כיצד להסיר סימני ברזל מבגדים: צעד אחר צעד להחזיר את הבגדים שלך למה שהיה פעם

כיצד להסיר סימני ברזל מבגדים
כיצד להסיר סימני ברזל מבגדים.

עם כל כך הרבה הסחות דעת בעולם העכשווי, אנחנו צריכים להיות זהירים במיוחד לא לשרוף שום פריט לבוש, לא? למד כיצד לבטל סימון בגדים בצורה פשוטה וקלה, צעד אחר צעד, כדי שהבגדים שלך יהיו חדשים לגמרי.

טלפון סלולרי מצלצל, פעמון מחוץ לשעות העבודה, ילד בוכה, החלב שנשפך על הכיריים. מדהים איך לאירוע בלתי צפוי יש את היכולת להסיר את תשומת הלב שלנו ממה שאנחנו עושים ולהפוך אותו לאסון. אם אנחנו מגהצים בגדים, אז תשומת הלב שלנו צריכה להיות בלתי מחולקת. תרגיל מיינדפולנס אמיתי. אז, אם כבר שרפת כמה בגדים כדי להסיח את הדעת, אל תדאג. כאן תמצאו את הטיפים הטובים ביותר כיצד להסיר סימני ברזל מבגדים כדי לחזור לאיזון ולשקט נפשי.

לפני שנתחיל עם הטיפים שלנו, הנה כמה מהעצות הטובות ביותר: קרא תמיד את מה שכתוב על תוויות הבגד לפני כביסה או גיהוץ. זה עושה את כל ההבדל בטיפול בבגדים שלנו. הם נמשכים זמן רב יותר ואתה מודע לכך שהגישה שלך תמיד נכונה.

אתה תצטרך את זה:

 • סבון מסיר כתמים
 • כותנה
 • בד נקי
 • קערה
 • מברשת זיפים רכה
 • מים חמים
 • סבון מסיר כתמים
 • מי חמצן
 • חומץ לבן
 • סודיום ביקרבונט
 • מים סניטריים

כיצד להסיר סימני ברזל מבגדים

כיצד להסיר כתם כוויות ברזל מבגדים
כיצד להסיר כתם כוויות ברזל מבגדים.

אל תתחרפן. כמובן שאף אחד לא רוצה לשרוף בגד, במיוחד אם זה בגד חדש או כזה שאנחנו לובשים הרבה. גיהוץ בגדים זו לא תמיד משימה פשוטה או נעימה, עם שלל המשימות שיש לנו בימינו. צריך לדעת שאם משהו השתבש, במקרים רבים נוכל להפוך את המצב. בוא נלך צעד אחר צעד?

 1. כבה את המגהץ

  זה אולי נשמע טיפשי, אבל זה לא. כשקורה משהו שגורם לנו לחום ראש, אנחנו מאבדים שליטה ואסון אחד יכול להפוך לשניים או יותר. לכן, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לכבות את המגהץ ולשים אותו במקום בטוח כדי לפתור את הבעיה.

  ושימו לב היטב: ככל שתטפלו מוקדם יותר עם כתם כוויות הברזל על הבגד, כך יש לכם סיכוי טוב יותר לפתור אותו, ב-100%.

 2. יש לכבס מיד בגדים שנשרפו.

  הסתכלו היטב על הסימן השרוף על הבגד. זה המקום שבו אתה תצטרך לשחק את זה מגניב. בעזרת סבון מסיר כתמים, שפשפו את המקום היטב במים חמימים.

  מים חמימים עוזרים לשטוף כל שאריות שאולי נדבקו לבד הנכבס, וזה עושה את כל ההבדל.

 3. מי חמצן לכתמים הקשים ביותר

  אם שני השלבים הראשונים לא היו מספיק יעילים, אנחנו צריכים חיזוקים. זה המקום שבו מי חמצן נכנס לתמונה. פשוט רחצו כותנה נקייה או מטלית עם מי חמצן בשפע ושפשפו על מקום הכוויה. בהתאם לצבע הלבוש, צבע הכוויה שונה. אז קל לזהות היכן עליך לפעול בזהירות בשלב זה.

