נסה לשטוף יותר ידידותי לסביבה

אל תתחיל לשטוף עד שיש לך כמות כביסה ככל שתוף מכונת הכביסה מתמלא
אל תתחיל לשטוף עד שיש לך כמות כביסה ככל שתוף מכונת הכביסה מתמלא.

חומר ניקוי אקולוגי הוא הצעד הראשון להתחשבות בתחזוקת כביסה. האחרים דורשים רק מעט מחשבה לפני שמתחילים לשטוף.

כביסה היא אחת הפעילויות הביתיות שאנו שמים הכי הרבה על הסביבה. למרבה המזל, יש חומרי ניקוי אקולוגיים ודרכים אחרות לשטוף יותר בכבוד לטבע. תסתכל על מה הם איתנו ואפשר לעצמך לקבל השראה מהכביסה הבאה.

כביסה אורגנית מתחילה בחנות

החלף חומר ניקוי ומרכך כביסה רגילים באופציה ידידותית יותר לסביבה. אבקת כביסה אקולוגית או ג'ל שוטפת את הכביסה באותה מידה, מבלי להכביד על הסביבה. לדוגמה, ג'ל כביסה נקי ושקוף מהדור השביעי אינו מכיל צבעים, ניחוחות סינתטיים או חומרי הבהרה. 97% מההרכב שלה מיוצג על ידי רכיבים צמחיים שהם מתכלים וכל כך עדינים שהם לא מגרים אפילו את העור הרגיש של תינוקך. הוא מצליח להסיר כתמים עקשניים מעגבניות, שוקולד, קפה או יין ועומד בתנאים המחמירים מאוד של התעודה האקולוגית האירופית EU ecolabel. סמל הארנב (Leaping Bunny) מבטיח שהמוצר לא נוסה על בעלי חיים. אולי תחשוב, "מה לגבי האריזה?" אתה יכול להיות רגוע גם כאן. הבקבוק היה עשוי מפלסטיק ממוחזר וניתן למחזור ב-100%. לתחתונים לילדים גדולים יותר ולמבוגרים, נסה גם את הגרסה הריחנית של Orange & Blossom, המכבסת בקלות בגדים לבנים וצבעוניים.

איזה סוג של חומר ניקוי אתה מעדיף?

תחשוב לפני שאתה מתחיל לשטוף

החלף חומר ניקוי ומרכך כביסה רגילים באופציה ידידותית יותר לסביבה
החלף חומר ניקוי ומרכך כביסה רגילים באופציה ידידותית יותר לסביבה.

אל תתחיל לשטוף עד שיש לך כמות כביסה כמו שתוף מכונת הכביסה מתמלא. אל תדליק אותו לשלושה חלקים אהובים או תנסה לסחוט לתוכו יותר כביסה ממה שהיצרן ממליץ. עבור מספר דברים, החיכוך הרצוי אינו מתרחש, ולכן הכביסה לא מתכבסת היטב. עם זאת, מילוי יתר של התוף אינו יעיל כמו להישאר חצי ריק. מים וחומרי ניקוי לא מגיעים לכל מקום. בשני המצבים תצטרכו בסופו של דבר לכבס שוב, וזה לא אקולוגי ולא חסכוני.

לפעמים מספיק לאוורר את הכביסה

דברים שלבשת פעם או פעמיים והם לא ממש מלוכלכים, פשוט תסתובבי ותני לו להתאוורר. בנוסף לעלויות המים, זה גם חוסך בצבע הבגדים, שמאבדים את הרוויה המקורית שלהם על ידי כביסה לעתים קרובות מדי. כדי לוודא שאפילו הכביסה המאווררת תריח נעים, הוסף לארון הבגדים שלך שקיות מלאות בלבנדר מיובש. אוורור מעיד גם על מצעים. אם יש לכם הזדמנות, הוציאו את הכריות והשמיכות לזמן מה - לא תצטרכו לשטוף אותן כל כך הרבה וגם תישן בהן טוב יותר.

נקו את מכונת הכביסה עם חומרים טבעיים

כמה שפחות כימיה, יותר טוב. ולא מדובר רק בדטרגנטים. האם גם אתם מנקים את מכונת הכביסה באופן קבוע כדי שתחזיק כמה שיותר זמן ולא תריח? תחשוב אם לא שווה לנסות להגיע למרכיבים הטבעיים שבהם השתמשו הסבתות שלנו. חומץ וסודה לשתייה יעזרו לכם להיפטר ממשקעים ולכלוך. כל שעליכם לעשות הוא לשפוך סודה לתוך מתקן חומרי הניקוי, לשים את החומץ בתא המרכך ולמזוג עוד כשתי כוסות ישירות לתוך התוף. השתמש בחומץ וסודה גם בעת ניקוי משק הבית. גלה כיצד להכין מהם מוצרי ניקוי אקולוגיים אחרים כאן.

שוחח על המלתחה שלך

האם אתה באמת צריך כל כך הרבה דברים? מה דעתך למיין בגדים ולקנות פחות חלקים, אבל מחומרים איכותיים יותר שקל לכבס?! בנוסף, בדים טבעיים לא מכניסים מיקרופייבר מלאכותי למים והם נוחים יותר ללבישה. חשבו על צבעי הבגדים כדי שיתאימו לכם ובמקביל ניתן לכבס אותם יחד ללא סיכון צביעה. להדליק את מכונת הכביסה בגלל שתי החולצות האדומות לא כדאי וכל כביסה נוספת מכבידה על הסביבה. האם אתה נמשך לניקוי רעלים בארון הבגדים? לאחר מכן קרא כיצד למיין טקסטיל כראוי ואיך אתה יכול להשתמש בפריטים שכבר לא ניתנים ללבישה בבית. תפור להם כריות מסוגננות בסלון. הוראות ניתן למצוא כאן.