כיצד לנקות כפתורים, רוכסנים ומחברים על הבגדים והאביזרים שלך

איך לנקות את כפתורי אם הפנינה או אבזמי חגורת פליז
איך לנקות את כפתורי אם הפנינה או אבזמי חגורת פליז?

איך לנקות את כפתורי אם הפנינה או אבזמי חגורת פליז? גלה כיצד כאן עם המדריך שלנו לניקוי כפתורים, רוכסנים ומחברים!

כפתורים, רוכסנים ומהדקים כולם נפלאים בפני עצמם, אבל הם הופכים במהירות למטרד כשהם מתלכלכים. חלק מהמאפיינים של הבגדים שלך יצטרכו לנקות בזהירות כדי למנוע נזק. לעולם אל תפחד - עזרה בהישג יד עם המדריך הזה, אז המשך לקרוא אם אתה מתקשה עם כפתור פליז בבלייזר שלך, מודאג מכפתור אם הפנינה על החולצה שלך, מכת ראשים עם אבזם חגורה מטונף, או סתם רוצה תנקה היטב את כפתורי הפלסטיק במעיל שלך.

זהה תמיד ממה מורכב הכפתור שלך לפני הניקוי שלו, מכיוון ששיטות מסוימות עלולות להזיק לכפתור. אתה אולי חושב שיש לך כפתור פנינה חיקוי מפלסטיק, אבל הוא יכול להיות עשוי מאם הפנינה אמיתית, שתזדקק לתשומת לב מיוחדת. כפתורים עדינים כמו זה נמצאים לעתים קרובות על פריטי וינטג'.

כיצד לנקות כפתורים

כאשר בוחנים כיצד לנקות את הכפתורים על הבגדים שלך, חשוב קודם כל לקבוע מהו החומר של הכפתורים - פלסטיק, פליז ואם הפנינה הם שלושה מהחומרים הנפוצים ביותר לכפתורי לבוש. עבור חומרים אחרים, פחות נפוצים, חפש באינטרנט הוראות ניקוי ספציפיות עבור החומר הזה.

אם אתה יכול, זה תמיד רעיון טוב לבדוק כל מוצר או אסטרטגיה - אולי על כפתור רזרבי או כזה שנמצא במקום פחות ברור - כדי לבדוק אם יש תגובה שלילית.

כיצד לנקות כפתורי פלסטיק

ניתן לנקות את רוב כפתורי הפלסטיק עם מטלית לחה ומים חמימים וסבון, אך אם נדרש ניקוי יסודי יותר, יש למרוח כמות קטנה של חומר ניקוי על בסיס הדרים על מקלון צמר גפן או מטלית רכה ולנגב בעדינות על פני השטח של הכפתור.

כיצד לנקות כפתורי פליז

כיצד לנקות כפתורי פליז
כיצד לנקות כפתורי פליז.

ניקוי כפתורי פליז מאתגר משמעותית מניקוי כפתורי פלסטיק. הדרך הטובה ביותר לנקות כפתורי פליז היא למרוח חומץ עם צמר גפן ולנגב בעדינות את הלכלוך. אם זה לא עושה את העבודה, אז שקול להשתמש בלק לתכשיטים מסחריים על בד ליטוש כותנה רך. אם תעקבו אחר האפשרות השנייה, הקפידו לנגב את שאריות הסדקים בכפתור בעזרת מברשת שיניים נקייה, שכן אם זה יישאר, הוא יחדור וישבור את הכפתור.

איך לנקות כפתורי אם הפנינה

כפתורי אם הפנינה יכולים להיות יפים ועדינים, ובהחלט צריך להתייחס אליהם בזהירות בעת הניקוי - צעד אחד שגוי, ואתה יכול בקלות לאבד את הברק היפה הזה. השיטה הטובה ביותר לניקוי היצורים העדינים הללו היא לשפשף אותם בעדינות עם מטלית רכה - אם זה לא מסיר את הלכלוך, אז נסה להשתמש במברשת שיניים ישנה עם תמיסה חלשה של מים וסבון כלים. אל תספוג את הכפתורים האלה או תשפשף אותם חזק מדי - זה עלול להסיר את הברק.

כיצד לנקות רוכסנים

הבעיה הגדולה ביותר עם רוכסנים היא הנטייה שלהם להיתקע, מצב עניינים שניתן להימנע ממנו בקלות על ידי ניקוי קבוע של הרוכסנים. אם, לעומת זאת, כבר יש לך רוכסן תקוע, אז אל דאגה - גם את זה ניתן לתקן. כל שעליך לעשות הוא להבריש חומץ לבן בחלקו האחורי והקדמי של הרוכסן - החומצה שבחומץ אמורה לעקור ממקומו את כל פיסות הלכלוך הקטנות שחסמו את הרוכסן שלך.

כיצד לנקות מחברים ואבזמי חגורה

מחברים רבים לבגדים קלים יחסית לניקוי, מכיוון שהם עשויים בדרך כלל ממתכות זולות ולכן רק צריך כביסה טובה עם ספוג סבון. חריג בולט אחד לכלל זה הוא אבזם חגורת פליז. אתה יכול להשתמש בלק כדי לשמור על סוג זה של אבזם נראה חדש, או שאתה יכול לנסות אסטרטגיית ניקוי חלופית:

  • התחל בניקוי האבזם שלך עם קטשופ עגבניות - השפריץ קצת על מטלית ואז שפשף את האבזם כולו. עד כמה שזה נשמע מטורף, הקטשופ למעשה עוזר להבריק את המתכת, אבל אז יהיה צורך להסירו עם מעט מים וסבון.
  • אם הפליז שלך מצופה לכה, אז אתה רק צריך לשפשף עם מטלית אבק נקייה, וסיימת.
  • אם לא, אז תצטרך פוליש פליז מומחה, אותו יש למרוח עם מטלית גרוטאות ולאחר מכן לשפשף אותו עם מטלית נקייה, תהליך שיש לחזור עליו מספר פעמים.
  • לאחר מכן תוכל לעבור לליטוש לברק מסנוור.

לכן, אם כפתורים, אבזמים או רוכסנים גורמים לך לדאוג, אני מקווה שהמדריך המהיר הזה יעלה חיוך על הפנים שלך פעם נוספת.