איך מנקים אמבטיה מברזל יצוק?

על מנת לקבוע באילו אמצעים לנקות אמבטיה מברזל יצוק
על מנת לקבוע באילו אמצעים לנקות אמבטיה מברזל יצוק, כדאי להבין את הסיבות להופעת כתמים מסוימים.

בימי ברית המועצות, אמבטיות ברזל יצוק היו פופולריות מאוד בגלל המבחר הקטן בשוק, אבל אפילו עכשיו יש אוהדים רבים בקרב מוצרי ברזל יצוק שהעריכו את היתרונות של מוצרים סניטריים אלה. ברזל יצוק הוא חומר חזק ועמיד המתנגד בצורה מושלמת לעיוותים, שומר על חום לאורך זמן ופולט רמת רעש נמוכה כאשר הוא מלא במים. יחד עם זאת, די קל לטפל באמבטיה מברזל יצוק, ומומחי CIF יגידו לך איך ואיך לנקות אמבטיה מברזל יצוק.

איך מתמודדים עם סוגים שונים של זיהום?

בייצור אמבטיות מודרניות מברזל יצוק, מוסיפים לאמייל מלחי טיטניום, מה שיוצר משטח חלק יותר ועמיד בפני לכלוך, אך גם אז הסיכון להיווצרות לכלוך מורכב גבוה. על מנת לקבוע באילו אמצעים לנקות אמבטיה מברזל יצוק, כדאי להבין את הסיבות להופעת כתמים מסוימים. ישנם מספר סוגים עיקריים של זיהום, שכל אחד מהם זקוק לגישה משלו:

 • משקעי סיד. נוצר כאשר יש כמות גדולה של מלחי סידן ומגנזיום במי ברז. כדי להסיר כתמים ופסים אפורים, אתה צריך מוצר מיוחד שיכול להרוס את מבנה הפלאק. אפקט מבריק אנטי פלאק Cif מכיל רכיבים המסירים בקלות עקבות של לכלוך.
 • חלודה. הגורם העיקרי לחלודה הוא תכולת מלחי ברזל במים, הנכנסים למים מצינורות מים ישנים. במבט ראשון, טפטופים לא מזיקים טומנים בחובם חדירה עמוקה לאמייל והרס המתכת שמתחתיו. קרם ניקוי Cif אולטרה לבן עם אפקט הלבנה יעזור להסיר את הסיבה להצהבה ולהחזיר את הלובן המקורי של האמבטיה.
 • פריחה צהובה. זה מתרחש במהלך פעולה ארוכת טווח של אמבטיה עם מים קשים המכילים מלחי מתכת. לניקוי עדין של המשטח, ניתן להשתמש בקרם הניקוי cif max אפקט, שיכול להתמודד במהירות עם רובד קשה.

רובד וחלודה לא רק מקלקלים את המראה, אלא גם משפיעים על מצב האמייל - משקעי מינרלים חודרים לנקבוביות ובסופו של דבר הורסים אותו. פני השטח נהיים מחוספסים ומשמשים כר גידול לחיידקים. ניקוי בזמן של האמבטיה ימנע הידרדרות במצב האמייל וישמור על המראה המקורי שלה לאורך זמן.

האם תהליך הניקיון הביתי השתנה במהלך משטר הבידוד העצמי?

איך לנקות את האמבטיה כמו שצריך?

השאלה כיצד לנקות אמבטיה מברזל יצוק בבית נפתרת אוטומטית
עם מוצרי Cif, השאלה כיצד לנקות אמבטיה מברזל יצוק בבית נפתרת אוטומטית.

כדי לשמור על לובן וברק מבריק, יש לשטוף את פנים הקערה לאחר כל שימוש. בהיעדר זיהום, מספיק לשטוף את הקערה במקלחת חמה ולייבש אותה, אבל אם נוצר לכלוך על פני השטח, תזדקק לניקוי אמבט מברזל יצוק לכביסה. ניקוי מספיק כדי לבצע 1-2 פעמים בשבוע:

 • למרוח את חומר הניקוי על הספוג ולפזר על פני השטח, החל מלמטה ועד למעלה בקירות,
 • במקרה של לכלוך קשה, יש להשאיר את הסוכן למשך 5-10 דקות לקבלת התוצאות הטובות ביותר,
 • להסיר שאריות של המוצר על ידי שטיפה במים חמימים באמצעות מקלחת,
 • יבש את המשטח עם אמייל עם מטלית רכה.

כללי טיפול באמבטיה מברזל יצוק

לאמבטיות ברזל יצוק, שנעשו בהתאם ל-GOST הסובייטי, ולדגמים מודרניים יש תקופת אחריות של 15 עד 25 שנים, אך עם טיפול נאות, המוצר יכול להימשך זמן רב יותר. כדי להאריך את חיי השירות, זה מספיק כדי לעקוב אחר כמה כללים פשוטים:

 • לא מומלץ להשתמש באבקה שוחקת לניקוי, מכיוון שהם יכולים להשאיר שריטות בולטות מאוד,
 • במהלך הניקוי, השתמש רק בספוגים רכים או במטלית כדי לא לשרוט את משטח האמייל,
 • אם מופיעים שבבים ושריטות עמוקות, עליך לפנות לשיפוצניק לתיקון הנזק באמצעות שרף אפוקסי או תרכובת פילוס מיוחדת,
 • בשימוש ושטיפת האמבטיה אין להשתמש במים שהטמפרטורה שלהם עולה על 60-70 מעלות.
 • כדי למנוע היווצרות של לכלוך ומשקעים, עליך:
 • לפקח על מצב הברזים כדי למנוע דליפות,
 • לנגב את המשטח יבש לאחר ניקוי וכביסה,
 • התקן, במידת האפשר, מסנני מים שיטהר מים ממלחים ומינרלים.

עם מוצרי Cif, השאלה כיצד לנקות אמבטיה מברזל יצוק בבית נפתרת אוטומטית. המרכיבים הפעילים של המוצרים חודרים מיידית לעומק הזיהום והורסים את המבנה שלהם - כל שנותר הוא לשטוף את שאריות המוצר במים חמימים. התכשירים של הקרמים והתרסיסים של Cif נבדקים בשיתוף רופאי עור והם בטוחים לעור, ומבחר גדול של ניחוחות בניחוחות טבעיים יהפכו את הניקוי לא רק לקל, אלא גם נעים.

מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לנקות תא מקלחת
 2. איך מפנים סתימה בשירותים או בכיור?
 3. איך לשחרר סתימה בביוב?
 4. איך לשטוף שטיחים למקלחת?
 5. איך מנקים את תא המקלחת?
 6. איך מנקים אריחים וחיבורי אריחים?