טיפים מובילים לשיקום רהיטים עתיקים

כאשר משחזרים רהיטים עתיקים
כאשר משחזרים רהיטים עתיקים, אם אתם משחזרים רהיטי עץ, חשוב לקחת בחשבון את האביזרים ולבחון היטב כל חלק ברהיט כדי לוודא שהכל עובד כמו שצריך.

גלה את הטיפים שלנו כיצד למחזר רהיטים ישנים

עתיקות הן רהיטים מאוד יקרים ועדינים, ולכן הם זקוקים לטיפול. עם זאת, עם הזמן רהיט זה עלול להינזק ועלינו לשחזר אותו. אבל אל דאגה: עם הטיפים הנכונים תוכלו להעניק להם מראה חדש ולוודא שהם מחזיקים מעמד לאורך זמן. במאמר זה אנו הולכים להראות לכם כיצד לשחזר רהיט ישן ולחדש את האוויר בבית.

ריהוט עץ הוא אופציה יפה לקישוט, אך כאשר מדובר ברהיט ישן, יש לטפל בו היטב כדי שיחזיק מעמד זמן רב יותר. למד את הטכניקות לשחזר אותו ולהעניק מראה חדש לבית שלך.

איך מכינים רהיטי עץ לשיקום

לפני שמתחילים לשחזר את הרהיט, חשוב להסיר את הגימור מהעץ כדי להחזיר את המראה המקורי שלו. אז הצעד הראשון לפני שחזור רהיטי עץ עתיקים וכפריים הוא לשייף את כל העץ ולוודא שהרהיטים נקיים.

אם יש לך ריהוט עץ לכה או צבוע, אתה יכול לעקוב אחר ההמלצות הבאות:

 • שיוף היא שיטה מצוינת להסרת צבע ולכה ישנים שנמצאים על פני השטח. אתה יכול לשייף ידנית או להשתמש במלטשת מסלולית כדי להסיר גימורים. לאחר מכן השתמש בסמרטוט ממס כדי לנקות אותו.
 • מחסני צבע הם גם אמצעי יעיל להסרת לכה וצבע. אז יש למרוח את הממס או החשפן עם מברשת ולהסיר את המוצר עם מרית. לאחר מכן יש לנקות את המשטח ולשייף אותו קלות עם נייר זכוכית עדין. חשוב שתשייף באותו כיוון של הגרגר כדי למנוע שריטות על פני השטח. לניצול מיטבי של המסיר, פעל תמיד לפי ההוראות המופיעות על המוצר.
עם העצות האלה לשיקום רהיטים עתיקים
עם העצות האלה לשיקום רהיטים עתיקים, אתה לא צריך לדאוג יותר.

במקרה של רהיטי עץ שאין בהם צבע או לכה, רק צריך לנקות אותם עם מטלית מיקרופייבר לחה עם סבון ניטרלי ולתת לו להתייבש לפני המשך שלבי השיקום האחרים. בנוסף, אתה יכול להשתמש במברשת כדי לנקות את המשטח ולהשתמש בתנועות עדינות על העץ כדי להכין אותו לשיקום.

סוגי שחזור רהיטים עתיקים

ישנם מספר משאבים שבהם תוכלו להשתמש כדי למחזר רהיטי עץ ישנים וכפריים. יש לכם מגוון רחב של אפשרויות שתוכלו לבחור בהתאם לסוג הקישוט שיש לכם והטכניקה שאתם מעדיפים ליישם. שיקום מוסיף ערך מוסף לכל סגנון דקורטיבי בבית ומבטיח שהריהוט יחזיק מעמד זמן רב יותר. הכירו כמה מסוגי השיקום:

