כיצד למנוע חיידקים בבית?

10 הטיפים הטובים ביותר להימנע מחיידקים ולמנוע חיידקים סביב הבית שלך
10 הטיפים הטובים ביותר להימנע מחיידקים ולמנוע חיידקים סביב הבית שלך.

המשך לקרוא כדי לגלות טיפים כיצד למנוע חיידקים שגורמים לך לחלות לעתים קרובות יותר ממה שאתה צריך להיות.

בית בטוח הוא בית שמח. לדעת כיצד למנוע חיידקים ומחלות הוא חלק חשוב מכך. היכולת להימנע מחיידקים שגורמים לך לחלות היא למעשה קלה יותר ממה שאתה עשוי להבין. בעזרת שינויים פשוטים באורח החיים ובשגרת הניקיון שלך, נראה לך כיצד למנוע מחיידקים לגרום לך ולסובבים אותך לחלות בתדירות גבוהה יותר ממה שאתה צריך.

אקונומיקת דומקס עבה, נדבקת למשטחים במקום לברוח, מה שמבטיח הרג מוחלט של חיידקים. קרא תמיד את הנחיות הבטיחות, לבש כפפות מגן ושמור על אזור מאוורר היטב במהלך השימוש.
על אילו נושאים תרצה לקרוא?

10 הטיפים הטובים ביותר להימנע מחיידקים ולמנוע חיידקים סביב הבית שלך

קל יותר להימנע מחיידקים כשאתה בבית שלך, מכיוון שאתה יכול להיות בשליטה על האזורים השונים מסביב לבית שלך, מהמטבח ועד לשירותים. להלן טיפים מובילים כיצד להרוג חיידקים בבית ולהימנע מחיידקים.

 • הימנע מכניסת חיידקים מבחוץ. בעוד שאתה יכול לשלוט בהתפשטות החיידקים בתוך הבית שלך, יש לך פחות סיכוי לשלוט בחיידקים שנאספו מחוץ לבית. כדי להפחית את הסיכון להכנסת חיידקים וחיידקים פנימה:
 1. הימנע מלגעת במעקות מדרגות ציבוריות, ידיות דלתות ומשטחים, בבית הספר או בעבודה.
 2. שקול לשאת איתך חומר חיטוי ידיים אנטיבקטריאלי כדי לנקות את הידיים שלך אם נגעת באזורים במגע לעתים קרובות עם ידיים של אנשים רבים ושונים.
 3. יש חוק ללא נעליים. דאגו שכולם יחלצו את הנעליים לפני הכניסה לבית, כך שלא ניתן לדרוך חיידקים וחיידקים על הסוליות לתוך רצפות, שטיחים ושטיחים.
 • הקפידו לשטוף ולייבש היטב את הידיים. זה חשוב במיוחד בזמנים כגון:
 1. לפני הכנת האוכל
 2. לאחר עבודה עם רו פוד
 3. לאחר השימוש בשירותים
 4. לאחר שהיה בקשר עם חבר או בן משפחה שלא טוב
 5. לאחר שהיית בחוץ, במיוחד אם השתמשת בתחבורה ציבורית
 6. לפני האכילה
 • הקפידו תמיד להפריד בין אוכל גולמי ומבושל. טיפ טוב לכך הוא לאחסן מזון מבושל מעל מזון גולמי, כך שאוכל גולמי שעלול להיות מזוהם לא יכול לטפטף על מזון מבושל בטוח למטה.
 • חיטוי כל קרש חיתוך או ציוד ביסודיות. חשוב לעשות זאת גם לפני וגם אחרי הכנת האוכל. צעד נוסף כדי למנוע זיהום צולב של חיידקים הוא להשתמש בקרש חיתוך ובסכינים שונים עם קוד צבע עבור בשר נא, בשר מבושל, ירקות ומוצרי חלב.
 • ודא שהאוכל תמיד מבושל היטב. זה יעזור לך להימנע מחיידקים הנפוצים ביותר בבשר נא. זה חשוב במיוחד עבור עופות, חזיר ובשר טחון. בעוד סטייק וחתיכות שלמות של בקר או כבש ניתן לבשל נדיר, אלה לא יכולים.
 • נקה את כל המשטחים סביב הבית שלך באופן קבוע. הקפדה על ניקוי יסודי של משטחים כגון דלפקי מטבח, כל כיורים שבהם אתה שוטף ידיים ומשטחים אחרים בהם נוגעים באופן קבוע כגון ידיות לדלתות ומעקות מדרגות, יסייעו להימנע מהצטברות חיידקים. שימוש בחומר ניקוי קרם כמו Cif מסייע במניעת התפשטות חיידקים.
 • נקה היטב את האסלה שלך, במיוחד לאחר שימוש על ידי מישהו עם פשפש בבטן. ניקוי האסלה עם מוצר אקונומיקה טהור כמו דומקס, בניגוד לתערובת חומרי ניקוי ואקונומיקה, מבטיח זמן מגע ארוך יותר בין קערה לחומר. זה גורם להרג מוחלט של חיידקים. זכור להיזהר בעת השימוש באקונומיקה, וקרא תחילה את הנחיות הבטיחות.
 • שטפו את הבגדים ואת המצעים. זה אולי נראה כמו נקודה ברורה, אבל חיוני שתחליף את הבגדים והסדינים שלך באופן קבוע ותכבס אותם. זה צריך להיעשות לפחות פעם בשבוע ובאופן קבוע לאורך תקופת המחלה כדי למנוע מהחיידקים לגרום לך שוב לא טוב ברגע שאתה מתאושש.
 • הקפד לשטוף גם את מטליות הניקוי שלך. המטליות שבהן אתה משתמש לניקוי הבית שלך, מסמרטוטים לאבק ועד מטליות רחצה, כולן זקוקות לכביסה קבועה בין השימושים. למרות שהם ידידותיים יותר לסביבה ממגבונים חד פעמיים, הם מהווים כר גידול לחיידקים.
 • אל תשכח לנקות את הטכנולוגיה שלך. בעוד שחשוב לשמור על ניקיון המקומות בבית שלך שבהם הכי הרבה מבקרים ונוגעים בהם, כך גם הדברים שבהם אתה משתמש הכי הרבה עם הידיים שלך. ממחשבים ניידים לטלפונים ועד לבקרי טלוויזיה, וודאו שאתם מנקים ומחטאים אותם באופן קבוע כדי למנוע גידול והתפשטות של חיידקים מאזורים אלה.

