ניקוי גרניט ושיש

ניקוי גרניט ושיש: לכלוך ועקבות
ניקוי גרניט ושיש: לכלוך ועקבות.

רצפות גרניט או שיש עלולות להתעוות במהירות, לגוגל יש עצות מועילות לניקוי שיש. קרא עוד כאן!

חשוב לדעת כיצד לנקות נכון רצפות שיש וגרניט. כי בתור חומרים טבעיים, סלעים אלה דורשים טיפול מומחה. ישנן סיבות רבות לצייד את הבית שלך ברצפות שיש או גרניט. החומרים מעוררים השראה במראה האיכותי שלהם ומעניקים לכל חדר - במיוחד לחדר האמבטיה - אווירה יוקרתית. בנוסף, הם קשים ועמידים במיוחד, כך שתוכלו ליהנות מהם לאורך שנים רבות. אבל רק אם אתה דואג להם כמו שצריך. בעת ניקוי גרניט ושיש, זכור כי לחומרים אלו תכונות שונות מאריחי קרמיקה, למשל, ועלולים להינזק מניקוי בחומרי ניקוי קונבנציונליים. שיש וגרניט רק צריכים קצת יותר תשומת לב. אבל התחזוקה לא ממש קשה ואלה כיסויי רצפה עדינים שווים את המאמץ. אם תמיד רצית לדעת איך לנקות גרניט או שיש, אז המשך לקרוא!

אם נשפך משהו על רצפות גרניט או שיש, הקפד לנגב אותו מיד, שכן רצפות אלו עלולות להחליש במהירות להפליא. נוזלים חומציים כמו מיץ תפוזים או חומץ מזיקים במיוחד. לטפוח (לא לנגב!) לנקות נוזלים שנשפכו עם מטלית ולנקות את האזור בהרבה מים ומעט נוזל כביסה.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

ניקוי גרניט ושיש: לכלוך ועקבות

ניקוי רצפות גרניט או שיש אינו קשה. זה מתרחש בשני שלבים. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להסיר כל לכלוך או טביעת רגל גלויים, כך שהרצפה תהיה ללא רבב. זה עובד הכי טוב ככה:

 1. שימו מעט חומר ניקוי עדין לשטיפת כלים או חומר ניקוי שיש נטולי pH עם מעט מים קרים וצלולים על מטלית מיקרופייבר רכה. זה הכרחי שתחילה לבדוק כל תמיסת ניקוי על אזור קטן ולא בולט.
 2. הסר את הלכלוך או טביעות הרגל על ידי שפשוף קדימה ואחורה לכיוון מבנה האבן. אל תיכנע לפיתוי לשפשף בתנועות סיבוביות. זה עלול לגרום נזק לרצפה.
 3. כאשר הלכלוך או טביעות הרגל נעלמו לחלוטין, הבריק עם מטלית יבשה עד שהאזור יבש ומבריק שוב.

ניקוי שוטף של רצפות גרניט ושיש

ניקוי רצפות גרניט או שיש אינו קשה
ניקוי רצפות גרניט או שיש אינו קשה.

כדאי גם לדעת איך עובד ניקוי שגרתי של רצפות גרניט או שיש. להלן מספר הנחיות פשוטות:

 1. נקו את הרצפות בעזרת חומר ניקוי מיוחד או שמים בדלי מים חמימים עם מעט חומר ניקוי לשטיפת כלים איכותי.
 2. השתמש במגב רך ונקי כדי לנגב את הרצפה בתנועות קצרות ועדינות. בדרך זו, נקו את כל שטח הרצפה.
 3. רוקן את הדלי ומלא אותו במים קרים ללא חומר ניקוי. נגב שוב את כל הרצפה כדי להסיר כל שאריות של חומר ניקוי או חומר ניקוי.
 4. צחצחו את הרצפה עם מטלית מיקרופייבר יבשה ונקייה עד שהיא מבריקה. לעולם אל תתנו לשיש או לגרניט להתייבש סתם כך, מכיוון שזה יגרום להיווצרות כתמי מים.

מוצרי ניקוי גרניט ושיש: ממה להימנע

עבור כל חומר ניקוי בו תרצו להשתמש לרצפות שלכם, קראו תחילה את היישום והוראות הבטיחות שעל האריזה ובדקו תחילה כל חומר ניקוי על שטח קטן ולא בולט. גרניט ושיש הם חומרים טבעיים. כתוצאה מכך, ישנם מספר מוצרי ניקוי ושיטות ניקוי שכדאי להימנע מהם כדי להימנע מפגיעה או שריטה של הרצפות. לעולם אל תשתמש בחומרים הבאים לניקוי גרניט או שיש:

 • חומרי ניקוי רצפות קונבנציונליים - עדיף לכם עם חומרי ניקוי מיוחדים לשיש או גרניט.
 • מנקה אריחי קרמיקה - מנקה אריחים מקהה שיש.
 • חומצות או בסיסים - למשל חומץ.
 • חומרי שוחקים וכריות קרצוף.
 • שואב אבק - הגלגלים והצינור עלולים לשרוט את הרצפה.

טיפול בשיש וגרניט

רצפות שיש וגרניט קלות הרבה יותר לתחזוקה אם נמנע מלכתחילה זיהום. בעזרת האמצעים הבאים תוכלו למנוע מלכלוך רב מדי להגיע לרצפות או נזקים אחרים כגון שריטות. הניחו שטיח לדלת בכניסה. לכלוך, אבק ואבנים קטנות שנדבקות לסוליות הנעליים נדבקים למחצלת כזו ואינם יכולים לגרום נזק לרצפה.

הניחו כל דבר שתרצו להניח על הרצפה, כמו עציצים, על מחצלת גומי כדי שרצפת השיש או הגרניט לא תבוא במגע עם חומרים קשים שעלולים להשאיר סימנים. ניתן גם ליישם הספגה מיוחדת על השיש או הגרניט. זה פועל כמחסום לכלוך ומציע הגנה מסוימת מפני נזק.

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך ללטש אגט בצורה הנכונה
 2. טיפים לניקוי למינציה
 3. כך מנקים לוחות עוקפות וקירות
 4. כך מנקים גרניט ושיש
 5. טיפים לניקוי אריחי מרפסת
 6. כך תוכלו לנקות ולתחזק רצפת עץ, גרניט או PVC