מחלקת ניקיון מעופשת לחלוטין

קר - סוף סוף השמש זורחת וניתן לאחסן את בגדי החורף
ביי ביי, קר - סוף סוף השמש זורחת וניתן לאחסן את בגדי החורף!

ביי ביי, קר - סוף סוף השמש זורחת וניתן לאחסן את בגדי החורף! אני כל כך מחכה לשמלות הקיץ ולסנדלים שלי שאני לא מקפידה במיוחד לשים את בגדי החורף שלי כמו שצריך. עד אז בסתיו אני שוב מחפשת נואשות את הכפפות של הילדים או שהמעיל שלי צריך ללכת למחלקת הניקיון מעופש לגמרי מהאוויר הרע. האחסון הנכון של בגדי חורף קל מאוד:

  1. אסור בשום אופן לאחסן מעילים וז'קטים אטומים, אחרת הם עלולים להריח מעופש. עדיף לאחסן אותם מקופלים בחלק העליון של הארון במהלך חודשי הקיץ. שם הם מוגנים מפני אבק ובו זמנית מאווררים היטב. אם אין לכם מקום שם, תוכלו לתלות אותם גם בשקיות לבוש נושמות בעליית הגג, במרתף או במוסך. שקיות לבנדר קטנות או חתיכות עץ ארז מרחיקות את העשים. ודא שהמעילים והמעילים יבשים לפני אחסונם. עדיף לשלוח לפני כן מעילי פוך, מעילי סקי ושות' לניקוי היבש - ואז יהיו לך רעננים ונקיים כשהשלג הראשון יורד.
  2. אביזרים כגון כובעים, צעיפים וכפפות צריכים להיות מאוחסנים יבשים לחלוטין. כדי להקל עליך למצוא אותם שוב בסתיו, אתה יכול לארוז את החלקים הקטנים האלה בשקיות ניילון שקופות. לחלופין, אתה יכול לאחסן אותם בסלסילות נייר או קופסאות ולתייג אותם מבחוץ. זהירות: אם אתה מוציא אותם מחוץ לחלל המגורים, כמו ב' במרתף או במוסך, עליך להגן עליהם מפני רטיבות. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להשתמש בקופסאות פלסטיק שקופות הניתנות לערום.
  3. סוודרים, ז'קטים ופריטי לבוש אחרים העשויים מצמר רגישים במיוחד: מצד אחד יש להגן עליהם מפני לחות ואבק, אך יחד עם זאת החומר הטבעי צריך להיות מסוגל לנשום. לכן בהחלט כדאי לארוז אותם, למשל בציפיות או שקיות עשויות כותנה או בתיק לבוש נושם, ולאחסן אותם במגירות פתוחות. הקפד להוסיף לבנדר או ארז כדי להרחיק עש.
  4. עליך לנקות ולייבש היטב את נעלי החורף ומגפי החורף שלך ולאחר מכן לתת להם טיפול נוסף. בשלב נוסף, ממלאים בנייר עיתון או מטבח. לפריטים יפים במיוחד כדאי להשקיע בעצי נעליים כדי שלא יאבדו את צורתם במהלך הקיץ. ארוז אותם בשקיות כותנה, פשתן או צמר. אם אין לכם מקום לאחסן אותם בארון, ישנה גם אפשרות לאחסן אותם בקופסאות נעליים מתחת למיטה.
  5. מגפי סקי, מחליקי קרח ושאר אביזרי ספורט חורף הם פחות מעוצבים ויכולים להחזיק מעמד היטב במהלך הקיץ במרתף או בעליית הגג. כל מה שאתה צריך הוא שקית ניילון שתגן עליך מפני לכלוך ואבק. שוב, זכרו למלא אותם בנייר עיתון מראש ורק לעטוף אותם יבשים היטב.
  6. תיקים שלא תשתמשו בהם בחודשים החמים יותר, במיוחד כאלו העשויים מעור, יש לאחסן בשקיות כותנה כדי שיוכלו לנשום. אפשר למיין כמה שקיות יחד בקופסאות עשויות קרטון (ללא פלסטיק, אין אוויר) ולאחסן אותן עם תווית, למשל בחלק העליון של הארון או בעליית הגג.

כפי שאתה יכול לראות, נדרשת רק מערכת קטנה ואת המיכלים הנכונים, כמו קופסאות פלסטיק או שקיות לבוש, כדי לאחסן את בגדי החורף שלך כראוי. והכי חשוב: לפני שאתם מאחסנים את בגדי החורף, כדאי לכבס אותם ולייבש אותם היטב. רק אז הם מוכנים לחופשת הקיץ ושוב נמצאים בהישג ידך ברגע שהמדחום יורד!