוס חומץ לתא המרכך במקום הנוזל. אתה תמיד צריך לזכור לא לערבב מוצרים טבעיים עם כימיקלים, או חומצות (חומץ) עם בסיסים (סודה לשתייה).
 • שתיים או שלוש כפות סודה לשתייה יחזירו למעשה את הלובן לבגדים מאפירים. אתה יכול להוסיף סודה לשתייה לאבקת הכביסה או להכניס אותה ישירות לתוף מכונת הכביסה. במקרה האחרון, לעומת זאת, אל תשכח להמיס אותו קודם במים.
 • במקרה של בדים עדינים מאוד, כביסה ידנית במים פושרים בתוספת סבון אפור ואבקת אפייה תהיה מושלמת.
 • אפשר גם למזוג כוס מיץ לימון לתוף מכונת הכביסה או לצקת חצי חבילה של אבקת אפייה.
 • לקבלת אפקט הלבנה טוב יותר, השרו את הבגדים במים פושרים עם מעט אבקת אפייה או סודה לשתייה לפני הכביסה הרגילה.
 • כפית מי חמצן ל-3 ליטר מים לא רק תלבין בדים ביעילות, אלא גם תתמודד עם רוב הכתמים הטריים, למשל דשא או דם.
 • בגדים עמידים לטמפרטורות גבוהות יש להרתיח במים עם אבקת אפייה לפני הכביסה. כדי לא לפגוע בבגדים האהובים עליך, קרא בעיון את ההוראות על טמפרטורת הכביסה המותרת על התווית.

למרות ששיטות ההלבנה הביתיות יעילות מאוד, כדאי תמיד לזכור כמה אמצעי בטיחות בסיסיים, כמו קריאת המידע על התוויות והאריזה של מוצרי הניקוי ובדיקת מוצרים חדשים על משטח קטן ולא בולט.

שטיפת פריטים לבנים - עצות מעשיות

איך להלבין בגדים אפורים
איך להלבין בגדים אפורים?

אמנם יש הרבה דרכים להלבין בגדים אפורים, אבל אמצעי מניעה חשובים לא פחות. כמה הרגלים שימושיים יהפכו את שטיפת הבגדים הלבנים לקלה ומהנה עוד יותר:

 1. אין לערבב בגדים לבנים וצבעוניים. כלל זה חל גם על פריטים לבנים עם אלמנטים צבעוניים.
 2. כמה שעות עד מספר שעות לפני הכביסה, השרו בגדים מלוכלכים מאוד, למשל בתמיסת מים עם סודה לשתייה.
 3. נסה לשטוף גרביים לבנים בנפרד. לכלוך שהצטבר עליהם יכול בקלות לתרום להאפרת בדים לבנים פחות עמידים.
 4. זכרו לא לשלב בדים הדורשים כביסה בטמפרטורות נמוכות עם אלו שניתן לכבס בטמפרטורות גבוהות. קרא תמיד את המידע על התג בעיון.
 5. כדי למנוע הצטברות של שאריות חומרי ניקוי שיכולות להזיק לבגדים הלבנים שלך, החלף את חומר הניקוי המסורתי בג'ל כביסה, כגון Surf.
 6. אם אפשר, יבש את הבגדים הלבנים שלך בשמש ובאוויר צח במזג אוויר נאה.

אמנם שטיפת פריטים לבנים היא לא פעילות מסובכת, אבל כדאי לזכור שבגדים בצבע זה לרוב עדינים יותר ונוטים לשינוי צבע. לכן חשוב כל כך לקרוא בעיון את הוראות הניקוי על תווית הטיפול לפני השלכתן למכונת הכביסה, ולבדוק שמוצר הכביסה בו אתם הולכים להשתמש מתאים לכביסת בגדים לבנים.

הלבן הוא צבע מחמיא במיוחד שבמקביל מצעיר ומוסיף סטייל. בסט עם האביזרים הנכונים הוא יבליט אותך מהקהל. ולמרות שזה דורש טיפול קצת יותר זהיר מאשר צבעים אחרים, זה לא אומר ששמירה על לבן ללא רבב היא משימה בלתי ניתנת להשגה. עכשיו כשאתה יודע איך למנוע ביעילות האפירה, מה עוד מונע ממך ללבוש חולצה או חולצה לבנה?

 • יש לכבס תמיד בגדים לבנים בנפרד.