איך להגן על הילדים שלך בזמן מגיפה?

איך להגן על הילדים שלך בזמן מגיפה
איך להגן על הילדים שלך בזמן מגיפה.

טיפים לשמירה על בריאות הילדים הקטנים, החל מהבית. מהיגיינה אישית ועד טיפים לכביסה, הנה מדריך מקיף להורות במשבר בריאות עולמי.

איך להגן על הילדים שלך בזמן מגיפה

אי אפשר להפריז ברצון של רוב ההורים להגן על ילדיהם. הם דואגים לכל דבר, מכאב לב ועד מחלה, וזה נורמלי לחלוטין. עם זאת, הוסף את האיום של משבר בריאות עולמי, וזה יכול להיות קשה להורים לדעת מה לעשות. אז מה יכול לעזור להקל על דעתך? כל מה שנדרש הוא שתטמיע ולעודד שיטות בריאות והיגיינה עם הילדים שלך בצורה שהם יוכלו להבין.

נתחיל עם היסודות - אנחנו יכולים לתפוס את COVID-19 מאנשים אחרים שנדבקו בו. זה יכול לקרות כאשר אדם הנושא את הנגיף מתעטש או משתעל, שולח טיפות זעירות לאוויר או על משטחים סמוכים שאנשים אחרים באים איתם במגע.

המשמעות היא שבכל פעם שאתה יוצא, יש להקפיד על ניקיון ידיים ומכסה את דרכי הנשימה. אותן שיטות צריכות לחול על ילדיך. עם זאת, הורים רבים מתקשים לגרום לילדים לדבוק בשיטות הבריאות מבלי לגרום להם לחוש חרדה או פאניקה. אז הנה כמה טיפים שיעזרו לך לבצע את העבודה:

תוביל בדוגמה

השתמשו בזה כהזדמנות לעודד את ילדיכם להיות אכפתיים
כמו בכל שיעור, השתמשו בזה כהזדמנות לעודד את ילדיכם להיות אכפתיים, אמפתיים ומודעים חברתית.

זהו אחד הכללים עתיקי היומין של הורות, וללמד את הילדים שלנו על הגנה על בריאותם מושרש היטב בהיותם מודל לחיקוי טוב. אם אתה ומבוגרים אחרים במשק הבית שלך נוקטים באמצעי זהירות בריאות והיגיינה, סביר יותר שילדים יעשו את אותו הדבר. אז זה תלוי בך לחזק את השיעורים האלה בשבחים ועידוד כדי לעזור לזה להפוך להרגל.

האם משטר הניקיון שלך השתנה במהלך הנעילה של קוביד-19?

עזרו להם ללמוד באמצעות משחק

משחקים ותמריצים הם דרך מצוינת לעודד את הקטן שלך להשתתף בשיעורים בנושא בריאות והיגיינה. לדוגמה, הציגו מושג כמו לתת לילדים מדבקה למסכה שלהם או ספר פעילות בכל פעם שהם רוחצים ידיים. או על כל עשר פעמים שהם רוחצים ידיים (באופן סביר), ילדים יכולים להרוויח פינוק או פעילות מהנה. חשוב לחזק שאלו נסיבות מיוחדות ושנטילת ידיים צריכה להיות חלק נורמלי מהחיים, מבלי לדרוש פרס.

טכניקת משחק נוספת שניתן להשתמש בה היא השתתפותם של צעצועים בשיטות בריאות והיגיינה; כמו בובות ודובונים גם עוטים מסכות פנים, או משתתפים בטקסי רחיצת ידיים.

עודדו היגיינת ידיים

תן לילדים שלך לדעת כי היגיינת ידיים היא אחד החלקים החשובים ביותר בעצירת התפשטות הנגיף. הפכו את שטיפת הידיים לפעילות, כל המשפחה עושה יחד במרווחים ספציפיים כגון; לפני ארוחה, כשמגיעים הביתה, אחרי משחק או עם צעצוע, ולפני שעת סיפור. בסופו של דבר לחזק את הרעיון ששטיפת ידיים צריכה להיות שגרה.

