ניקיון ביתי באמצעות ניקוי חומץ

חומץ ביתי
למרות שהסופרמרקטים שופעים במוצרי ניקיון מבטיחים רבים, לרבים מאיתנו דווקא נשאר אחד ממוצרי הניקוי הטובים ביותר בבית; חומץ ביתי.

קראו את המאמר וגלו כיצד ניתן לשמור על הבית שלכם נקי מסיד באמצעות ניקוי עם חומץ.

האם אתה צריך לנקות את מכונת הכביסה, להסיר אבנית מכשירי מטבח, או שאתה צריך לנקות חלונות? חומץ הוא התשובה שלך!

חומץ ביתי הופך לחלופה פופולרית למוצרי ניקוי מסוימים, שכן הוא מגן על הסביבה ובו בזמן זול וקל לשימוש. להלן הטיפים המובילים שלנו כיצד להתחיל לנקות עם חומץ.

חומץ הוא גם חלופה ידידותית לסביבה וגם לא יקרה לחומרי ניקוי קשוחים יותר, וניתן להשתמש בו למספר מדהים של דברים. עם זאת, הקפד תמיד לבדוק את התמיסה על שטח קטן תחילה, שכן חומץ במקרים מסוימים יכול להלבין.

הסרת אבנית עם חומץ

עבור רבים, כוס קפה חמה שווה התחלה של יום טוב. אבל מה עושים כאשר חווית הקפה מופרעת על ידי פתיתי אבנית מהקומקום? התשובה שלך היא הסרת אבנית ממכונת הקפה עם חומץ. בצע את 6 השלבים הקלים להלן להסרת אבנית עם חומץ.

 1. ודא שהקומקום מנותק או מנותק. מטעמי בטיחות, אסור לחוטים ורכיבים אלקטרוניים אחרים לבוא במגע עם מים.
 2. הסר פתיתי אבנית רופפים ולכלוך אחר ורוקן את הקומקום ממים.
 3. מערבבים 1 חלק חומץ עם 6 חלקים מים.
 4. מחברים מחדש את הקומקום לרשת ומביאים את התערובת לרתיחה. מניחים לקומקום להתקרר כדי שלתערובת החומץ יהיה זמן לעבוד.
 5. סיימו בשטיפה יסודית של הקומקום כך שהאבנית והתערובת יוסרו לחלוטין. שפשפו קלות את הקומקום ואת המחמם בעזרת ספוג כדי שיחזור להיות נקי לחלוטין.
 6. חברו מחדש את הקומקום לרשת החשמל והניחו לו לרתוח עם מים נקיים מספר פעמים לפני שימוש חוזר בקומקום. זה יסיר את פתיתי האבנית שנותרו ויבטיח שלא תשתה תערובת חומץ בטעות.

כמו תמיד בשיטות ניקוי הכוללות כימיקלים עם חומצה, הקפידו להגן על הידיים שלכם כאשר אתם מסירים אבנית עם חומץ. זה נעשה על ידי שימוש בכפפות כאשר יש לך מגע עם החומץ ולאחר מכן שטיפת ידיים ביסודיות.

קראו את המאמר וגלו כיצד ניתן לשמור על הבית שלכם נקי מסיד באמצעות ניקוי עם חומץ
קראו את המאמר וגלו כיצד ניתן לשמור על הבית שלכם נקי מסיד באמצעות ניקוי עם חומץ.

הסרת אבנית עם חומץ יכולה לשמש לטובה גם עבור המדיח. שים חומץ במדיח כלים - במגירה עבור הפסדי שטיפת כלים - ותן למכונה לפעול ריקה במהלך תוכנית רגילה.

ניקוי חלונות. חומץ הוא התשובה:

חלונות ומראות הופכים מבריקים עם המדריך הקל הזה לניקוי חלונות:

 • מערבבים מים חמימים עם כף נוזל כלים ו-2 כפות חומץ ביתי.
 • יש לשטוף את החלונות בתמיסה, למרוח בספוג רך או דומה במידת הצורך.
 • יש לגרד ולייבש את החלון עם עיתונים ישנים. התחל עם החלונות העליונים כדי להימנע מטפטוף מי כביסה על החלונות הטריים שנשטפו.

חומץ כמרכך כביסה

שקלת להשתמש בחומץ במקום במרכך כביסה? אם לא הנה מוצר חדש בדיוק בשבילך! חומץ יכול להפוך את הכביסה שלך לרכה יותר, מכיוון שהוא עוזר להמיס שאריות חומרי ניקוי וסיד מהמים, ומקל על השטיפה.

יתרון נוסף בשימוש בחומץ כמרכך כביסה הוא שחומץ יכול לסתור ריחות רעים בבגדים ובטקסטיל. בהשוואה למוצרי מרכך כביסה אחרים, ניתן אפילו לרכוש חומץ בהרבה פחות כסף.

למרות שהסופרמרקטים שופעים במוצרי ניקיון מבטיחים רבים, לרבים מאיתנו דווקא נשאר אחד ממוצרי הניקוי הטובים ביותר בבית; חומץ ביתי. ניתן להסיר אבנית במכונת כביסה, מקלחת, כיורים וקומקומים באמצעות חומץ, בעוד שחומר השטיפה מוחלף באותו. ניקוי בחומץ הוא פתרון קל לניקוי והסרת אבנית – והוא גם אחד המוצרים הזולים ביותר שתוכלו להשתמש בהם. זה רק מתחיל!

 • הכינו תערובת של חומץ ומים רותחים ביחס של 1:6
 • שים את התערובת בחפץ או על המשטח לניקוי או הסרת אבנית
 • הניחו למוצר להיספג, בהתאם לכמות הליים (בדרך כלל 10-20 דקות) ושטפו לאחר מספר פעמים במים.