 4. חומץ קודם, ואז סודה לשתייה

  שלושת השלבים הראשונים לא עשו את זה? תירגע, אל תוותר כל כך קל. זה הזמן להשתמש בחומץ (בעל ברית מצוין למי שמטפל בבית) כי כוח הניקוי שלו גדול. כמו במי חמצן, השרו כותנה או מטלית נקייה ושטפו את האזור השרוף. לאחר מכן רססו את הסודה לשתייה על האזור שבו שמים את החומץ. הניחו לו לשבת 10 דקות לפני שאתם מקרצפים את האזור במברשת רכה ושוטפים את הבגד היטב.

 5. אקונומיקה לכתמים על בגדים לבנים

  בנוסף להיותו חומר חיטוי רב עוצמה, אקונומיקה היא אקונומיקה. מה זה אומר? שהוא מחסל חיידקים, וכיוון שיש בו כלור (אקונומיקה) בנוסחה שלו, יש לו את הכוח להפוך אותו לבהיר יותר, לבן יותר (ומכאן המילה "אקונומיקה") מה שבא במגע. לכן, אם ארבעת השלבים הראשונים לא העלו לחלוטין את סימן הכוויה מהבגדים, עדיין תוכלו להיפטר מהאקונומיקה אם היא לבנה. עדיף לדלל אותו במים לפי המלצת היצרן על האריזה ולתת לו להשרות 20 דקות בקערה.

  לאחר 20 דקות, יש לכבס את הבגדים בעצמכם עם הרבה מים וסבון כדי שהאקונומיקה הקיימת בבגדים לא תכתים אף חלק שהוא בא איתו במגע. שימו לב כי זה מאוד חשוב.

 6. כיצד להסיר כתם כוויות ברזל מבגדים

  ניתן להשתמש בשלב השישי ללא כל האמור לעיל בפועל. או שאתה יכול להשאיר את זה לאפשרות השישית, כדי שתוכל לראות שיש לך את היכולת להתמודד עם האתגר הזה של בגד שרוף. אנחנו מדברים על לקחת את החלק למכבסה מתמחה. יש מכבסות מיוחדות מעולות כדי לפתור בעיות זה ואחרות. כדאי להכיר אותם כשאין לך זמן לפתור את האתגרים של תלבושת פגומה.

אל תדאג: אולי זו לא הייתה אשמתך

ברזל לא תמיד מכתים בגדים כי השארת הרבה זמן במקום אחד. היצירה עשויה להכתים בגלל שאריות סודה קאוסטית שנמצאות בסבון כביסה ששימש בעבר. לכן, חשוב לבחור בסבון איכותי לכבס את בגדי המשפחה ובמקביל לשטוף אותם היטב וביסודיות לפני שמכניסים אותם לייבוש.

זהו הצעד הראשון בהימנעות מבגד שרוף. השלב השני הוא לקרוא את ההוראות על תוויות הלבוש, כפי שצוין לעיל. יש בגדים שאי אפשר לגהץ, אחרים, צריך להיזהר עם הטמפרטורה של המגהץ. בדיוק כמו שאנחנו צריכים לשים לב לתוויות, אנחנו צריכים לדעת מה אומר יצרן הברזל. הם מגיעים עם הנחיות שימוש מדויקות כדי למזער נזקים.

יותר טוב מטיפים כיצד להוריד את הברזל מהבגדים שלך הוא ללמוד כיצד לחסל את האסון הזה. אז, טיפ חשוב נוסף הוא לתת למגהץ להתחמם על משטח בטוח במשך 2 דקות לפני השימוש בו. לפיכך, אתה מסלק זיהומים הנמצאים על פני השטח שלו לפני שפשוף אותו על הבגדים. כמו כן, תמיד נקו את המגהץ כשהוא קר. יש לנקות אותו מעת לעת.

כיצד להסיר סימני ברזל מבגדים שחורים

בבגדים לבנים עדיין יש לך את האפשרות להשתמש באקונומיקה כמוצא אחרון. אבל איך להשיג סימן ברזל חם על בגדים שחורים? בגדים שחורים או כהים מזכירים לנו מכוניות שחורות, שכל דבר קטן מלוכלך. במקרה של בגדים שחורים או כהים אפילו יותר משעמם לגהץ. לכן, הטיפ הראשון הוא להימנע מסימני ברזל על ידי הנחתם בצד הלא נכון.