מניעת חיידקים: 5 דרכים למניעת התפשטות חיידקים

מניעת חיידקים: 5 דרכים למניעת התפשטות חיידקים
מניעת חיידקים: 5 דרכים למניעת התפשטות חיידקים.

כאשר מספר אנשים חיים באותו מקום, קשה להימנע מחיידקים, וחיידקים יכולים להתפשט במהירות ובקלות. להיות בקשר הדוק עם בני בית אחרים שחלו הוא הסיבה שאתה נוטה לעתים קרובות להצטנן במזג אוויר קר: כולם נמצאים בפנים ביחד.

צעד חשוב בהבנה כיצד למנוע התפשטות חיידקים הוא לשמור על צעצועי חיות מחמד וילדים נקיים
צעד חשוב בהבנה כיצד למנוע התפשטות חיידקים הוא לשמור על צעצועי חיות מחמד וילדים נקיים.

אין לזה קשר למזג האוויר עצמו. למרבה המזל, יש לנו כמה טיפים כיצד להרוג חיידקים ולמנוע מהם להתפשט גם אם אתה או מישהו בבית שלך לא טוב.

 1. שטפו תמיד ידיים. זה חשוב במיוחד לפני הכנה או אכילה של מזון, במיוחד אם היית לאחרונה במגע עם מישהו שלא טוב, או השתעלת או התעטשת לתוך הידיים שלך.
 2. היזהר היכן אתה משתעל או מתעטש. חיידקים רבים מתפשטים באמצעות שאיפה של טיפות עדינות המיוצרות על ידי התעטשות ושיעול. במקום לעשות זאת לידיים שלך, התעטש ושיעול לתוך עקום המרפק או רקמה אנטיבקטריאלית. זרקו את הטישו ושטפו את הידיים ביסודיות לאחר מכן.
 3. ודא שאתה מפריד בין כלים ומשקאות. בין אם זה אתה או בן בית אחר שאינו טוב, חשוב שלא תשתפו סכו"ם, כוסות או פריטים אחרים המשמשים לאכילה או שתייה. זה יעזור למי שמרגיש טוב להימנע מהפצת חיידקים אליהם.
 4. שטפו צעצועים. צעד חשוב בהבנה כיצד למנוע התפשטות חיידקים הוא לשמור על צעצועי חיות מחמד וילדים נקיים. חיות מחמד, תינוקות ופעוטות נוטים לפוצץ צעצועים ישר בפיהם ולכן חשוב לוודא שהם נקיים ככל האפשר כדי למנוע מגע עם חיידקים.
 5. לנוח הרבה. הדרך המהירה ביותר להשתפר, ולכן להימנע מחיידקים המפיצים זיהומים ברחבי הבית שלך, היא לנוח קצת. מנוחה תעזור למערכת החיסונית שלך להתאושש ולהדוף את הזיהום.

עכשיו יש לך את כל הטיפים כיצד למנוע התפשטות חיידקים, כמו גם כמה עצות נהדרות כדי להימנע מגידול חיידקים בבית שלך. בעזרת מדריך זה תוכלו להבטיח שאתם ומשפחתכם תוכלו להישאר בטוחים ובריאים ככל האפשר.

שלבים מרכזיים

 • שטפו את הידיים ביסודיות.
 • שמור על הניקיון; במיוחד משטחים שנוגעים בהם באופן קבוע כמו המטבח, חדר האמבטיה, המדרגות, הצעצועים וידיות הדלתות.
 • לכבס בגדים, מצעים, מטליות ומטליות ניקוי לפחות פעם בשבוע.
 • יש להפריד בין מזון גולמי ומבושל.
 • מבשלים מזון ביסודיות, במיוחד בשר חזיר ועופות.