איך להיפטר מריח השתן של החתול?

ניתן להיפטר מריח השתן של החתול בעזרת חומץ
אם הכתם התייבש, ניתן להיפטר מריח השתן של החתול בעזרת חומץ, אשלגן פרמנגנט, מי חמצן או יוד.

האם חיית המחמד שלך השאירה הפתעה לא נעימה על השטיח או הריפוד? למד כיצד להיפטר מכתמים וריחות ולהדוף הרגל רע.

רוב הבעלים של חיות מחמד פרוותיות מתמודדים במוקדם או במאוחר עם הבעיה של הסרת הריח החריף של שתן החתולים והמאבק בכתמים על שטיחים ורהיטים מרופדים. הסיבות שהניעו את החיה "לפשע" יכולות להיות שונות מאוד: גורי חתולים לא מתרגלים מיד להקל על עצמם במקום המיועד, זכרים בוגרים מסמנים את הטריטוריה שלהם ואפילו החיות הממושמעות ביותר עלולות להשאיר הפתעה לא נעימה על השטיח שלך אם הם לגלות כי ארגז החול לא מנוקה.

להיפטר מריח שתן של חתול יכול להיות מסובך, אבל יש הרבה מוצרי ניקוי ומתכונים תוצרת בית שיעזרו לך לבצע את העבודה.

על מנת לבחור את התרופה היעילה ביותר להסרת ריח שתן של חתול, חשוב להכיר את שלושת המרכיבים העיקריים המרכיבים אותה: אוריאה, אורוקרום וחומצת שתן. רוב חומרי הניקוי פועלים על שני האלמנטים הראשונים, מסירים אפקטים גלויים ומסירים אוריאה דביקה ופיגמנטים צבעוניים אורוקרום. עם זאת, גבישי חומצת שתן מסיסים גרועים לעתים קרובות פשוט מתייבשים, ויוצרים אשליה זמנית של ניקיון, אך במגע חוזר עם לחות, הריח חוזר בנקמה.

ה"שלולית" שזוהתה דורשת פעולה מיידית, שכן השתן הנספג ישאיר ריח חריף, שלא קל להיפטר ממנו, וחיית המחמד שלכם עשויה לבחור בפינה "ריחנית" לאסלה קבועה חדשה.

איך לא להתמודד עם ריח שתן של חתול
איך לא להתמודד עם ריח שתן של חתול.

תרסיס אוניברסלי domestos antibacterial יעזור לנקות שתן חתול ממשטחים שונים בבית ובדים לבנים. המוצר מכיל כלור ובעל אפקט חיטוי בולט, מסיר אפילו כתמים עיקשים, מעניק ריח רענן ומבטיח אפקט מהיר. לכתמים עיקשים, השאר את המוצר למשך 2-5 דקות. התרסיס מעולה למגוון משטחים בבית.

אם אתה צריך לשטוף במהירות שתן של חתול מחומר צבעוני, תזדקק לניקוי רצפות של Glorix לפריחת עץ התפוח ושושנת העמקים עם אפקט חיטוי. פורמולת ניקוי יעילה ללא כלור ואלכוהול: גם בשימוש קבוע היא אינה משנה צבע או פוגעת בחומרים צבעוניים. יתרון נוסף הוא ארומה נעימה לאחר הניקוי, שתשחרר אתכם מריח הפרשות החתולים בבית.

במידת האפשר, אל תדחו את הסרת הכתמים למועד מאוחר יותר – אם לשתן החתול יהיה זמן להיספג ולהתייבש, יהיה הרבה יותר קשה להתמודד עם ההשלכות!

ניקוי שטיחים ורהיטים מרופדים:

דבר ראשון, יש לשטוף את פני השטח ביסודיות עם מגבות נייר או ספוג. אם הכתם התייבש, השרו אותו במעט מים: ככל שתנהלו יותר שתן בצורה מכנית, כך יהיה קל יותר להיפטר מהריח.

אם אתה מוצא בעל חיים ב"זירת הפשע", מספיק לשטוף כתם טרי באמצעות כל אמצעי פעולה קוטל חיידקים: אלכוהול (או וודקה), תמיסת סודה מרוכזת או עלי תה. סבון כביסה רגיל יעיל גם נגד כתמי שתן טריים, שכן הגליצרין שהוא מכיל מסייע בפירוק גבישי חומצת שתן. הקפד לבדוק את המוצר שבחרת על אזור קטן ולא פולשני לפני הניקוי.

אם הכתם התייבש, ניתן להיפטר מריח השתן של החתול בעזרת חומץ, אשלגן פרמנגנט, מי חמצן או יוד. ישנם אלפי מתכונים לשימוש במוצרים אלה כדי להילחם בריח שתן של חתול, הפופולרי ביותר הוא שילוב של חומץ, מי חמצן וסודה לשתייה.

מתכון להסרת ריחות שתן של חתולים תוצרת בית:

 • דלל חומץ שולחן במים ביחס של כ-1:3
 • מרחו את התמיסה בעדינות על הכתם, לאחר שבדקו בעבר את השפעתה על שטח קטן ולא בולט של פני השטח.
 • הניחו לנוזל להיספג ולהתייבש, או לספוג את פני השטח במגבת נייר
 • מפזרים כמות נדיבה של סודה לשתייה על הכתם
 • ממיסים כף חומר ניקוי ב-100 מ"ל של תמיסת מי חמצן 3%.
 • משפשפים את התערובת על הסודה לשתייה
 • השאר את הכתם עד לייבוש
 • הסר סודה לשתייה יבשה מהשטיח עם ספוג נקי או שואב אבק

איך לא להתמודד עם ריח שתן של חתול:

הימנעו משימוש באמוניה, שכן היא מכילה אמוניה, הקיימת גם בשתן של חתולים ויכולה רק להחמיר את הבעיה.

 • ספוג כתם טרי עם מגבת נייר או ספוג
 • תמיסת חומץ נהדרת בהסרת כתמים וריחות, אך הקפד לבדוק אותה על אזור קטן ולא פולשני.
 • לעולם אל תשתמש בחומרים עם כלור או מלחים ארומטיים