למד כיצד לעשות קומפוסט בבית

מיכל הקומפוסט ינוקז נוזלים כחלק מתהליך הפירוק
מיכל הקומפוסט ינוקז נוזלים כחלק מתהליך הפירוק.

הפכתי פסולת אורגנית לאדמה פורייה: למד איך לעשות קומפוסט בבית.

הפיכת פסולת אורגנית לאדמה פורייה - עם המדריך הזה למדתי איך להכין קומפוסט בבית. אנו מספרים לך מה היתרונות שלו ומה אתה צריך כדי להתחיל.

השלב הראשון הוא להפריד את הפסולת הניתנת למיחזור (פלסטיק, קרטון, נייר וזכוכית, בין היתר), בתנאי שהן נקיות ויבשות, ולהעביר אותה לנקודה ירוקה לעיבוד. ואז מגיע תורו של טיפול בפסולת אורגנית, שיכול להיות לה שימוש נוסף: קומפוסט.

גוגל ממליץ

מיכל הקומפוסט ינוקז נוזלים כחלק מתהליך הפירוק. מומלץ להניח אותו על הקרקע אבל אפשר גם קומפוסט במרפסת או במרפסת. אם חלק מהנוזל הזה נשפך על הרצפה, נקו אותו עם רצפות Cif 2-in-1: פעולת ניקוי ואנטיבקטריאלית, מנקה ניקוי רצפות בעל 5 יתרונות: מבטל 999% מהחיידקים, טכנולוגיית ניקוי קלה, פעולת ניקוי עוצמתית, מהירה ייבוש וניחוח רענן.

מהו פח קומפוסט

פח הקומפוסט הוא מערכת אקולוגית שבה חרקים ומיקרואורגניזמים (חיידקים, פטריות, תולעים וכו') אחראים על הפיכת הפסולת לאדמה פורייה. ההערכה היא שעם 100 קילו פסולת אורגנית ניתן להגיע לעד 30 קילו של קומפוסט.

זכור כי לא כל פסולת אורגנית ניתנת לקומפוסט וכי בנוסף היא מחולקת לשתי קטגוריות:

  • הרטובים שבהם, המכילים מים וחומרי הזנה כמו חנקן, ביניהם: פירות וירקות גולמיים או מבושלים, דשא, ירבה מטה, קליפת ביצה, שקיות תה או קפה.
  • היבשים, המספקים פחמן: עלים יבשים, אננס, קרטון, נייר מטבח, מפיות עיתון או נייר טישו.

השימוש בבשר, בעצמות ובשומן אינו רצוי מכיוון שהתערובת עלולה למשוך מכרסמים.

· הקומפוסט צריך להיות תמיד לח
· הקומפוסט צריך להיות תמיד לח, לא יבש ולא רטוב, כדאי להשקות אותו במרסס.

בתוך הקומפוסט מומלץ לשמור על יחס של שני חלקים של פסולת רטובה ואחד של חומרים יבשים, שיובילו ללחות האידיאלית של הקומפוסט: שהתערובת תיראה רטובה אך לא תוציא נוזלים.

איך להכין פח קומפוסט ביתי

פחי קומפוסט כבר נמכרים מוכנים, ניתן לקנות אותם בחנויות לחומרי בניין, משתלות וחנויות גדולות לבניין ולציוד לבית. אבל אתה יכול גם לעשות שימוש חוזר במיכל שכבר יש לך, כמו מיכל פלסטיק גלילי עם מכסה. כדי להשתמש בו כפח קומפוסט, אתה רק צריך להסיר את הבסיס כדי שהתערובת תוכל לנקז נוזלים.

כמה עצות:

  • האידיאל הוא לבצע קומפוסט ישירות על הקרקע, במקום הרחק מהמטבח והילדים. עם זאת, אפשר גם לעשות קומפוסט בדירה, כל עוד יש מרפסת, פטיו או מרפסת.
  • אם פח הקומפוסט נתמך על הקרקע, הנוזל הפורה הזה ישקה אותו, אבל אם, לעומת זאת, הוא במרפסת או במרפסת, חשוב שתשימי מתחתיו צלחת עמוקה, סיר או כלי טופר כדי לאסוף אותו..
  • אם משהו מהנוזל הזה נשפך על הרצפה, נקה אותו עם רצפות Cif 2-in-1: ניקוי ופעולה אנטיבקטריאלית.

טיפים יעילים

· התחל בהפרדת פסולת אורגנית מפסולת אנאורגנית. זכרו שבין האורגניים, רק מעטים טובים לקומפוסט.

· באופן אידיאלי, קומפוסט ישירות על הקרקע, במקום הרחק מהמטבח והילדים.

· הקומפוסט צריך להיות תמיד לח, לא יבש ולא רטוב, כדאי להשקות אותו במרסס. לפחות פעם בשבוע, מערבבים את התערובת כדי לאוורר אותה.

איך זה עובד

קומפוסט דורש תחזוקה: בנוסף להוספת חומר אורגני מעת לעת, ואיזונו עם חלק אחר של פסולת יבשה, כדאי לערבב אותו פעם בשבוע כדי לאוורר ולהשקות אותו כשהאדמה יבשה.

לאחר שהקומפוסט מוכן, תוכלו להשתמש בו כדי לדשן את הגינה שלכם, את אדמת העציצים וגם את הגינה שלכם.

אם אתם מתכוונים להקדיש את עצמכם לטיפול במרפסת או בגינה, אנו משאירים לכם טיפים להפוך חלל קטן לגינה יפה בבית ומדריך ללמוד כיצד לנקות בריכה.