 • אפקט מיושן: כדי לתת את המראה הזה יש להשתמש בטכניקת הסטריפינג, שהיא פשוטה מאוד. אתה רק צריך לצבוע אותו בצבע שאתה אוהב ולשייף חלקים מסוימים של העץ כדי לתת לאובייקט מראה מיושן. אם תרצו מראה מקורי, תוכלו לצבוע בצבע אחד ולאחר מכן לכסות אותו בצבע אחר. אז בזמן השיוף, תקבל את הטונאליות הצבועה הראשונה.
 • שימוש במגירות שונות: אתה יכול להשתמש במגירות בפורמטים וצבעים שונים כדי להעניק מראה חדש לרהיטים הישנים שלך.
 • שימוש בצבעים חזקים: כדי להעניק מגע רענן יותר לרהיטים, ניתן לבחור צבעים מרהיבים יותר ודוגמאת צבע שונה, כגון עיצוב פסים אנכיים ואופקיים לשינוי הפורמט הדקורטיבי.
 • צבע וינטג': אפשרות נוספת היא לבחור בצבעי פסטל כמו ורוד או ירוק בהיר כדי להעניק לעץ מראה חדש.
 • שחזור עם טפט: יש מגוון רחב של דוגמאות שניתן להשתמש בהן כדי להתאים אישית רהיטי עץ עתיקים. ניתן להדביק את הטפט על הדלתות או לרפד את פנים המגירות כדי לתת מראה חדש.
 • סטנסיל: זוהי דרך נוספת לקשט ולשחזר את הרהיטים שלך.

שיקום תיקון מהמורות

חשוב לדעת איך לשחזר רהיט מעץ. ישנן מספר אפשרויות ויש לכם מגוון גדול לבחור את הטכניקה ולחדש אותה. דרך נוספת לשחזר עץ היא על ידי תיקון מהמורות. זוהי נקודה חשובה מאוד בשיקום רהיטים עתיקים, שכן יש צורך להקפיד על החריצים והדפיקות בעץ.

כדי לעשות זאת, השתמש במטלית לחה עם מים חמים או חלב; הנח אותו באזור ההזחה והדבק אותו על הרהיט. תן לזה לעבוד כמה שעות והחריצים ייעלמו. עבור הרווחים והסדקים רצוי לכסות אותם במרק באמצעות מרית ולאחר מכן לשייף את המשטח.

שימו לב לאביזרים

כאשר משחזרים רהיטים עתיקים, אם אתם משחזרים רהיטי עץ, חשוב לקחת בחשבון את האביזרים ולהסתכל מקרוב על כל חלק ברהיט כדי לוודא שהכל עובד כמו שצריך.

אם יש דלתות נפולות, החליפו את הצירים או הדביקו את הצירים הישנים בדבק נגרים. אם הבעיה היא במגירות, כדי לוודא שהן מחליקות היטב, שימו סבון על המנחים או שייפו מעט את הקצוות. נקו מנעולי מתכת ואביזרים עם מברשת טבולה בחומץ או קולה.

איך להבריק רהיט עץ

הגימור הסופי כדי להפוך את הרהיטים למבריקים יותר הוא ליישם שכבה שנייה. רצוי לבצע שעווה של המשטח פעם או פעמיים בשנה כדי לוודא שהוא במצב מושלם לאחר השיקום.

רהיטי העץ דוהים אם הם נמצאים במגע תכוף עם האוויר
הרחיקו את הרהיטים מהמזגן: רהיטי העץ דוהים אם הם נמצאים במגע תכוף עם האוויר.

בנוסף, עם חלוף הזמן נוצר בלאי טבעי עקב השימוש בו, כך שהעץ יכול להתעמעם ולהיות מחוספס יותר. יש להגן על משטחי עץ ולהבריש באופן קבוע כך שהם תמיד ישמרו על הברק שלהם. בדוק כמה אפשרויות להבריק את רהיטי העץ שלך:

 • מלח לימון וחומץ: זהו אחד השילובים של מוצרים טבעיים שעוזרים לשקם את פני השטח של רהיטים ישנים ולהגן עליהם מפני בלאי. מערבבים את המוצרים, ואז נגב את השילוב עם מטלית ונותן לרהיטים להתייבש.
 • וזלין: אפשרות נוספת להבריק רהיטים. מרחו את ג'לי הנפט על פני השטח ונגבו את העץ עם מטלית יבשה כדי להבריק אותו. כמו כן, וזלין מצוין לרהיטי עץ מצופים לכה שהפכו עמומים עם הזמן.
 • שעווה: זוהי אחת האפשרויות המומלצות ביותר, שכן שעווה לרהיטי עץ היא רב-תכליתית וקלה מאוד לשימוש. השתמש בו עם מטלית מיקרופייבר ועשה תנועות מעגליות על פני השטח. לאחר מכן תן לרהיטים להתייבש.
 • מנקי אבק: הם אידיאליים לניקוי רגיל ולשמירה על הרהיטים במצב מושלם. אחד המוצרים שבהם אתה יכול להשתמש הוא CIF עבור עץ.

