כיצד לשלב עצות מיחזור בחיי היומיום שלך

במאמר זה תלמדו את ה-ABC של מיחזור כדי לשלב אותו בחיי היומיום שלכם וכל היתרונות שלו
במאמר זה תלמדו את ה-ABC של מיחזור כדי לשלב אותו בחיי היומיום שלכם וכל היתרונות שלו.

במאמר זה תלמדו את ה-ABC של מיחזור כדי לשלב אותו בחיי היומיום שלכם וכל היתרונות שלו.

האם חומר הניקוי הסתיים? אז הגיע הזמן להעביר את הבקבוק הריק לתהליך המיחזור הביתי. למרות שאנו נוטים לדחות מטלות – אשר בבית משפיעות על הצטברות, אי סדר והופעת לכלוך – חשוב לשלב את המיחזור בחיי היום יום. זו משימה קלה, כך שהיא לא חייבת להיות כבדה.

לאחר מכן, אנו הולכים להראות לכם את כל הטיפים למיחזור, היתרונות שלו ונסביר מדוע מיחזור חשוב.

למה למחזר?

מיחזור מסייע לסביבה ועוזר להגן על כדור הארץ שלנו, בו אנו חיים. והחלק הכי טוב הוא שאנחנו יכולים למחזר בבית ולעשות את שלנו. אבל למה צריך למחזר? אנו משאירים לכם את 10 הסיבות מדוע מיחזור מועיל, כדי שתקחו אותן בחשבון:

 1. מזבלות מצטמצמות: מכיוון שרובנו לא רגילים להפריד פסולת, נוצרות מטמנות גדולות שיוצרות זיהום בסביבה. בפעולה פשוטה כמו הפרדת פסולת נוכל להימנע מהשלכות גדולות, כי יגיעו רק מוצרים שאינם ניתנים למחזור. מסיבה זו, אחת הסיבות החשובות ביותר למיחזור היא הפחתת כמות הפסולת המגיעה למזבלות. בהערה זו תוכלו לקרוא כיצד להפריד פסולת.

 2. נמנע זיהום: בקבוקים, שקיות ואריזות שאיננו ממחזרים בסופו של דבר מזהמים את הסביבה ופוגעים בבעלי חיים במקרים רבים. על ידי מיחזור אנו נמנעים ממקורות זיהום, על ידי אי צבירת פסולת בשטחים טבעיים.

 3. זה חוסך באנרגיה: האם ידעת שמחזור חומרים כרוך בפחות עבודה מאשר ייצורם מאפס? לדוגמה, מיחזור קופסת אלומיניום מפחית את צריכת האנרגיה ב-95%.

 4. אנחנו יכולים למחזר חומרים רבים: מיחזור קל והדבר הטוב הוא שניתן למחזר אותם מבקבוקים, גיליונות נייר ועד פקקי פלסטיק ופחיות.

 5. מיחזור קל מאוד. יש צורך רק להפריד את האשפה, לברר עם העירייה המקומית לגבי מועד איסוף הפסולת וגם לגבי מרכזי המחזור הקרובים לביתכם.

 6. נוצרות משרות. סיבה נוספת למיחזור היא שדרוש הרבה יותר כוח אדם למיון הפסולת, כמו כן יש צורך בכוח אדם נוסף במרכזי המיחזור.

 7. פליטת גזי חממה מצטמצמת. על ידי שימוש בפחות אנרגיה בייצור חומרים ממוחזרים, פחות גזים נפלטים לאטמוספירה, וההתחממות הגלובלית מופחתת במקצת.

 8. חיות הבר מוגנות. אם נעשה שימוש חוזר בחומרים ממוחזרים, לא נזדקק עוד למזבלות אשפה גדולות במה שיהיה בית הגידול הטבעי של מינים מסוימים, כמו הרים, יערות ואפילו נהרות.

 9. אנחנו לוקחים פחות חומרים מהסביבה. דוגמה ברורה מדוע עלינו למחזר היא המקרה של נייר. ההשלכות של אי מיחזור נייר עלולות להוביל לכריתת יערות של יערות, למשל.

 10. אנחנו חוסכים זמן וכסף. כשאנחנו ממחזרים אנחנו חוסכים באנרגיה, אנחנו יכולים לייצר חומרים בפחות זמן וזה הרבה יותר זול. אם נמחזר בבית, נוכל גם לחסוך כי אנחנו הולכים לעשות שימוש חוזר בפחיות, צנצנות זכוכית או בקבוקים שיתנו להם שימוש חדש, לפני שנקנה אחרים.