שרו שירים ושחקו משחקים תוך כדי שטיפת ידיים כדי לעודד ילדים להשתתף בו בתדירות גבוהה יותר - זה טוב במיוחד לילדים קטנים יותר. סבון, למשל, הוא כלי פשוט לשטיפת ידיים שיכול לספק המון בידור בצורת הקצף וניפוח בועות.

הפוך את חבישת מסכה בפומבי לחובה

ילדים מגיל שנתיים ומעלה צריכים ללבוש כיסוי פנים מבד כשהם יוצאים בפומבי. ודא שהם מבינים שזו דרך נורמלית לצאת, לעת עתה, כדי להבטיח שכולנו נשארים בריאים. כדי לחזק את הרעיון הזה, אתה יכול להשתמש באותה הודעה בכל פעם שאתה עוטה את המסכות שלך. השתמש בניסוח ניטרלי כמו "בואו נלבש את המסכות שלנו ליתר ביטחון". או "בואו ננעל את הנעליים והמסכות שלנו".

אתה יכול גם לתת לילד שלך לבחור עיצוב מסכת בד שהוא אוהב. או לתת להם להתאים אישית את המסכות שלהם עם משהו שהם אוהבים, כמו מדבקות צבעוניות או תפרים בצבעים עזים.

למד את הנורמלי החדש

כל מה שנדרש הוא שתטמיע ולעודד שיטות בריאות והיגיינה עם הילדים שלך בצורה שהם יוכלו להבין
כל מה שנדרש הוא שתטמיע ולעודד שיטות בריאות והיגיינה עם הילדים שלך בצורה שהם יוכלו להבין.

תרגל כיצד להשתעל או להתעטש לתוך טישו או מרפק כפוף יחד כמחווה של נימוסים נורמליים וטובים. שבחו את ילדיכם כשהם עושים זאת נכון והזכירו להם בעדינות כשהם שוכחים. השתמשו במושג נימוסים טובים ורעים כדי לעודד את ילדיכם להתרחק מאנשים משתעלים, מתעטשים או חולים.

עודדו את הילדים לשמור על מרחק חברתי כשהם נמצאים בפומבי כהתנהגות נורמלית ומכבדת, כמו גם להציע להם אלטרנטיבה לברך אחרים, כמו ביצוע תנועות חמש בלי לגעת זה בזה, לנופף או רק לגעת במרפק או ברגל..

נקו משטחים יחד

הגן על הבית שלך מפני התפשטות מחלות עם לוח זמנים קבוע של ניקיון וערב את הילדים שלך בשמירה על נקיון משטחים בהם נוגעים לעתים קרובות הן בתוך הבית והן מחוצה לו. עודדו אותם לעזור עם ניגוב ידיות הדלתות, השלטים, מתגי התאורה והמשטחים עם חומר ניקוי באיכות טובה כמו אקונומיקה עבה קיץ טרי של Domestos או Handy Andy.

שמור על שיחה כנה וחיובית

בנו הבנה חיובית של משבר הבריאות העולמי על ידי אישור ודיון גלוי בנגיף עם ילדיכם בצורה חיובית. למדו את ילדיכם לסייע במניעת התפשטות הנגיף כחלק טבעי מההורות. טפל בזה כמו בכל מיומנות חיים אחרת על ידי הזרקת כיף, יצירתיות ושיחה לתוך מה שיכול להיות רעיון מפחיד עבור ילדים מסוימים. כמו בכל שיעור, השתמשו בזה כהזדמנות לעודד את ילדיכם להיות אכפתיים, אמפתיים ומודעים חברתית.

  • הרגיעו את ילדכם או ילדיכם במילים.
  • לילדים מעל גיל שנתיים, יש ליישם ספר מניעה סטנדרטי.
  • הגן על הבית שלך מפני התפשטות מחלות עם עצות וטריקים לניקיון הבית.
  • הורד את המשאב הזה של UNICEF להורים עם הילדים שלך.