טיפים לצביעה ולכה של עץ

אם ברצונכם להשתמש בצבע בתהליך של שיקום רהיטים ישנים, אנו ממליצים להשתמש בצבעים על בסיס מים, שכן קל לתקן אותם אם מתעוררת טעות. השתמש במברשת כדי ליישם את הצבע בשכבות, תוך ביצוע משיכות ארוכות.

תנו לרהיט שכבה ראשונה של צבע, הניחו לו להתייבש ואז תנו לו שכבה שנייה. כדי להשיג הידבקות רבה יותר של המוצר, לפני מריחת שכבת הצבע השנייה, יש לשייף בעדינות את הרהיט ולתת לו להתייבש לחלוטין. לבסוף, יש למרוח את הלכה על בסיס מים בשכבות, לאפשר לה להתייבש היטב.

איך לגרום לרהיטים מחודשים להחזיק מעמד זמן רב יותר

ריהוט עץ הוא אלמנט קישוט ייחודי בבית. כל אחד מהם יוצר בצורה שונה, בעל גימור ייחודי ודורש תחזוקה מתמדת. כדי שהרהיטים המשוחזרים שלכם יחזיקו מעמד לאורך זמן, חשוב להקפיד על זהירות. הכירו את הטיפים שלנו:

 • הימנעו מחשיפת העץ לשמש: השמש היא אחד הגורמים העיקריים לכך שהעץ יתנפח ואיבד את הברק שלו. אז נסו להשתמש בתריסים או וילונות כדי להימנע מחשיפה.
 • הגן על הרהיטים ממגע עם מים: הימנע מלהירטב ומלא להיות בסביבה לחה מאוד, שכן הלחות גורמת לריכוך העץ.
 • הרחק את הרהיטים מהמזגן: רהיטי העץ דוהים אם הם נמצאים במגע תכוף עם האוויר. אז הסר אותו אם הוא נמצא במקום בבית שיש בו טיוטה מתמדת.
 • אל תבצע תנועות פתאומיות: רהיטים ישנים עלולים להינזק בקלות אם הם לא נשמרים היטב. אם צריך להזיז אותם, עדיף להרים אותם מאשר לדחוף אותם כדי למנוע נזק אפשרי למבנה רהיטי העץ.
 • מנקים בתדירות גבוהה: הניקיון חשוב לשימור העץ ולמניעת הצטברות אבק.
 • הימנע מחומרי ניקוי שוחקים: מוצרים שיש בהם אמוניה, למשל, מדרדרים את הרהיט ומוציאים את הברק והצבע שלו.
 • אל תניח מיכלים חמים: אם תניח חפצים חמים ישירות על המשטח, זה יגרום לכתם על העץ.
 • נקה מיד כתמים: אם נשפך נוזל כלשהו על הרהיט, כמו קפה או תה, נגב אותו מיד עם נייר סופג ולאחר מכן עם ספוג. זה ימנע השארת סימנים בלתי הפיכים ופגיעה בעץ.

אתה יודע, שחזור רהיטים עתיקים לוקח זמן ומסירות, אבל זו לא משימה קשה אם אתה שם את הידיים שלך לעבודה ועושה את זה באהבה. עם העצות האלה לשיקום רהיטים עתיקים, אתה לא צריך לדאוג יותר. כעת יש לכם מספר אפשרויות לשחזר את רהיטי העץ הכפרי שלכם ולחדש את העיצוב של הבית שלכם. תן לרהיטי העץ הישנים שלך חיים חדשים!