מה ניתן למחזר?

פלסטי

אותו היגיון ליניארי שאנו מיישמים כדי לשמור על הבית מסודר (מה שמוציאים צריך לחזור למקומו) עובד למיחזור. מראה החומר המיחזור אמור להפעיל את שרשרת המיחזור.

היתרונות שלו ונסביר מדוע מיחזור חשוב
לאחר מכן, אנו הולכים להראות לכם את כל הטיפים למיחזור, היתרונות שלו ונסביר מדוע מיחזור חשוב.

כמה דוגמאות שאנחנו יכולים למצוא בבית הן חומרי ניקוי, כמו חבילת אבקת סבון, בקבוק חומר הניקוי כשהוא נגמר או כשפותחים שקית של ספוג או בד. אלו הם כמה מהזמנים האידיאליים להתחיל למחזר פלסטיק. פעלתי לפי הטריקים הבאים כדי לעשות זאת:

 • נגב את הפלסטיק כדי להסיר עקבות של מוצר או דבק מהתווית החיצונית. למשימה זו השתמש ב- Cif bio active ושטוף.

 • ואז יבש אותו. זה מונע מהחומר ומהאחרים שהוא יבוא איתם במגע בסל להירטב.

 • הפקידו אותו באזור ייעודי של הבית עבור חומרי מיחזור (קופסה, סל או סל). ואז קח אותו לנקודה ירוקה לטיפול.

זה תמיד נוח לעשות את זה כמה שיותר מהר. אם השתמשת במזון שימורים או ארוז מפלסטיק כדי להכין את האוכל, או אם לקחתם בקבוק סודה, הכניסו את המיכלים האלה לכיור ליד הכלים וייבשו אותם עם כל השאר. ככה זה לא יהפוך למטלה נוספת.

בד

אתה מנקה את הארון שלך כרגיל ואתה מוצא כמה בגדים שאהבת הרבה זמן, אבל עכשיו אתה אפילו לא יכול לראות אותם. תפרים משופשפים, בגדים מלאי חורים וכתמים שפשוט לא מוותרים - לא טוב לתרום את הפריטים האלה לצדקה. אז מה לעשות עם הבגדים הישנים? יש כל מיני דרכים למחזר בדים ובגדים ישנים. אנו משאירים לכם כמה רעיונות למיחזור:

 • בדוק אם היישוב שלך מציע מיחזור בגדים. אם היישוב שלך לא מציע שירות זה, אתה אמור להיות מסוגל למצוא בנק למיחזור בגדים איפשהו בקרבת מקום. בדוק עם המכולת המקומית שלך וליד מרכז איסוף האשפה.

 • מיחזר את חולצות הרסיטל שלך: תפור את העיצוב הראשי על כרית או פשוט מסגרת אותו לתצוגה.

 • ישנן גם דרכים אחרות למחזר בגדים ישנים בצורה של כריות. אם הכריות שלך פחוסות, השתמש בשאריות של בד או בגדים ישנים כדי למלא אותן.

 • הפוך את בגדי המיחזור שלך לגן עדן לניקוי. גזרו פיסות בד כותנה לשימוש חוזר. חולצות טריקו יכולות להיות מטליות ניקוי נהדרות!

כל מה שתרצה לעשות עם הבגדים שלך, לפני שאתה ממחזר אותם, נא לכבס אותם היטב. אנו ממליצים לדלג על סבון נוזלי evolution, המנקה את הבגדים לעומק ואידיאלי לטיפול בכל סוגי הבדים.

זכוכית

אמנם אנחנו יכולים למחזר זכוכית באופן תעשייתי, אבל אנחנו יכולים גם למחזר צנצנות ובקבוקי זכוכית בדרכים אחרות בבית. למעשה, כנראה שכבר יש לך! אולי שמרתם צנצנת רוטב, ניקיתם אותה והשתמשתם בה כדי לאחסן משהו תוצרת בית. אולי לקחתם את הרעיון של המסעדה האהובה עליכם ומיחזרתם את בקבוקי הזכוכית עם פרחים, כדי להכין אגרטלים לארוחת ערב רומנטית בבית.