 1. כיצד להסיר סימני ברזל מבגדים כהים? להתחיל עם חומץ

  האסטרטגיה הראשונה שיש להשתמש בה היא השימוש בחומץ לבן. עם זאת, יש למרוח אותו חם על הכתם. אז, לחמם את החומץ ולשפוך אותו לאזור הפגוע.

 2. אחרי החומץ החם מוסיפים הרבה מלח

  ברגע שמריחים את החומץ החם על הכתם, אל תתנו לו להתקרר: הוסיפו מיד מספיק מלח.

 3. תן לזה לנוח בזמן שהוא מתייבש

  לאחר זריקת המלח, הניחו לו להתייבש לחלוטין בצל. היו סבלניים כי זה יהיה שווה את זה.

 4. לשטוף כרגיל

  לאחר ייבוש, שטפו את הבגד כרגיל. והפעם, בעת גיהוץ, יש להקפיד מאוד על טמפרטורת המגהץ ולגהץ את הבגדים בצד הלא נכון באמצעות מטלית או עיתון כדי להגן טוב יותר על הבגדים.

 5. זמן לקפה

  רוצים לדעת איך להדפיס בגדים שחורים בצורה מסורתית? שטפו את הבגד השחור בקפה. הכינו קפה חזק, וסננו אותו כאילו אתם הולכים לשתות אותו. לאחר שטיפת הבגדים עם סבון, הסירו כתמים כמו OMO Extra Removes Extra Power Stains, שטפו וטבלו את הבגדים בקפה. הניחו לו להתייבש בצל ולאחר מכן שטפו שוב את הבגדים.

  נעלי גיהוץ גם עוזרות להגן על הבגדים שלך. זכור תמיד לבדוק את הטמפרטורה האידיאלית לגיהוץ על התווית.

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?

שאלות נפוצות על הסרת סימני ברזל מבגדים

כיצד להסיר כוויות ברזל מבגדי פוליאסטר?

כיצד להסיר סימני ברזל מבגדים שחורים
כיצד להסיר סימני ברזל מבגדים שחורים.

אם תהיתם איך להוריד סימן צריבה מברזל מהבגדים שלכם, כנראה שהבד שלכם אינו פוליאסטר. אסור לגהץ בדים סינטטיים. הטיפ הטוב ביותר הוא לתלות אותם על קולב ולשים אותם בתוך חדר האמבטיה בזמן שאתה מתקלח. האדים מהמקלחת החמה עושים עבורכם את העבודה מבלי להסתכן בנזק או בהמסת הבד. בדים סינטטיים אינם מסומנים כמו בדי כותנה, למשל. הם נמסים. לפיכך, אין מה לעשות. הדבר הטוב ביותר, כפי שאמרנו, הוא לבדוק את התווית של כל הבגדים לפני גיהוץ.

כיצד להסיר סימני ברזל מבגדי קטיפה?

טיפ לגיהוץ בגדי קטיפה הוא להשתמש באדים החמים מהמגהץ (כאשר יש לו את הפונקציה הזו, וניתן להשתמש בו מבלי לגעת בבגדים), פשוט להתיז את סילון הקיטור על הבגד. עם זאת, אם לבגד יש סימן ברזל, יש לרסס חומץ על מברשת ולאחר מכן להבריש את הבגדים, תוך הקפדה על כיוון הסיבים עד שהכתם נעלם. לאחר מכן, שטפו את הבגדים כרגיל.

איך להיפטר מהצריבה מהברזל?

כפי שאמרנו, ישנן דרכים רבות למנוע זאת. שימוש בעיתון בין ברזל לגיהוץ בגדים; בדיקת טמפרטורת הברזל עבור כל חומר; שימוש בנעל הברזל. במקרה הספציפי של קטיפה, השימוש במברשת רכה העשויה משיער לכיוון הסיב עוזר להחליק את היצירה.