איך למנוע מבגדים להתכווץ?

מתלבטים איך להימנע מהתכווצות בגדים במכונת הכביסה ואיך למנוע מבגדי כותנה להתכווץ
מתלבטים איך להימנע מהתכווצות בגדים במכונת הכביסה ואיך למנוע מבגדי כותנה להתכווץ?

החולצה האהובה עליך התכווצה? אנחנו מראים לך איך לא תהיה יותר בעיה זו.

למצוא את החולצה, השמלה או החליפה המושלמים שמתאימים לך כמו כפפה ליד היא ההרגשה הטובה ביותר. זה מרגיש כאילו הוא נוצר בשבילך - עד שאתה מוציא אותו מהכביסה ומבין שהוא ביצע עליך פעולת כיווץ ערמומית.

לדעת איך למנוע את הצטמקות הבגדים שלך היא מיומנות כביסה מרכזית שיש לשלוט בה. מלימוד איך לכבס בגדים בלי להתכווץ ועד להבנה איך להימנע מכיווץ בגדים במייבש, מאמר זה יעסוק בכל מה שצריך לדעת – כולל איך להציל בגדים שהתכווצו.

אנו ממליצים להשתמש בחומר ניקוי כביסה המספק ניקוי מבריק בטמפרטורות נמוכות כמו אבקת כביסה דלג וחומר ניקוי נוזלי.
האם אורח החיים שלך במהלך הנעילה של קוביד-19 השפיע על סוג הכתמים שאתה מקבל על הבגדים שלך?

איך למנוע מבגדים להתכווץ

איך להימנע מכיווץ בגדים במייבש
יבש את הבגדים באוויר - עכשיו, איך להימנע מכיווץ בגדים במייבש.

מתלבטים איך להימנע מהתכווצות בגדים במכונת הכביסה ואיך למנוע מבגדי כותנה להתכווץ? אתה במקום הנכון. המשך לקרוא כדי לגלות כיצד למנוע מהבגדים האהובים עליך להפוך רק לצללים של האני הקודם שלהם.

 • בדקו את סוג החומר – אם אתם תוהים כיצד להימנע מהתכווצות הבגדים, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לבדוק את התווית כדי לראות מאיזה חומר עשוי הבגד. באופן כללי, ניתן להניח בבטחה שסיבים מעשה ידי אדם כמו פוליאסטר ישרדו את מכונת הכביסה. אבל איך למנוע מבגדי כותנה להתכווץ?
 • לשטוף במים קרים - איך להימנע מהתכווצות בגדים במכונת הכביסה? הגן על בגדי הכותנה שלך על ידי שטיפתם במים קרים. כאשר אתה משתמש בחומר ניקוי איכותי כמו סקיפ, מים קרים ישטפו באותה מידה כמו מים חמים. למעשה, מים חמים גורמים לסיבי הבד להירגע ולאבד את צורתם עם הזמן.
 • בדוק את התוויות - מניעה תמיד עדיפה על ריפוי. קרא תמיד ופעל לפי תוויות הטיפול וכבס את הבגדים שלך בטמפרטורה הנכונה עבור הבד. איך לכבס בגדים בלי להתכווץ? חומרים מסוימים דורשים טיפול מיוחד, וחלקם עשויים אפילו להזדקק לשטיפה ביד כדי למנוע מהם לאבד את צורתם.
 • יבש את הבגדים באוויר - עכשיו, איך להימנע מכיווץ בגדים במייבש. במידת האפשר, השתדלו לא להשתמש במכשיר זולל אנרגיה זה, מכיוון שהחום והכוח של מייבש הכביסה עלולים להתכווץ ולפגוע בבגדים. יבש את הבגדים באוויר אופקית במידת האפשר, שכן תליית בגדים רטובים עלולה לגרום להם להימתח ולשנות צורה.

איך לבטל את כיווץ הבגדים

אם זה מאוחר מדי, והיית יכול להסתדר עם לדעת איך למנוע מהבגדים שלך להתכווץ קצת מוקדם יותר, אל תיבהל כי התהליך הוא לפעמים הפיך.

כשמדובר בבגדים מכווצים, המפתח הוא לפעול מיד - אתה לא רוצה שהבגדים שלך יתייבשו לחלוטין, שכן זה יהפוך את הנזק לבלתי הפיך. הנה מה שאתה צריך לעשות:

 1. מלאו דלי, קערה או כיור במים פושרים. ודא שהוא לא חם מדי מכיוון שזה עלול לגרום לסיבי הבגדים שלך להשתבש.
 2. הוסף למים כ-15 מ"ל של מרכך שיער עדין או שמפו לתינוקות. זה יאפשר לך לעצב מחדש את הבגדים שלך מבלי לפגוע בסיבים כלשהם.
 3. תן לבגדים שלך להשרות כ-30 דקות.
 4. רוקנו את המים והוציאו את כל הלחות העודפת מהבגדים שלכם. נסו לא ללחוץ או לסחוט אותם מכיוון שהדבר עלול לגרום לקמטים במקרה הטוב או לבגדים מוטעים במקרה הרע.
 5. הנח את הבגדים שלך שטוח על גבי מגבת נקייה כדי לספוג עודף לחות. עצב מחדש לפי הצורך.
 6. יבש באוויר על גבי מתלה ייבוש. וודאו שהבגדים שלכם לא יתקעו וימתחו שוב!

לדעת איך להימנע מלכתחילה מכיווץ בגדים עדיף, אבל טוב שתהיה תוכנית ב' לכל מקרה! הטכניקה הזו עובדת על מגוון חומרים, מכותנה ועד צמר ומעבר לכך - אז בפעם הבאה שמשהו יתכווץ בכביסה, פנה לטיפים השימושיים האלה כדי שזה ייראה טוב כמו חדש.

 • בדוק את החומר - חלקם עשויים להיות מועדים יותר להתכווץ במכונה
 • בדוק את התוויות - פריטים מסוימים עשויים לדרוש שטיפת ידיים או טיפול מיוחד
 • שטפו במים קרים - השתמשו בחומר ניקוי כביסה איכותי המנקה ביעילות בטמפרטורות קרירות
 • בגדים יבשים באוויר - חום מהמייבש עלול לגרום לבגדים להתכווץ
 • אל תיבהלו - ניתן למתוח בגדים מכווצים ולעצב אותם מחדש