בדוק את הטיפים הבאים:

 • לפני מיחזור זכוכית, או כדי לזרוק אותה או לעשות בה שימוש חוזר, חשוב לשטוף אותה. אנו ממליצים להשתמש ב- Cif bio active, בעל עוצמת הסרת שומנים במיוחד שמקלה ומהירה על הכביסה.

 • הסר את כל התוויות או המדבקות מהמיכל. לאחר מכן הכנס את המיכל לפח המיחזור שלך או קח אותו למרכז מיחזור.

 • אם תרצו לעשות שימוש חוזר בזכוכית בבית, תוכלו למחזר את הצנצנות ככוסות עם מכסי ברגים מודרניים. הקפד לנקות אותם היטב תחילה ולנעוץ חור במרכז המכסה מספיק גדול כדי שהקשית תתאים. אל תשכח לשייף קצוות גסים היטב כדי למנוע תאונות.

איך אני רואה את ההשפעה של מיחזור?

עכשיו אתה יודע את החומרים שניתן למחזר, אבל איך אתה רואה את ההשפעה? חפצים מחומרים ממוחזרים הם עדות לתהליך שמתחיל בבית. זהו המקרה של הבקבוק 100% ממוחזר וניתן למחזור מבית Cif bio active, חלוצה בקטגוריה שלו, העשוי כולו מבקבוקי פלסטיק ממוחזרים. במיכל הזה נמנעים משימוש ב-3096 חביות נפט וב-4644 מ"ק של מזבלה סניטרית, וזה אומר 800 טון פחות של פלסטיק חדש בשנה.

מיחזור קל והדבר הטוב הוא שניתן למחזר אותם מבקבוקים
אנחנו יכולים למחזר חומרים רבים: מיחזור קל והדבר הטוב הוא שניתן למחזר אותם מבקבוקים, גיליונות נייר ועד פקקי פלסטיק ופחיות.

בנוסף, דרך נוספת לדאוג לאיכות הסביבה היא הפיכת פסולת חומרים אורגניים לאדמה פורייה. במאמר זה יש את כל הטיפים איך לעשות קומפוסט בבית. דעו גם כיצד והיכן להשתמש במוצרי ניקוי אקולוגיים וטיפים כיצד לחסוך באנרגיה ולהפחית את צריכת החשמל.

שאלות תכופות

אילו חומרים לא ניתן למחזר?

חלק מהחומרים שאינם ממוחזרים הם: זכוכית שבורה, אירוסולים, סרט, חבילות אטריות, עוגיות וכו'. אבל אתה יכול להרכיב את החומרים הקטנים שקשה מאוד למחזר בבקבוק על ידי ביצוע שלב אחר שלב זה מדריך. כך תשתפו פעולה עם הסביבה ותעזרו ביצירת משחקים ואלמנטים לקטנטנים.

איך ממחזרים קלקר?

כדי למחזר אותו, חשוב שתנקה אותו תחילה. רעיון אחד הוא לצבוע אותו ולמלא אותו בסוכריות כדי שיהפוך למזכרת לימי הולדת לילדים. אפשרות נוספת היא להשתמש בקלקר כמיני מדבר קרח להניח על השולחן או להפוך לסירים דקורטיביים. בנוסף, תוכלו לפנות לקואופרטיב הקרוב אליכם כדי לברר אם הם ממחזרים קלקר. במחוז בואנוס איירס ישנם שני מרכזי מיחזור פוליסטירן: Dart, בעיר פילאר וסירפלסט, במונרו.

איך ממחזרים אלומיניום?

יש כמה רעיונות יצירתיים לשימוש חוזר בפחיות אלומיניום בבית. אתה יכול ליצור ארגונית עם קופסאות שימורים, להכין פמוטים מאלומיניום, קופות חזירים לילדים או אפילו להשתמש בהם כתבניות לעוגיות.

איך ממחזרים שקיות ניילון?

אם אתה רוצה לעשות שימוש חוזר בשקיות ניילון בבית, אתה יכול להשתמש בהן כשקיות מילוי לכריות בחוץ, ליצור סירים ידידותיים לסביבה או לבנות מיכלים למזון היבש שלך. אתה רק צריך לחתוך את החלק העליון של בקבוק ליד הפקק ולהדביק אותו לשקית. בדרך זו הוא עוזר לך למזוג בקלות מזון היכן שהוא נחוץ.