חיסכון באנרגיה: טיפים

הידעתם שניתן להפחית באופן מיידי את צריכת האנרגיה במשק הבית ובכך לחסוך בעלויות האנרגיה
הידעתם שניתן להפחית באופן מיידי את צריכת האנרגיה במשק הבית ובכך לחסוך בעלויות האנרגיה?

הידעתם שניתן להפחית באופן מיידי את צריכת האנרגיה במשק הבית ובכך לחסוך בעלויות האנרגיה? גלה כמה זה קל עם 10 הטיפים שלנו לחיסכון באנרגיה.

נסה את הטיפים שלנו לחיסכון באנרגיה עבור משק הבית:

רבים מאיתנו הופכים מודעים יותר ויותר לצריכת האנרגיה שלנו. ויש לזה לא רק יתרונות עבור הסביבה, אלא גם עבור הארנק שלך. הדבר הטוב הוא שישנן דרכים רבות לעשות משהו למען הסביבה ולחיות בצורה יעילה יותר באנרגיה.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

10 טיפים לחיסכון באנרגיה במשק הבית

1) השתמש בהחזר חום

הידעתם ש-35% מהחום הולך לאיבוד דרך קירות לא מבודדים? חסוך באנרגיה על ידי החזרת חום מהרדיאטורים חזרה לביתך - בקלות עם רדיד אלומיניום מהמטבח שלך.

2) להנמיך את החימום

אם תהפוך את התרמוסטט שלך מ-21 ל-22 מעלות צלזיוס, זה לא רק עולה לך 80€ יותר בשנה, אלא גם מבזבז הרבה מאוד אנרגיה. אז זה לא יעיל אם אתה רוצה לחמם בצורה חסכונית באנרגיה ולתרום את התרומה שלך להגנת הסביבה.

3) למחזר חום

האם תרצה להתחמם? לאחר הבישול, השאר את דלת התנור פתוחה ברגע שהתנור כבוי. כך מתחלק החום בדירה שלכם ומתחממים - ללא צריכת אנרגיה נוספת.

4) נורות פלורסנט במקום נורות

פעמים רבות, מומלץ לבעלי בתים להשתמש בתאורת פלורסנט כדי לחסוך באנרגיה. למה? מכיוון שנורות CFL הן בדרך כלל יעילות יותר ב-75% מנורות רגילות.

5) בידוד הוא כבר חצי מדמי השכירות

טיפים לחיסכון באנרגיה במשק הבית
טיפים לחיסכון באנרגיה במשק הבית.

כ-15% מהחום הולך לאיבוד דרך סדקים בחלונות ובדלתות. אטום כל סדקים בולטים ושקול רכישת פס מזג אוויר כדי לשמור על החום היכן שאתה רוצה שיהיה.

6) שטיפת מוח

מכונת הכביסה שלך צריכה יותר אנרגיה כדי לחמם מים ל-40 מעלות מאשר כדי לחמם אותם ל-30 מעלות. טמפרטורת כביסה נמוכה יותר ניכרת גם בחשבון השנתי שלך.

7) לתוך המיקרוגל

כיצד נוכל לחסוך באנרגיה במטבח? על ידי שימוש במיקרוגל. מיקרוגלים חסכוניים יותר באנרגיה מאשר תנורים או כיריים. וכשהדברים צריכים ללכת מהר, אפשר לסמוך עליהם.

8) יש צורך במכשירים חדשים

אם יש לך ציוד ישן מאוד ולא יעיל, אולי כדאי לך לשקול רכישת ציוד חדש עכשיו. תנור עם יעילות אנרגטית בדרגה A+ משתמש בסביבות 40% פחות אנרגיה מתנור בדרגה B. וזה עושה הבדל גדול.

9) גם וילונות

בחורף ניתן להפחית את איבוד החום בחדרים בכ-10% על ידי תליית הווילונות בצורה נכונה. זה ישאיר אותך נעים וחם מבלי שהחימום יצטרך להיות דולק כל היום.

10) שים רק כמה מים בקומקום שאתה צריך

אם רוצים להכין במהירות כוס תה במטבח, יש להשתמש בקומקום בצורה חסכונית באנרגיה ולא למלא עד אפס מקום. אחרת אתה מבזבז אנרגיה וגורם בקלות לעלויות נוספות מיותרות של 20 יורו לשנה.

למרות שצריכת האנרגיה שלנו בדרך כלל גבוהה יותר בחורף מאשר בקיץ, אינכם צריכים לחכות עד למכת הקור כדי לשנות את ההרגלים שלכם. אתה יכול לתרום את תרומתך להגנת הסביבה בכל עת של השנה. שינויים קטנים יכולים לעשות הבדל גדול, במיוחד כשמדובר בחיסכון באנרגיה בבית.